Jonavos baseinas tampa nauju šalies traukos objektu

Prieš beveik pusantrų metų duris atvėręs Jonavos baseinas dar ir dabar yra gausiai lankomas žmonių. Miesto meras Mindaugas Sinkevičius neabejoja – tai bendras savivaldybės ir Jonavos gyventojų nuopelnas: „Jonavos baseino lankytojų skaičius pranoko lūkesčius, neretai sulaukiame lankytojų iš aplinkinių miestų. Džiaugiuosi, kad į visą procesą nuo pat pradžių aktyviai įtraukėme ir jonaviečius, organizavome apklausą dėl baseino vietos parinkimo. Būtent dėl miestiečių išsakytos nuomonės dabartinė jo lokacija pasiteisino 100 %.“

Dovana prieš pat šv. Kalėdas

Jonavos baseino statyboms nebuvo skirtos Europinės paramos ir valstybinės lėšos, tad visu finansavimu rūpinosi rajono savivaldybė. Pasirinkęs patikimus savo srities profesionalus, miestas sugebėjo naująjį šalies traukos objektą pastatyti per rekordiškai trumpą dvejų metų laikotarpį. Jonavos baseinas atidarytas 2022 m. gruodžio 15 d. Ši netradicinė dovana miesto gyventojams buvo įteikta prieš pat Kalėdas. Tai tarsi tyli padėka už jų tikėjimą, pasitikėjimą ir prisidėjimą prie šio statinio sėkmės.

Sujungė miestą su gamta

Jonavos baseinas yra įsikūręs miesto centre, gamtos apsuptyje. „Jo pašonėje yra centrinis stadionas ir Jonavos sporto arena. Pro baseino langus matyti miesto tvenkinys su paplūdimiu ir dviračių takais. Lankytojai gali grožėtis Joninių slėnio vaizdais. Čia nuolat vyksta įvairūs pramoginiai ir kultūriniai renginiai. Be to, skirtingais metų laikais galima pamatyti ir sporto aistruolius, slidinėjančius arba važinėjančius kalnų dviračių trasomis“, – vietos unikalumą apibūdino Jonavos baseino direktorė Aira Kaunietė.

Pagrindinė Jonavos baseino projektuotojų ir statytojų užduotis buvo išlaikyti gamtos vientisumą. Todėl naujas statinys turėjo ne skaidyti, o susitapatinti ir praturtinti miesto gamtovaizdį. Tam buvo pasitelkti netradiciniai interjero ir eksterjero sprendimai, kurie Jonavos baseiną ir aplink jį esančią aplinką pavertė ramybės ir atsipalaidavimo oaze. Naujoji pramogų ir sveikatingumo erdvė vizualiai įsilieja į Joninių slėnį. O pats pastatas atspindi tai, kas svarbu Jonavai ir jos gyventojams: miesto identitetą, kultūrą ir tradicijas.

Jonavos baseinas

Jonavos baseino statybai ir jo sujungimui su Joninių slėniu buvo pasitelktos natūralios betono, metalo, medienos ir stiklo medžiagos. Pietinėje pastato dalyje yra atraminė siena, kuri pratęsia slėnio kalvų reljefą, tarsi įsiliejantį į baseino vidų. Pastato interjere esančios skirtingų siluetų ir aukščio detalės bei objektai yra artimi miesto gamtovaizdžio formoms. Gyvumo jam suteikia ir šviesos bei šešėlių žaismas, sklindantis pro erdvius vitrininius langus.

Jonavos baseino takeliai

Pirmieji Baltijos šalyse

Jonavos baseinas ypač daug dėmesio skiria saugumui. „Ten, kur vanduo, yra ne tik pramogos, bet ir pavojus. Todėl siekėme maksimaliai apsaugoti lankytojų sveikatą. Pasitelkę naujausias technologijas, dirbtinį intelektą, pirmieji Baltijos šalyse baseino vandens erdvėse sumontavome prevencinę skendimo sistemą“, – baseino išskirtinumą pabrėžia įmonės direktorė.

Vandenyje integruotos kameros fiksuoja skendimo nelaimę patiriantį arba per ilgai po vandeniu panirusį žmogų ir apie tai detaliai informuoja plaukimo baseine ir SPA erdvėse budinčius gelbėtojus. Gavę pranešimą į išmaniuosius laikrodžius, darbuotojai laiku reaguoja ir imasi visų gelbėjimo veiksmų. Todėl besilankantys Jonavos baseine svečiai gali būti ramūs dėl savo ir vaikų sveikatos bei saugumo.

Pramogos be chloro kvapo

Kitas ne ką mažiau inovatyvus sprendimas lankytojų patogumui – įdiegta Europoje viena pažangiausių vandens valymo sistemų. Ji vietoje įprasto chloro naudoja OH radikalus. Taip efektyviai dezinfekuojamas vanduo neturi nemalonaus šalutinio chloro kvapo. O buvimas baseine, masažinėse arba sūkurinėse voniose tampa itin malonus ir atpalaiduojantis.

Jonavos baseino kompleksą sudaro ne tik plaukimo, sveikatinimo, bet ir pramogų erdvės. Priešingai nei kituose šalies baseinuose, čia yra didysis pramogų baseinas su įvairiais atrakcionais suaugusiesiems, taip pat vaikams skirtas mažasis pramogų baseinas su nusileidimo kalneliu. Taip pat mažuosius lankytojus džiugina vandens čiuožykla, fontanas ir iš grindų kylanti vandens srovių atrakcija. Tad pramogų ir įvairių veiklų baseine netrūksta ištisus metus.

A+ ekonominio naudingumo klasė

Statant ir projektuojant Jonavos baseiną, buvo ypač svarbios detalės, kurios suteikė pastatui A+ ekonominio naudingumo klasę. Aukštos kokybės medžiagos, atsparios drėgmei, druskoms ir šalčiui, efektyvi rekuperacinė vėdinimo ir sausinimo sistema, automatiškai valdoma moderni filtravimo sistema bei energijos išteklius taupantys inovatyvūs gaminiai prisideda prie komfortiško pastato mikroklimato ir užtikrina baseino ilgaamžiškumą.

Jonavos baseinas SPA

Vienas aiškiausiai matomų sprendimų – pasirinkti rinkos lyderės „Dyson“ inovatyvūs vandens maišytuvai su integruotu muilo dozatoriumi, rankų ir plaukų džiovintuvai. Rankoms plauti skirti prietaisai valdomi nuotoliniu būdu, turi savistabos indikatorių, todėl lankytojai nepatiria nepatogumų. Rankų džiovinimo prietaisas pučia HEPA filtru išvalytą orą, kuriame sunaikinama iki 99,95 % visų teršalų, įskaitant bakterijas ir virusus. Plaukų džiovintuvai veikia tyliai, efektyviai ir tausojimo režimu džiovina plaukus.

Visų žmonių baseinas

Visų žmonių baseinasJonavos baseinas, kaip ir kiti miesto objektai, yra pritaikyti atliepti visų žmonių poreikius.

Iš viso jame yra penki baseinai: sportinis, kūdikių, didysis pramogų, mažasis vaikų pramogų ir vaikų mokymosi plaukti baseinas.

Vengiantys vandens gylio gali mėgautis atpalaiduojančiu laisvalaikiu masažinėse ir sūkurinėse voniose, sveikatintis garinėse pirtyse ir saunoje, atsigaivinti šaltame baseine, išbandyti kojų šildymo voneles sėdint šildomuose krėsluose.

Kiekviena erdvė turi jai būdingą komfortišką oro ir vandens temperatūrą, skirtingus inžinerinius sprendimus ir iki smulkmenų apgalvotas bene aukščiausios kokybės detales.

Todėl čia patogiai jaučiasi nėščiosios, mamos su kūdikiais, vaikai, suaugusieji, įvairią negalią turintys asmenys ir senjorai.

Nėščiosioms, kūdikiams ir šeimoms

Vandens pramogų ir laisvalaikio komplekse yra kūdikių baseinas su atskira drabužine, persirengimo kambariais ir dušais. Tai padeda šeimoms jaustis patogiai ir saugiai išvengiant bendro lankytojo srauto. Čia yra viskas, ko gali prireikti tėveliams – vystymo stalai, maniežai, žaislai ir užsiėmimams reikalingas inventorius. Jų patogumui baseino kavinėje ir persirengimo erdvėse yra vaikų maitinimo kėdutės. Mažieji klientai, kurie dar nemoka plaukti, tačiau trokšta vandens pramogų, gali plūduriuoti ir irtis dėvėdami gelbėjimosi liemenę arba plaukimo rankoves.

Jonavos baseinas skirtas ir neščiocioms

„Kūdikių baseine nėščiosioms vedamos grupinės mankštos, mažiems vaikams vyksta grupiniai plaukimo užsiėmimai, individualios kūdikio mankštos sausumoje, individualūs ir grupiniai kūdikių plukdymai. Taip pat vandenyje atliekamos ir grupinės mankštos, skirtos pečių juostai ir nugarai stiprinti“, – sveikatinimo veiklas šeimoms vardija Jonavos baseino direktorė A. Kaunietė.

Baseine gausu ir šeimos poilsiui skirtų renginių ir švenčių. Planuojama, kad ateityje jų metu dalyvius pasitiks Jonavos baseino talismanas. Jis kuriamas pagal konkurse „Sukurkime Jonavos baseino talismaną“ dalyvavusio ir laimėjusio jonaviečio antroko piešinį.

Nemokamos treniruotės senjorams

Jonavos baseinas skatina senjorus būti fiziškai aktyvius, todėl jie tai pat kviečiami apsilankyti naujose miesto erdvėse. Vykdant savivaldybės projektą Jonavos miesto gyventojams baseine vedamos nemokamos intervalinės aerobikos treniruotės vandenyje. Taip prisidedama prie sveikos senjorų gyvensenos, socializacijos, atviro bendravimo susirandant ne tik bendraminčių, bet ir naujų draugų.

Pritaikyta negalią turintiems asmenims

Aira Kaunietė įsitikinusi – Jonavos baseine yra laukiami ir negalią turintys žmonės. Anot jos, pastato patalpos, dalis dušų ir tualetų yra pritaikyti žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Tam, kad specialiųjų  poreikių turintys asmenys jaustųsi laisvai, įrengtas ir atskiras persirengimo kambarys. O turimas keltuvas padeda žmogų saugiai privežti prie baseino krašto ir nuleisti jį į vandenį.

Baseinas turintiems negalią

„Jau dabar vedamos nemokamos treniruotės Neįgaliųjų veiklos centro (NVC), Neįgaliųjų draugijos (ND), Aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS), diabeto klubo ,,Ramunė“, ,,Jonavos Viltis“ nariams. Taip pat pagal specialiąją rėmimo programą nemokamai mankštintis turi galimybę ir miesto specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai. Be to, Jonavos baseinui yra įteiktas specialus lipdukas su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboliu – gile. Tai tik patvirtina, kad baseinas atitinka skirtingų žmonių poreikius ir yra labai reikalingas tiek miesto gyventojams, tiek jo svečiams“, – tvirtina įmonės direktorė.

Atkreipia dėmesį į plaukimą

Jonavos meras
Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius

Jonavos baseine ypač daug dėmesio skiriama plaukimui. 25 metrų sportinis baseinas turi keturis plaukimo takelius, kuriuose grupinių treniruočių arba individualių pamokų metu suaugusieji gali mokytis arba tobulinti savo plaukimo įgūdžius. Taip pat čia gali treniruotis ir šalies plaukikai.

Pasak miesto mero, „tiek po Lietuvą, tiek po pasaulį keliaujantys lietuviai yra reiklūs ir ieškantys kokybiškos paslaugos. Jie matę ir lankęsi daugelyje vietų ir turi su kuo palyginti mūsų teikiamas paslaugas. Todėl norėta, kad mūsų baseinas išsiskirtų siūlomomis paslaugomis, estetika ir kokybe“.

Šalia esančiame vaikų baseine mokosi plaukti daugiau nei 200 jaunųjų sportininkų. O Jonavos baseino vykdomoje jau 14-tus metus gyvuojančioje nacionalinėje programoje „Mokėk plaukti ir saugiai elkis vandenyje!“ šiais metais dalyvauja per 400 antros klasės mokinių. Taip pat čia nuolat vyksta įvairūs sportiniai renginiai ir varžybos, kuriose jaunieji plaukikai gali išbandyti jėgas.

Miesto meras M. Sinkevičius tvirtina: „Jonavos baseinas – dar viena miesto pergalė. Su komanda aktyviai domėjomės tiek projektavimo eiga, tiek statybos procesu. Reikalavau, kad viskas būtų apgalvota iki detalių – nuo pirčių įrangos iki drabužių kabliuko. Čia atvyksta vis daugiau Kauno, Kėdainių, Ukmergės ir tolimesnių miestų gyventojų. Todėl šiandien esu ramus ir žinau, kad mūsų objektas tikrai pateisina jonaviečių ir visos šalies gyventojų lūkesčius.“

Jonavos logo

 

 

 

Projekto „Supermiestai” dalyvis 

Žymos: Super miestaisupermiestassupermiestaisuper miestas