Pasyviųjų namų statyboje – naujas etapas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Deramas įvertinimas

Baigiantis metams įvykusiame konkurse Lietuvos metų gaminys 2009 Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys Vyriausybės rūmuose UAB Veikmė už pirmojo Lietuvoje pasyviosios energijos namo projekto įgyvendinimą įteikė aukso medalį. Tai svarbus įvertinimas ne tik bendrovei, bet ir visai progresyviai nusiteikusiai statybų sektoriaus bendruomenei. Šiam dviejų aukštų, 224,14 kv. m ploto taupiai energiją naudojančiam namui šildyti per metus turėtų pakakti apie 15 kW/kv. m, tai yra net keturis kartus mažiau už tradicinių naujos statybos būstų energinį poreikį ir beveik dešimt kartų mažiau už senos statybos neekonomiškų būstų energijos sąnaudas.

 

Nauji projektai

Tačiau bendrovė Veikmė neapsiriboja parodomuoju ar vienetiniu eksperimentiniu statiniu. Tikrai suintriguosime pranešdami, kad šį pavasarį bendrovės statybininkai naujo mažų energetinių sąnaudų namo pašonėje pradeda statyti dar du 190 ir 186 kv. m namus, kurie atitiks pasyviosios energijos namų koncepciją. Kaip sakė UAB Veikmė direktorius Eugenijus Zaremba, naujame projekte subrangovų statusu dalyvaus bendrovės, kurios prisidėjo prie pirmojo mažų energetinių sąnaudų namo statybos, bet projekto plėtotojai yra atviri visiems moderniems ir technologiškai naujiems pasiūlymams. Primename, kad pirmojo Lietuvoje suprojektuoto ir pastatyto mažų energetinių sąnaudų namo projekto partneriai buvo bendrovės Veikmė, Paroc, Veikmės projektai, Hronas, Balterma ir ko, Swedbank, Baumit Lit, Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos institutas, VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centras.

 

Anot direktoriaus, neleistina nė menkiausia mintis apie statybos piginimą kokybės požiūriu, taigi vartotojas gaus nepriekaištingos kokybės prekę už jos vertę atitinkančia kainą. Du nauji mažų energetinių sąnaudų namai, taikant analogiją su buitine technika, atitiks energijos klasę A++. Naujieji namai savo savybėmis bus analogiški pirmiesiems, bet juose bus svarbi naujovė – ant namų stogų bus sumontuoti saulės kolektoriai, kuriais gaunama šiluma pagelbės šildyti vandenį. Jau suprojektuota sistema, kurioje numatytas karšto vandens šildytuvas, galintis naudoti tris energijos rūšis – dujas, elektrą ir saulės kolektoriaus šilumą.

 

Galima teigti, kad tai naujas energijos taupymo etapas. Anot architekto Ryčio Kripo, projektuoti šį namą buvo lengviau – pirmojo namo projektavimas, statyba ir gaunamų duomenų analizė padėjo įgyti neįkainojamos patirties. Taigi, naujasis projektas vyko gerokai veiksmingiau ir greičiau. Namų statyba prasidės gegužės mėnesį, o naujieji gyventojai galės įsikelti dar iki Naujųjų metų. Naujieji namai architektūrine prasme nebus identiški, bet vientisa kvartalo stilistika išliks.

 

Projekto sėkmę lėmė kokybė, o ne kaina

Pirmasis Lietuvoje vadinamasis pasyviosios energijos namas savojo šeimininko laukė neilgai. Nors šis namas, palyginti su įprastinės statybos namais, kainavo daugiau, jo pasirinkimą nulėmė su kaina nesusiję niuansai – įtakos įsigyti šį namą turėjo patogi infrastruktūra, nuolatinė statinio priežiūra statant ir palankios nepriklausomų ekspertų išvados. Primename, kad Gulbinuose pastatyto namo išorinės sienos apšiltintos 35 cm storio akmens vatos sluoksniu, stogas – 50 cm storio akmens vata.

 

Langai ir lauko durys – specialūs, skirti mažų energetinių sąnaudų namams, o stiklo paketų šilumos perdavimo koeficientas Uw = 0,79 W/kv. m K. Name įrengta kombinuota šildymo sistema. Dalis šilumos tiekiama oriniu šildymu, kita dalis – rezerviniu grindų šildymu, sumontuotu namo perimetru prie išorės sienų. Rezerviniam šildymui ir karštam vandeniui ruošti sumontuotas kondensacinis dujinis katilas su karšto vandens šildytuvu. Name sumontuoti modernūs virtuvės baldai su buitine technika (buitinių prietaisų energijos klasė – A ir A++).

 

Parengta pagal UAB "Veikmė" informaciją

Raktiniai žodžiai: Pasyvūs namai, Statyba, Pasyvioji energija, Pirmasis Lietuvoje pasyvusis namas.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.