Kokį namą pasirinkti – medinį, mūrinį ar karkasinį?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Medinis palikimas iš praeities

Mediniai namai vis dažniau tapatinami su karkasiniais, nors tai tikrai nėra to paties tipo statybos. Kurį laiką tokio tipo namų Lietuvoje statyti imta mažiau, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės renkasi rąstinius namus.

 

Tokio tipo namo statybos paslaugos yra nebrangios, nes didžiąją dalį kainos sudaro medžiagos. Didžiausias tokių namų privalumas – ventiliacija. Toks namas nereikalauja brangių ventiliacinių sistemų, nes mediena padeda išlaikyti tinkamą drėgmės balansą namo viduje. Tačiau vienas didžiausių trūkumų renkantis rąstinius namus, yra jų draudimas.

 

Ne visi draudimo bendrovės sutinka drausti rąstinius namus. O norint statybas organizuoti skolinantis paskolą iš banko, rąstinio namo statyboms ryžtasi skolinti ne visi bankai.

 

Lietuvio akiniai artimi mūrinukai

Daugybę metų Lietuvos statytojai ir klientai vertino mūrinius namus. Tai mūsuose jau priimtina ir puikiai išmokta technologija, lengvai pritaikoma įvairiems projektams. Lietuvoje labai dažnai užsakomos mūrinio namo statybos paslaugos.

 

Pirmiausia todėl, kad tai patikrinta technologija. Be to, mūrinė konstrukcija yra itin stabili ir tvirta. Tačiau vienu svarbiausiu argumentu klientai, apsisprendę statyti mūrinį namą, pirmiausia įvardija tai, kad ši konstrukcija yra nedegi, stabili ir nepaisant metams ar orams, nekeičia savo formos.

Šiuolaikinis karkasinis sprendimas

Statytojai Lietuvoje ir kitose šalyse kiekvienais metais savo klientams siūlo vis modernesnius sprendimus. Tiems, kurie ieško ekonomiškiausio ir šiuolaikiškiausio namo projekto, vertėtų pagalvoti apie karkasinį namą.

 

 

Pirmiausia todėl, kad būtent tokiems namams yra pritaikyti visi moderniausi šildymo sprendimai, kurie kiekvienais metais vis populiarėja. Be to, karkasinis namas lengvai atlaiko lietuvišką klimatą – tiek drėgną pavasarį ir rudenį, tiek vėjuotą žiemą. Karkasiniai namai išsiskiria savo lengvumu ir sausumu. Tai reiškia, kad jo darbai nepriklauso nuo metų laikų.

 

Čia nėra nei betonavimo, nei tinklo, tad statybos gali vykti ištisus metus. Tokio namo projekto įgyvendinimas užtrunka neilgai, o apsigyvenus pirmiausia pajuntama, kaip gerai šis namas išsaugo šilumą.