Startuoja SUPERMIESTAI – Lietuvos savivaldybės pristatys įdomiausius projektus

Šių metų pradžioje pradėtas  unikalus  projektas, skirtas Lietuvos savivaldybėms – „Supermiestai“. Jo metu bus pristatomos įdomiausios ir sėkmingiausios Lietuvos savivaldybių programos. Šios iniciatyvos tikslas – supažindinti visuomenę su miestų ir regionų plėtra bei savivaldybių pasiekimais. UAB „Super Namai“ vadovas Darius Jokubauskas tvirtina: „Tai bus nemaža pagalba savivaldybėms.

Dalyvavimas vykdomose veiklose padės joms ne tik pristatyti savo projektus, atkreipti investuotojų dėmesį, didinti vietovių žinomumą, bet ir gerinti jų įvaizdį. Todėl šalies miestuose ir regionuose ateityje turėtų gerėti infrastruktūra ir verslo aplinka, atsirasti palankios sąlygos kurtis naujiems verslams.“

„Supermiestai“ organizatoriai

Projekto “Supermiestai” idėjos sumanytojai ir organizatoriai – tai 15 metų sėkmingai veikianti statybų žiniasklaidos įmonė,  leidžianti mokomąsias statybų ir inžinerijos tematikos  knygas bei eksportuojanti į 12 pasaulio šalių ir jau 10 metų organizuojanti parodas “Supernamai”. Per šį laiką įmonės atstovai sukaupė didelį teorinių ir praktinių žinių bagažą statybos, nekilnojamojo turto, būsto inžinerijos ir naujųjų technologijų srityse. Šiomis temomis yra leidžiamos mokomosios statybinės knygos 7 skirtingomis kalbomis. Įmonė yra šios srities lyderė Baltijos šalyse, o iš jų knygų mokosi studentai net 14-oje skirtingų pasaulio šalių apimant Europą ir visą Pietryčių Aziją.

Trakų salos pilis iš paukščio skrydžio
Trakų salos pilis iš paukščio skrydžio

Padės spręsti miestų ir regionų problemas

Projekto iniciatoriai dar prieš „Supermiestų“ paleidimą aplankė per 30 šalies savivaldybių ir suprato, kad kiekvienas regionas turi kuo pasigirti. Tačiau tam trūksta viešinimo galimybių ir žinių, todėl visa informacija apie įgyvendintus įspūdingus projektus pasiekia tik tos vietovės gyventojus. Šią problemą įvardija ir savivaldybių merai. Dėl šios priežasties buvo sukurtas projektas „Supemiestai“. Juo siekiama suvienyti Lietuvos gyventojus ir parodyti jiems, kad gera gyventi bet kuriame šalies kampelyje.

Konsultuodami savivaldybes viešinimo klausimais įmonės atstovai, remdamiesi sėkmingais tarptautiniais pavyzdžiais ir partnerių žiniomis, pateikia ir inovatyvių sprendimų. Jie gali padėti efektyviai įgyvendinti planuojamus projektus ir išvengti skaudžių, daug kainuojančių klaidų.

Tampa miestų ambasadoriais

Projekto organizatoriai bendravo su šalies miestų vadovais, vietos žmonėmis ir verslininkais,  kad galėtų išsiaiškinti  prioritetus, įsiklausyti į poreikius ir juos atliepti. Projekte vykdomi veiksmai apims ne tik informacijos sklaidos klausimus, bet ir reikalingų statybos įmonių kontaktų, patarimų ar konsultacijų  suteikimą. Taip savivaldybių atstovai pasieks savo tikslinę auditoriją ir jai ištransliuos norimą žinutę.

Prelomčiškės piliakalnis Lazdijų rajone
Prelomčiškės piliakalnis Lazdijų rajone

Todėl „Supermiestai“ tampa holistine iniciatyva, kurios metu bus visokeriopai prisidedama prie savivaldybių įvaizdžio formavimo, darbo ir gyvenamosios aplinkos gerinimo. Pabrėžiama, kad dalyviams bus suteikiamas nuoseklus viešinimo planas, o ne pavienės komunikacijos priemonės. Todėl viso „Supermiestų“ projekto metu bus nuolat rūpinamasi efektyviomis savivaldybių viešinimo kampanijomis. O iniciatyvos organizatoriai nuo šiol imti vadinti miestų bei regionų ambasadoriais.

Dvibokštė Šv. apaštalo Mato bažnyčia Anykščiuose (Jovitos Uzdraitės nuotr.)
Dvibokštė Šv. apaštalo Mato bažnyčia Anykščiuose (Jovitos Uzdraitės nuotr.)

Žurnalas „Supermiestai“

UAB „Super Namai“ specialiai projektui „Supermiestai“ sukūrė tokio paties pavadinimo žurnalą. Jame projekto dalyviai ne tik dalinsis savo sėkme, bet ir taps įkvepiančiais pavyzdžiais kitiems Lietuvos miestams ir miesteliams. Pirmuosiuose žurnalo „Supermiestai“ straipsniuose pasakojama apie miestų infrastruktūros gerinimo projektus, naują šalies kurortinį, gausiai turistų lankomą objektą, unikalias, dar niekur nematytas laisvalaikio pramogas bei kitus savivaldybių pasiekimus.

Miesto svečius pasitinkantis Druskininkų ženklas
Miesto svečius pasitinkantis Druskininkų ženklas

Stebins pozityviomis žiniomis

Esame įpratę gauti žymiai didesnį neigiamų žinių kiekį. Tad ne ką mažiau svarbiu tikslu tampa ir pozityvių naujienų srauto didinimas. „Visus geruosius savivaldybių darbus planuojama viešinti įvairiais informacijos sklaidos kanalais: pradedant straipsniais žurnale „Supermiestai“, rubrika „Supermiestai“ internetiniame portale www.lrytas.lt, pranešimais socialiniuose tinkluose, TV laida „Statybų gidas“, radijo reportažais ir baigiant dalyvavimu parodose. Tai tik maža dalis planuojamų sklaidos kanalų, nes rėmėjų ir partnerių sąrašas nuolat didėja““, – projekto dalyvių viešinimo galimybes vardina Darius Jokubauskas.

Joninių slėnis ir Centrinis Jonavos miesto stadionas
Joninių slėnis ir Centrinis Jonavos miesto stadionas

Tai merams taps puikia priemone įsiklausyti, kontaktuoti ir pristatyti savo darbo rezultatus rinkėjams. Kadangi informaciniuose pranešimuose įvardijami savivaldybių pasiekimai ir ateities planai, tai leis gyventojams iš arčiau susipažinti su savivaldybių veikla. Tokiu būdu bus kuriamas nuoširdus, pasitikėjimo kupinas ir atsakingas ryšys tarp savivaldybių atstovų ir gyventojų.

Senieji gyvenamųjų daugiabučių kvartalai Kaune
Senieji gyvenamųjų daugiabučių kvartalai Kaune

Pirmieji projekto dalyviai

„Supermiestai“ yra ilgalaikis projektas, kuris veiks bent dešimt metų. Per pirmuosius metus tikimasi pristatyti apie 10 savivaldybių.

Atnaujinta Sedulinos aikštė Visagine
Atnaujinta Sedulinos aikštė Visagine

Prie projekto jau prisijungė Anykščių rajono savivaldybė, Druskininkų savivaldybė, Jonavos rajono savivaldybė, Kauno miesto savivaldybė, Lazdijų rajono savivaldybė, Šilalės rajono savivaldybė, Trakų rajono savivaldybė ir Visagino savivaldybė.

Dionizo Poškos Baublių muziejus Šilalės raj.
Dionizo Poškos Baublių muziejus Šilalės raj.

Organizuojamoje iniciatyvoje miestai ir regionai ne tik pristatys savo esamus ir būsimus projektus, tarpusavyje varžysis tam tikrose kategorijose, bet ir dalyvaus finaliniame šių metų etape – parodoje „Supernamai“.

Čia dalyviai galės turėti savo pristatomuosius stendus ir bus įvertinti UAB „Super Namai“ organizuojamoje apdovanojimų ceremonijoje.

Renginys vyks rugsėjo 27 dieną Parodų ir kongresų centre LITEXPO, adresu: Laisvės pr. 5, Vilnius.

Supermiestai maketas

 

Žymos: Super miestai, supermiestas, supermiestai, super miestas