Ar verta statytis pirtį savo jėgomis?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Lauko pirtys statomos pagal tam tikrus reikalavimus

Kaip ir kiekvienam projektui, pirčių statybai taip pat galioja atitinkamos taisyklės. Viena jų – leidimai didesnio nei nustatyta dydžio pirtims. Sekant Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos informacija, jei pirtis yra iki 50 kv. m ploto, o jos aukštis neviršija 5 m, tuomet statybos leidimas nėra būtinas. Kitais atvejais reikia pasirūpinti leidimu.

Tačiau statybos leidimas nėra vienintelė užduotis, kurią reikia atlikti prieš didžiuosius darbus. Taip pat būtina įsigyti aukštos kokybės medžiagas, parinkti tinkamą vietą, apgalvoti ir pasirūpinti vidaus bei išorės apdailos medžiagomis.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų, susijusių su pirties statyba, yra tinkamos vietos pasirinkimas. Paprastai asmenys pamiršta, kad lauko pirtys nuo tvoros turi būti nutolusios bent per 3 metrus. Žinoma, apie arti esantį statinį reikėtų informuoti ir kaimynus.

Klaidos itin dažnai pasitaiko jau įrenginėjant pirtį, ruošiant ją naudojimui. Lengviausia suklysti tvarkant elektros laidus ir įtampą: netinkamai įrengus elektros instaliaciją, kyla gaisro grėsmė. Dėl to pirtyje negali būti sudėtingų užraktų, dėl kurių žmogus gali užsitrenkti viduje.

 

Labai svarbu pasirinkti ir tinkamą krosnelę, sienų medžiagą, kuri galėtų greitai įšilti ir išlaikyti šilumą. Dėl šios priežasties mūsų įmonė renkasi pušį, nes ši mediena įšyla daug greičiau nei, pavyzdžiui, ąžuolas, tačiau taip pat puikiai izoliuoja karštį. Kokia pirties viduje bus kaitra, priklauso ir nuo pasirinktos krosnelės dydžio ir pajėgumų. Pavyzdžiui, akmenų kiekis lemia garų susidarymą, karštį, tad šį žingsnį reikėtų suplanuoti ypač atsakingai.