Kaip užtikrinti rąstinių namų kokybę

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tai reiškia, kad Lietuva yra pirmoji iš Europos Sąjungos šalių, pasitvirtinusi vieningą rąstinių namų standartą, kuris reglamentuoja šių namų kokybę, apibrėžia gamybos ir statybos aspektus.
Kokybės standartų patvirtinimas nacionaliniais labai svarbus įvykis tiek mūsų šalyje, tiek ir užsienio rinkose dirbantiems gamintojams, taip pat ir būsimiesiems rąstinių namų savininkams. Pasak asociacijos atstovų, Lietuva šiuo žingsniu rodo pavyzdį kitoms šalims – į asociaciją dėl konsultacijų rengiant šį standartą jau kreipėsi Estijos rąstinių namų gamintojai, taip pat susiduriantys su rąstinių namų kokybės problema. Jaučiamas ir Vakarų Europos valstybėse dirbančių įmonių susidomėjimas. Šios įmonės užsako gaminti rąstinius sienojus mūsų šalies bendrovėms.
 

Įmonės, kurios laikosi standarto Rąstiniai pastatai. Techniniai reikalavimai, klientui įsipareigoja, kad pastatytas namas bus kokybiškas. Šiuo metu pagal šiuos reikalavimus dirba daugiau nei 10 rąstinių namų gamintojų, MNGA asociacijos narių. „Per statybų piką bendrovių, gaminančių rąstinius namus, buvo apie 100. Tokio tipo namų paklausa buvo didelė, todėl tokius namus gamino ir statė net ir tie statybininkai, kurie nebuvo pakankamai gerai perpratę sudėtingos rąstinių namų statybos technologijos. Taigi rinkoje atsirado nemažai nekokybiškai pastatytų namų, pasitaikė broko, kurį ištaisyti ne taip lengva. Dabar tikslų įmonių skaičių įvardyti būtų sunku, nes kai kurios įmonės užsidarė arba vykdo kitą veiklą.
 

Rąstinių namų kokybei atsiliepė ne tik technologinių žinių trūkumas ar bendrų gamybos ir statybos reikalavimų nebuvimas, bet ir taupymas medžiagų sąskaita. Šios tendencijos pastebimos ir dabar, kai smulkieji gamintojai (ypač dirbantys pagal patentus) taupo medienos ar tam tikrų technologinių sprendimų sąskaita. Be abejo, rimtesniems gamintojams mūsų rinkoje konkuruoti darosi sunkoka, nes klientas šiuo metu didžiausią dėmesį skiria gaminio kainai.

 

Kartais nepagalvojama, kaip pigiau pastatytas rąstinis namas atrodys po 2−3 metų, ar nereikės taisyti broko. Gali būti ir taip, kad tokio broko ištaisyti apskritai nebus įmanoma. Šioje vietoje verta prisiminti gerą patarlę: Šykštus moka du kartus. Ši patarlė ypač tinka renkantis rąstinių namų gamintoją. Išsirinkęs patikimus statybininkus, dirbančius pagal kokybės standartus, rąstinio namelio savininkas neturės problemų nei po dvejų, nei po 10 metų.

 

Medinių namų gamintojų asociacija vienija 20 rąstinių, skydinių, karkasinių ir kitų medinių namų gamintojus. Asociacija rengia seminarus gamintojams, sertifikuoja įmones, dalyvauja standartizacijos veikloje, atlieka rąstinių namų ekspertizes. Vienas pagrindinių tikslų yra skleisti žinias apie tradicinius medinius namus, siekti, kad rinkoje būtų kuo mažiau nekokybiškai pastatytų namų.

 

Parengta pagal MNGA informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Rąstiniai namai, Rąstinio namo kokybė, Medienių namų gamintojų asociacija, MNGA, Rąstiniai pastatai.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.