Šilalės sporto ir laisvalaikio centre galės treniruotis vienuolikos skirtingų sporto šakų atstovai

Šilalės krepšinio aikštelė

Net 12 metų užtrukusios sporto ir laisvalaikio centro statybos baigtos.

Pagaliau duris atveria taip ilgai šilališkių ir viso pajūrio gyventojų laukta daugiafunkcė sporto salė. Suaugusieji, jaunimas ir vaikai jautė didelius nepatogumus sportuodami ir ruošdamiesi varžyboms – jiems be galo trūko tam pritaikytų erdvių. O mokyklose laisvos vietos atsirasdavo tik vakarais, pasibaigus bendrojo ugdymo veikloms.

Neretai sportininkai treniruodavosi iki išnaktų, kai jų amžiaus jaunuoliai jau būdavo namuose, vakarieniaudavo ir leisdavo laiką su šeima. Todėl tikimasi, kad ši nauja sporto vieta išspręs daugelio žmonių ir mokyklų problemas, o jaunieji sportininkai nelaukdami vakaro galės treniruotis iš karto po pamokų.

3000 kv. m sporto salė su dviem treniruočių aikštelėmis, dviem erdviomis treniruoklių salėmis ir aerobikos sale bus skirta profesionaliems sportininkams, mėgėjams ir fizinio aktyvumo galimybių ieškantiems žmonėms. Čia vyks ir įvairūs sporto renginiai, kuriuose vienu metu dalyvaus iki 500 žiūrovų.

Pritaikyta šių dienų poreikiams

Šilalės bažnyčiaSporto ir laisvalaikio centro įkūrimo idėja buvo inicijuota dar 2012 m. Tačiau dėl didelės projekto apimties vis nepavykdavo sklandžiai pradėti grandiozinio objekto statybos. Todėl nuspręsta visa tai padalyti į du etapus.

Taip žengtas pirmas žingsnis įkurti Šilalės baseiną, kuris miesto gyventojus ir svečius džiugina beveik 9 metus. Čia yra keturių takelių baseinas, kuriame mokoma plaukti ir vedamos grupinės vandens aerobikos treniruotės. Lankytojai gali atsipalaiduoti pramogų erdvėse su dviračiais vandenyje, masažo baseinu, pirtimis ir sūkurine vonia.

Sporto salė atvėrė duris tik 2024 m. balandžio 19 d. Įgyvendinant projektą keitėsi labai daug detalių. Buvo siekiama atitikti šių dienų aktualijas ir gyventojų lūkesčius. Šilalės miesto meras Tadas Bartkus prisimena:

„Bėgant metams korekcijų būta nuolat. Kėglinę pakeitė moderni vaikų žaidimų erdvė. Negalią turinčių asmenų patogumui įrengti atskiri kambariai paralimpiečių stovykloms.

Sporto centre numatyta modulinė laipiojimo siena, skirta vis labiau populiarėjančiam alpinizmui, buvo perkelta iš išorės į vidų. O senos apšvietimo idėjos pakeistos moderniomis, atitinkančiomis šių dienų tendencijas.“

Visą Sveikatos ir laisvalaikio centrą administruoja ir prižiūri Šilalės sporto mokykla. Taip pat ji rūpinasi Šilalės miesto ir rajono gyventojų fiziniu aktyvumu: rengia įvairius projektus ir sporto strategijas, įgyvendina programas, organizuoja renginius, treniruoja ir ruošia sportininkus varžyboms.

Šilalės meras
Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus

Šilalė – sportininkų kraštas

Šilalė garsėja savo išvystyta sporto infrastruktūra ir sportininkais. Iš čia yra kilęs olimpietis dviratininkas Ramūnas Navardauskas, krepšininkai Lukas Lekavičius ir Aurelijus Pukelis, stalo tenisininkas Tomas Mikutis bei irkluotoja Donata Karalienė. Jie savo sportiniais laimėjimais garsina ne tik gimtąjį kraštą, bet ir Lietuvą. Neabejojama, kad šalyje žinomi sportininkai taps aktyviais sporto salės lankytojais ir ambasadoriais. Jau dabar sulaukiama pasiūlymų organizuojant vasaros sporto stovyklas moksleiviams.

Taip pat jau žinoma, kad sporto salėje treniruosis Šilalės krepšinio komanda „Lūšis“, bent keturios rajono komandos ir sporto mokyklų mokiniai. Šilalės krepšinio komandos ilgą laiką žaidė varžybose, kurias organizavo kaimynai.

Atidarius naują sporto areną, atitinkančią aukščiausius NKL reikalavimus, šilališkiai turės galimybę patys rengti atrankines, atkrintamąsias ir net finalines varžybas.

Be to, čia vyks ir mokinių olimpinės festivalio varžybos, kuriose vienu metu atskirose aikštelėse varžysis dvi komandos.

Sporto erdvės vienuolikai sporto šakų

Be sporto salės, šalia yra didelis natūralios dangos stadionas bei 25 m ilgio pramogų baseinas su keturiais plaukimo takeliais. Todėl nieko stebėtino, kad didelis Sporto ir laisvalaikio centras galės pasiūlyti išskirtines treniravimosi sąlygas net vienuolikos skirtingų sporto šakų atstovams.

„Sporto arenoje treniruosis krepšinio, futbolo, tinklinio, rankinio, lengvosios ir sunkiosios atletikos, stalo teniso, badmintono, plaukimo, dviračių ir orientacinio sporto atletai.

Taip pat bus organizuojamos sveikatingumo grupės, kuriose treniruosis vaikai, nesiekiantys sportinio rezultato“, – plačias sporto salės galimybes vardija Sporto ir laisvalaikio centro vadovė Gitana Jurgutienė.

Šilalės sporto įrenginiai

Šilalės meras paatviravo, kad ateityje šioje sporto arenoje gali pradėti treniruotis ir dar daugiau skirtingų sporto šakų atstovų. Vieni iš jų – karatė imtynininkai ir alpinistai. Verta paminėti, kad nuo 2028 m. alpinizmas taps Olimpine sporto šaka.

Džiaugiamasi, kad iš Šilalės kilusi Lietuvos alpinistė, Alpinizmo asociacijos prezidentė Vilma Tūbutytė savo žiniomis ir patirtimi padės fizinio aktyvumo ieškotojams atrasti, išbandyti ir pamėgti šią sporto šaką. Šilalės miestui, gyventojams ir naujam Žemaitijos sporto traukos objektui ypač svarbus iš čia kilusių sportininkų palaikymas ir pagalba.

Alpinizmo sienelė

Sprendžia šeimų problemas

Sporto salės atstovai atliko gyventojų apklausą ir išsiaiškino, kad itin didelė problema yra veiklų stygius mažiesiems Šilalės gyventojams, ypač šaltuoju metų laiku. Todėl įrengiant sporto salę buvo atsižvelgta į visų amžiaus grupių poreikius ir skiriamas ypatingas dėmesys vaikams. Jie galės užsiimti ne tik sportine veikla, bet ir pramogauti išskirtiniame žaidimų kambaryje. Jame netrūks interaktyvių užduočių ir judrių žaidimų, kurie lavins vaikų koordinaciją, reakciją, greitį ir mąstymą.

Be to, mieste yra ir kita opi problema – tėveliai savo vaikams sunkiai gauna vietas darželiuose, o auklių stygius yra didelis. Gitana Jurgutienė pabrėžia, kad jų bendruomenei, kaip ir daugumai tėvų, yra labai svarbus vaikų saugumas ir užimtumas: „Esame numatę atidaryti dienos centrą, kuris veiktų pirmoje dienos pusėje 9–12 valandomis, kai erdvėse yra mažiau žmonių.

Padeda šeimoms

Šiuo laiku laipiojimo ir pramogų erdvėse darbuotojai prižiūrėtų žaidžiančiuosius.“ Dienos centras bus skirtas vaikams iki 6 metų. Tikimasi, kad tai padės tėvams išspręsti vaikų palikimo klausimą tais atvejais, kai reikia apsilankyti pas gydytojus, norisi pasportuoti ir atlikti kitus svarbius darbus.

Lietuvoje analogų neturintis vaikų kambarys

Vaikus pradžiugins unikalus trijų aukštų žaidimų kambarys. Jame vaikai išbandys interaktyvias programas su specialiomis, judrumą skatinančiomis užduotimis: išjungti lempas, nubėgti tam tikrą atstumą, įveikti kliūtis, užlipti ir nulipti sienelėmis. Žaidimų kambario statytojai prisipažino, kad tokio tipo erdvės Lietuvoje jiems dar nėra tekę įrengti. Dažniausiai tokius modernius sprendimus renkasi itin didelės ir turtingos šalys.

Nepamiršti ir patys mažiausi šilališkiai. Be visų jų amžiui pritaikytų veiklų, jie galės žaisti mažuose nameliuose ir gimtadienio kambaryje.

Dėmesys jautriausioms gyventojų grupėms

Sporto ir laisvalaikio direktorė
Sporto ir laisvalaikio centro vadovė Gitana Jurgutienė

Mūsų šalyje didelė žmonių grupė gauna nedideles pajamas, todėl rūpintis savo gera savijauta ir užsiimti sveika gyvensena jiems tampa tikru iššūkiu. Sporto arenos atstovai stengiasi, kad atskirtis tarp skirtingų žmonių sluoksnių būtų kuo mažesnė. Todėl norintiems užsiimti fizine veikla naujoje salėje nereikės į tai investuoti daug pinigų.

Nepamiršti ir vaikai, kurie nesiekia sportinio rezultato. Aktyviai dirbama, kad sporto arenoje atsirastų kuo daugiau užsiėmimų vaikams, ypač moksleivių vasaros atostogų metu. Tam ruošiamos įvairios vaikų užimtumo strategijos, projektai ir ieškoma galimybių tai įgyvendinti.

Anot Sporto ir laisvalaikio centro vadovės, jų komanda vykdo daugelį projektų, kurių tikslas – užtikrinti vietos moksleiviams galimybę nemokamai sportuoti naujose erdvėse.

Taip pat imta skirti ypatingą dėmesį ir negalią turintiems asmenims. Sporto salėje yra integruoti įvairūs grublėti paviršiai ir specialus apšvietimas, kuris padeda lengviau orientuotis silpnaregiams.

Įgyvendinama Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojama programa, skatinanti senjorų ir fizinę negalią turinčių asmenų fizinį aktyvumą.

Ką dar galima nuveikti Šilalėje?

Be aktyvaus laisvalaikio sporto salėje ir baseine, miesto gyventojai ir svečiai gali aplankyti Lietuvoje pagarsėjusius lankytinus objektus, kurie yra būtent Šilalės rajone. Pro akis nepraslys pirmasis šalies Baublių muziejus, įkurtas prieš 212 metų. Taip pat lankytojus gali nustebinti net 34 skirtingi piliakalniai, iš kurių aukščiausiu Žemaitijos tašku tituluojamas Medvėgalis. Jo aukštis – 234,6 m. Svarbu nepamiršti ir garsiųjų lakūnų Dariaus ir Girėno gimtinės.

Šilalėje iš tiesų yra nemažai veiklų, kuriomis vasarą ir žiemą gali užsiimti vietiniai žmonės ir turistai. Gamtinių ir istorinių objektų lankymas derinamas su fiziškai aktyviomis laisvalaikio pramogomis.

„Žiemą kviečiame visus atvykti į vieną geriausių Lietuvos slidinėjimo trasų, įsikūrusių Aukštagirės kalne. Galime pasiūlyti net penkias skirtingo sudėtingumo trasas pradedantiesiems ir profesionalams. O ištisus metus galėsite maloniai atsipalaiduoti laisvalaikio ir pramogų baseine bei mankštintis sporto salėje“, – kvietimu dalijasi Šilalės meras.

Šilalės logotipas

 

 

 

 

 

Projekto „Supermiestai” dalyvis 

Žymos: Super miestaisupermiestassupermiestaisuper miestas