Netikėkite mitais apie rąstinius namus

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Taip jau yra, kad statyba iš rąstų – ar tai būtų namas, ar vasarnamis, ar pirtis – kelia daug klausimų. Negavus kvalifikuoto atsakymo, neteisingas požiūris į medinę statyba išliks ilgam. Todėl laikas išsklaidyti dažniausiai vyraujančius mitus.

 

1. Medinis namas – tai vasarnamis ar poilsiui skirtas pastatas, netinkamas gyventi ištisus metus

Daugelis mano, kad nuolat gyventi rąstiniame name galima tik šiltu metų laiku, o žiemą – nebent tik nuvažiuoti trumpam pailsėti ar pasilinksminti. Kai kalbama apie rąstinį namą, dažniausiai turimas omenyje nedidelis namelis, labiau tinkamas poilsiui, laikinas, bet ne nuolat gyventi skirtas statinys. Ši nuomonė, aišku, turi teisę gyvuoti, juk daugelis turi vasarnamius, sodo namelius, kurie daugiausia yra karkasiniai, pastatyti iš to, kas tuomet buvo po ranka, su būtiniausiomis komunikacijomis ir patogumais. Tačiau rąstinis namas gali būti tokiu pat patikimu būstu, kaip ir plytinis arba blokinis namas.

 

Šiuolaikinis rąstinis namas – tai sutvarkytas būstas su kokybiškais langais, durimis, stogo danga, signalizacija ir visomis būtiniausiomis interjero detalėmis – parketu, sienų apdaila, santechnine įranga. Vienintelis pagrindinis skirtumas – rąstinės ar medinės sienos, vietoj įprastų tinkuotų ar plytinių sienų. Sienos taip pat gali būti įvairios, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus skonį – rankinio apdirbimo, profiliuotų mašininio apdirbimo ar klijuotų rąstų. Apie rąstinio namo ekologiškumą ir kalbėti daug neverta – apie tai ko gero žino visi. Bet ne visi nutuokia, kad rąstiniuose namuose nereikia statyti kondicionavimo sistemos, nes namas kvėpuoja ir natūraliai ventiliuojasi per sienas. Rąstiniai namai, skirtingai nei mūriniai, greitai įšyla ir lėtai atvėsta. Net ir po užsitęsusio vakarėlio nemalonaus kvapo neliks jau kitą dieną.

 

 

2. Rąstinis namas – prastas ir pigus namas

Šis mitas – tai jau seniai atgyvenusi nuomonė. Visame pasaulyje rąstinis namas – tai prestižinis būstas, kokybiškai suręstas namas – pakankamai brangiai kainuoja. Gal tik pas mus kol kas medinį namą pastatyti kainuoja pigiau, nei mūrinį, o ir tai tik dėl to, kad mediena ir dailidžių darbo įkainiai yra mažesni, nei užsienyje. Be to, įsigydami medinį namą, jūs įsigyjate visiškai individualų būstą, pastatytą jums ir pagal jus, pradedant nuo to, kaip jis atrodo iš išorės, ir baigiant individualiu interjeru.

 

Rąstinis namas, kurio pagrindinė žaliava yra pušies ar eglės mediena, iš vidaus gali būti apipavidalintas plytelėmis, gipso kartonu, kurį vėliau galima nudažyti ar išklijuoti tapetais, mūrinėmis ar akmeninėmis pertvaromis. Namo viduje galima sumontuoti įvairią įrangą pagal pageidavimą: šildymo katilą, geoterminį šildymą, židinį, vonią, sūkurinę vonią, sauną, virtuvę su dujine ar elektrine virykle, šildomas grindis. Statant rąstinį namą visai nebūtini sunkūs, kapitaliniai pamatai – čia galima ir sutaupyti. Žinoma, pamatų ir rūsio hidroizoliacijai išeikvojama nemažai pinigų. Galima statyti nedidelius juostinius pamatus, jeigu nesiruošiate statyti namo su rūsiu, ir visai užmiršti šią problemą.

 

 

3. Medinio namo statyba – ilgas procesas ir nėra informacijos apiestatybos būdą

Daugelis besidominčių mano, kad statant rąstinį namą susidursime su ilgalaike statyba. Iš tikrųjų rąstinio namo statyba yra daug greitesnė nei mūrinio pastato. Išlieti pamatus užtrunka tiek pat laiko, ar tai būtų mūrinis, ar medinis namas. Rąstinio namo sienojus galima surinkti per kelias dienas, o stogo konstrukciją su danga – per dvi savaites. Taip pat neteisybė, kad yra sunku rasti informacijos apie rąstinių namų statybą. Įmonės, statančios rąstinius namus yra parengusios išsamius technologinių procesų aprašymus. Taip pat statant galima vadovautis standartu “Rąstiniai pastatai. Gamyba ir statyba”.

 

 

4. Rąstiniame name negalima naudoti šiuolaikinių apdailos medžiagų

Rąstiniame name tinka visos šiuolaikinės ir visiems įprastos vidaus apdailos medžiagos. Įrengiant vidų galima panaudoti visą gamą apdailos medžiagą: pradedant nuo akmens masės plytelių, baigiant medine grindų danga. Taip pat nevaržomai galima panaudoti ir įrengti ir visus kitus interjero elementus – laiptus, židinius. Įrenginėjant tokio tipo namą, būtina atsižvelgti į tam tikrus niuansus. Pavyzdžiui, negalima stacionariai sumontuoti laiptų, konstrukcija tvirtinama specialiais elementais, leidžiančiais sėdant namui išlaikyti ją stabilią.

 

5. Rąstinis namas greičiau užsidega nei mūrinis

Veikiant tiesiogine ugnimi iš pradžių rąstas smilksta, neleisdamas įkaisti kitai šinos pusei. Užsidegus rąstinei konstrukcijai, ji ilgiau dega nei mūrinė – konstrukcijos ilgą laiką išlieka neįlinkusios ir stabilios. Tad iš tokio namo galima ilgesnį laiką evakuoti žmones. Svarbus momentas – visų rastinių namų paviršiai yra padengiami antipireninėmis medžiagomis, apsaugančiomis medieną nuo galimo užsidegimo. Taip pat rąstiniam namui yra sukurti saugūs kaminai, montuojami iki 5 cm nuo medinių paviršių.

 

Parengta pagal MNGA informaciją

Raktiniai žodžiai: Rąstinis namas, Karkasiniai namai, Rąstiniai namai, Mitai, Apdailos medžiagos, Namo statyba,

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.