Ką reikia žinoti, įsigyjant žemę rąstinio namo statybai?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

– Vieta. Ar norite, kad rąstinių namų statyba būtų vykdoma mieste ar nuošalesnėje vietovėje? Turite gerai pasverti šį faktorių ir įvertinti, ar jums svarbesnis lengvas susisiekimas, nedidelis atstumas iki miesto, ar, visgi, norite ramesnės gyvenamosios vietos. Pasirinkus vieną iš šių variantų, paieškos palengvės.

– Kaina. Nuspręskite kokią sumą galite skirti sklypui ir pagal tai atsirinkite tinkamus variantus. Taip pat visada įvertinkite, ar prašoma suma už sklypą yra racionali ir gyvenamasis plotas tikrai vertas tiek pinigų.

– Kaimynai. Ar šalia esantys plotai jau apgyvendinti ir ar namo statyba, nusprendus įsigyti plotą, bus įtakojama šalia gyvenančių žmonių (triukšmas, tvoros tvėrimas ir pan.)?

– Kraštovaizdis. Neretai būtent dėl jo kyla sklypo vertė, todėl įvertinkite, kiek jis jums svarbus.

– Žemės reljefas. Ar žemės reljefas atitinka jūsų poreikius, techninius statybos reikalavimus? Taip pat, jei yra poreikis, ar žemė tinkama auginti daržovėms ir pan.

 

Dirvožemis renkantis rąstinio namo statybos vietą yra ypač svarbus aspektas. Jei nėra nustatyta, koks gruntas vyrauja tame plote rekomenduojama pasidaryti geologinius tyrimus: jie parodo, dirvožemio tipą (smėlis, molis, durpės ir pan.), paviršinius gruntinius vandenius. Visa tai yra naudinga, kai planuojamos statybos: molingas dirvožemis yra kietesnis, tačiau jame sunkiau auginti augalines kultūras, priešingai negu durpingoje žemėje. Taip pat iš geologinių tyrimų matysis realios galimybės įsirengti vandens gręžinį. Visa ši informacija būtinai turi būti įvertinta prieš pasirašant žemės sklypo įsigijimo sutartį ir pradedant rąstinio namo statybas.

 

Kalbant apie žemės sklypo įsigijimą, nepamirškite atkreipti dėmesio į nuosavybės teisę įrodančius dokumentus, įvairius leidimus tame plote statyti gyvenamosios paskirties pastatus, galimybę atsiradus poreikiui parduoti sklypą su rąstiniu namu, patikrinkite, ar žemė nėra areštuota. Visos sklypo panaudojimo galimybės bei apribojimai yra nurodomi detaliajame plane arba vietovės bendrajame plane.

Rąstinių namų statyba ir kainos

Rąstinius namus šiandien renkasi ne tik tie, kurie vertina ilgaamžiškumą, bet ir tie, kurie palaiko ekologijos idėją, o kadangi įprasto mūrinio ir rąstinio namo kaina yra labai panaši – dvejoti ilgai nereikia. Unikalus namo statymas lego kaladėlių principu (rąstus dėliojant vienas ant kito ir sujungiant specialiai padarytais sujungimais) užtikrina, kad namo eksterjero ir interjero medžiagos bus ekologiškos. Taip pat rąstinio namo statyba trunka nuo 1 – 4 mėnesių, o tai itin aktualu dabartiniam žmogui, vertinančiam ir beatodairiškai skaičiuojančiam laiką.