Dalyviai

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Anykščiai, kaip ir dauguma Lietuvos miestų, per Antrąjį pasaulinį karą smarkiai nukentėjo. Atstatant juos pirmiausia siekta sukurti kuo daugiau gyvenamųjų vietų žmonėms, praradusiems savo namus, todėl statybų metu nebuvo vadovaujamasi istoriniais vietovės užstatymo principais.

Būtent Anykščių senamiestyje buvusius medinius mažus namelius pakeitė standartiniai dideli daugiabučiai, kurie ne tik suardė bendrą miesto infrastruktūrą, bet ir padarė ją nykią. Čia nebeliko aiškiai suvokiamos gatvės struktūros, sumažėjo arba visai išnyko kvartalams būdingos erdvės…

Plačiau…

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

 DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖ

Ilgą laiką apleista Druskininkų stotis pagaliau įgaus naują kvėpavimą. Viešojo transporto paslaugų teikimo konkursą laimėjusi bendrovė UAB „Kautra“ rūpinasi patogiomis druskininkiečių ir turistų kelionėmis savivaldybėje, ženkliai prisideda prie Druskininkų viešojo transporto įvaizdžio gerinimo, o netrukus įgyvendins įspūdingą projektą, kuris taps dar vienu kurorto traukos objektu.

„Druskininkai – ekologiškas, aplinką tausojantis ir puoselėjantis kurortas. Dedame visas pastangas, kad taršos mieste būtų kuo mažiau. Kiekvieną kartą planuodami projektus ir statydami naujus objektus, galvojame apie pažangius energetikos sprendimus. Todėl labai džiaugiuosi, kad investicijas nusprendė daryti atsakingą požiūrį į verslą turinti UAB „Kautra“, kuri jaučia Druskininkus“, – pirmaisiais savivaldybės ir verslo bendradarbiavimo rezultatais džiaugiasi miesto meras Ričardas Malinauskas

Plačiau…

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖ (JONAVOS BASEINAS)

Prieš beveik pusantrų metų duris atvėręs Jonavos baseinas dar ir dabar yra gausiai lankomas žmonių. Miesto meras Mindaugas Sinkevičius neabejoja – tai bendras savivaldybės ir Jonavos gyventojų nuopelnas: „Jonavos baseino lankytojų skaičius pranoko lūkesčius, neretai sulaukiame lankytojų iš aplinkinių miestų.

Džiaugiuosi, kad į visą procesą nuo pat pradžių aktyviai įtraukėme ir jonaviečius, organizavome apklausą dėl baseino vietos parinkimo. Būtent dėl miestiečių išsakytos nuomonės dabartinė jo lokacija pasiteisino 100 %.“…

Plačiau…

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

 KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖ

Ne vienerius metus besitvarkantis Kaunas ryžosi dar vienam pokyčiui. Jis bus naudingas ne tik miestui, bet ir jo gyventojams. Kauno miesto savivaldybė kartu su Kauno būsto modernizavimo agentūra planuoja kompleksiškai iš pagrindų keisti gyvenamųjų daugiabučių aplinką.

Neseniai pradėta vykdyti programa „(R)evoliucija“ jau sulaukė didelio kauniečių susidomėjimo ir žada visus nustebinti. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gedeminas Barčauskas teigia: „Norime, kad Kaunas puoštųsi ne tik centre. Siekiame, kad sužibėtų visas miestas.“…. .

Plačiau…

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Dažnai teigiama, kad Lietuvos rajonai nėra perspektyvūs, todėl vis daugiau dėmesio sulaukia didmiesčiai. Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė su tuo nesutinka.

Ji teigia, kad rajonus nuvertinti bandoma nepelnytai, visi jie, net atokiausi, gali būti sėkmingi, jei tik puoselės savus išskirtinumus ir užtikrins, kad tai, kas prasmingiausia, būtų išsaugota ir perduota ateities kartoms. Unikalūs Lazdijų rajono savivaldybėje įgyvendinami projektai šiuos žodžius tarsi patvirtina.

Šį kartą – išsamiau apie išskirtinį Laisvės kovų muziejų ir net atokiausiai gyvenančių žmonių gyvenimus keičiantį žaliąjį susisiekimo projektą „Lazdijai veža“…

Plačiau…

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

 ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Net 12 metų užtrukusios sporto ir laisvalaikio centro statybos baigtos. Pagaliau duris atveria taip ilgai šilališkių ir viso pajūrio gyventojų laukta daugiafunkcė sporto salė.

Suaugusieji, jaunimas ir vaikai jautė didelius nepatogumus sportuodami ir ruošdamiesi varžyboms – jiems be galo trūko tam pritaikytų erdvių. O mokyklose laisvos vietos atsirasdavo tik vakarais, pasibaigus bendrojo ugdymo veikloms…

Plačiau…

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

TRAKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Trakai nuo seno yra žinomi savo gotikine salos pilimi. Tačiau anksčiau čia būta ir kito populiaraus, trakiečių ir miesto svečių lankytino objekto – padavimais ir legendomis apipinto Arakalnio (Rėkalnio).

Čia vykdavo įvairūs miesto renginiai, o įvairialypis kraštovaizdis džiugindavo pasivaikščioti susiruošusių lankytojų akis

Plačiau…

 

 

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

VISAGINO SAVIVALDYBĖ

 

Sedulinos alėja yra tarsi Visagino širdis, į kurią visada malonu sugrįžti ir galima lengvai patekti iš bet kurio miesto mikrorajono. Tad nieko stebėtino, kodėl šios miestiečiams svarbios vietos rekonstrukcija buvo vykdoma kartu su Visagino gatvių apšvietimo modernizavimu.

Dabar miesto gyventojai ir svečiai vakarėjant gali mėgautis ilgais ir saugiais pasivaikščiojimais Visagino gatvėmis, patogiai prisėsti ant įrengtų suoliukų, grožėtis atnaujintu šokančiu ir šviečiančiu fontanu ar net sužaisti šachmatų partiją su geriausiais draugais….

Plačiau…