Mediniai namai- vieta pilnaverčiui gyvenimui
Pirmoji priežastis, dėl kurios žmogaus namas turėtų būti būtent medinis – tai prigimtinis medienos grožis. Gamtos dizainas – pats unikaliausias, tad galima užmiršti apie vidinių sienų apdailą. Medinį namą galima prilyginti gyvam organizmui – jis „kvėpuoja“. Skirtingai nuo kitų statybinių medžiagų, vidinėje medienos struktūroje vyksta pastovi oro apykaita.
Taip medis dezinfekuoja orą, neįleisdamas į vidų kenksmingų medžiagų. Mediniuose namuose visuomet yra švarus oras, o drėgmė ir deguonies balansas palaikomi optimalaus lygio, nepriklausomai nuo išorinių sąlygų.
Medis laiko šilumą. Medžio šilumos izoliacinių savybių rodikliai rąstinėje sienoje 3-5 kartus viršija plytinių ar betoninių sienų rodiklius esant vienodam storiui: 24-26 cm storio rąstinė siena ekvivalentiška šiluminiu laidumu plytinei storio sulig 1,2 m, tad mediniame name iš rąstų bus šilta net ir už lango pučiant žvarbiam vėjui. Tam, kad būtų palaikomas normalus šiluminis ir drėgmės režimas plytiniame name, jį būtina periodiškai kūrenti ir ventiliuoti.
Palikus tokį namą žiemai, pavasarį jį prireiks ilgai šildyti, kol oras jame sušils. Medinis namas sušyla per keletą valandų. Dėl gerų šiluminės izoliacijos savybių mediniame name ne tik šilta žiemą, bet ir vėsu vasarą, tad tokius namus galima statyti pačiomis įvairiausiomis klimato sąlygomis.