Gyvenimas kaip pasakoje- trobelė Alpių kalnų viršūnėje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Trobelė nutūpusi Juliano Alpėse (besidriekiančiose nuo Šiaurės Italijos iki Slovėnijos) 2531 metrų aukštyje. Namelį pastatė kalnų gido ir alpanisto Luke’oVuericho, kuris, sulaukęs vos 34-ų, žuvo per griūtį 2010-aisiais, šeima.Alpinistų ir turistų priebėga, talpinanti 9 žmones –jaudinanti pagarbos ženklas žmogui, mylėjusiam kalnus.

Konstrukciją laiko betoniniai ramsčiai, ji pagaminta iš vietinės melsvosios eglės. Suprojektavus namą, jo dalys buvo sumontuotos ant žemės, sunumeruotos patogaus surinkimo dėlei ir transportuotos į kalno viršūnę sraigtasparniu. Visoms medžiagoms, įskaitant ir cemento maišyklę, nugabenti reikėjo 18 kelionių (žr. nuotraukas žemiau).

Norėdami įamžinti savo draugo prisiminimą ir padėti šiai trobelės idėjai virsti realybe, prie darbininkų ir technikų komandos prisijungė grupė Luke’o draugų. Tai objektui suteikia tiek dvasinę, tiek ir fizinę reikšmę – trobelė virto vieta, kurioje turistai ir alpinistai gali šiek tiek atsikvėpti prieš tęsdami kelionę. Koks džiaugsmas turėtų būti keliaujant gamtoje aptikti šį namuką ir suvokti, kad jis skirtas jūsų reikmėms. 

 

 

Trobelė tampa oaze tiems, kurie ją randa – tai vieta pailsėti ir atsipalaiduoti tarp kalnų viršūnių.

 

 

Konstrukcija suprojektuota atlaikyti atšiaurias žiemas ir, užimdama minimaliai vietos, užtikrina maksimalią užuovėją.

 

 

Trobelės stogas sukurtas taip, kad būtų palengvinamas vandens/sniego nuotėkis, o A raidės forma imituoja ją supančių kalnų viršūnių formą.

 

 

Trobelė stovi šalia gerai ir intensyviai naudojamo žygeivių tako, tad tie, kuriems reikia trumpo poilsio, lengvai ją užtiks.

 

 

Nepaisant to, kad trobelę lengva surasti, ji kone nepastebimai susilieja su aplinka.

 

 

Namas sukonstruotas iš 30 plokščių ir trijų gegnių – ant kalno viršūnės buvo pastatyti šeši betono ramsčiai.

 

 

Į kalno viršūnę atgabenus visas statybines medžiagas, prasidėjo statybos, kurios tetruko vieną dieną. Visi apdailos darbai buvo atlikti kitą dieną.

 

 

Trobelė tapo alpinistų poilsio vieta tiek vasaros, tiek žiemos metu, o tai, kad vieta naudojama, padėjo išsaugoti Luke’o atminimą. Ant durų išraižytas Luke’o atvaizdas – tarsi jis pats pasitiktų kiekvieną išvargusį keliautoją. Baigiant įruošti namą prie stogo kraigo buvo pritvirtintos budistinės vėjo arklio maldos vėliavos. Sakoma, kad pro spalvotus medžiagos kvadratėlius pučiantis vėjas skatina taiką, užuojautą, stiprybę ir išmintį.

 

 

Name įrengti du kambariai, kiekviename – keturi gultai, ir dar vienas papildomas (žr. žemiau). 9 miegamosios vietos reiškia, kad dažnai tuo pačiu metu čia gali apsistoti daugiau nei viena grupė – kambarius skiria prieškambaris. Maisto ruošimo įrangos ar tualetų nėra – ši vieta numatyta kaip trumpas sustojimas akims trumpam užmerkti ir apleisti ją kitiems žygeiviams.

 

 

 

Namas buvo projektuojamas ir statomas ant žemės, o dalys – sunumeruotos ir pakeltos į kalno viršūnę. Visi pagrindinius įrankius ir net cemento maišyklę (kairėje) taip pat teko gabenti oru.

 

 

Sraigtasparnis su medžiagomis į statybos aikštelę iš viso suskraidė 18 kartų

 

 

 

Stogą ir sienas laiko trys masyvios gegnės.

 

 

Luke’o draugai ir šeima susivienijo norėdami pagelbėti trobelės statybose (drauge su darbininkais ir architektais). Grupelei artimų Luke’ui žmonių tai buvo „meilės triūsas“.

 

 

 

 

Trobelė kalnų viršūnėje, skirta pagelbėti žmonėms tam prisiėjus– koks nuostabus būdas pagerbti žmogų, kuris mėgo žygiuoti ir kopinėti Alpėmis. Darbas, kaip matote, nebuvo iš lengvųjų, tačiau dėl šių žmonių vizijos ir pasišventimo Luke’oVuericho atmintis amžinai gyvuos pasaulyje, kurį jis mylėjo. 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.