Technologinės betono siūlės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Nepriklausomai nuo esamos geologinės situacijos sklype (aukštas gruntinio vandens lygis ar ne, yra šaltinių ar ne, molingas, nelaidus vandeniui gruntas ar ne ir t.t.), kuria remiantis pasirenkamas požeminių konstrukcijų (pamatai, įvairūs rezervuarai, nuotėkų sistemos, tuneliai ir t.t.) hidroizoliavimo lygis ir atitinkamos medžiagos,

statinio požeminė dalis visada bus veikiama vandeniu iš aplinkos (lietus, polaidis, potvynis, šlaitas ir kt.). Todėl net ir esant pačioms palankiausioms geologinėms sąlygoms sklype, kai atsisakoma specialių hidroizoliavimo priemonių visada būtina patikimai užsandarinti technologines betono siūles.

 

 

Kyla klausimas, kas gi yra tos betono technologinės siūlės?

Tai atskirų betonavimo etapų jungties vieta atsirandanti tiek horizontaliose, tiek ir vertikaliose konstrukcijų plokštumose. Žinoma, idealiausia būtų betonavimo darbus atlikti vienu etapu, bet dažniausiai tai neįmanoma. Jei plotas nedidelis ir pavyksta, tarkim pamato plokštę išlieti vienu sykiu, vistiek lieka siūlė tarp pamato plokštės ir sienų. O jei statinys sudėtingas, projekte tikrai bus įvairių skverbčių įlajoms ir įvairios paskirties komunikacijoms.

 

Taigi, kaip tinkamai užsandarinti technologines betono siūles?

Lietuvoje yra nemažai įmonių tiekiančių hidroizoliacines medžiagas ir , žinoma, kiekviena iš jų atstovauja pažangiausius gamintojus!

 

Vartotojui tenka sudėtingiausia užduotis – išsirinkti ir nesuklysti! Geriausias būdas pasirinkti – palyginti vienodos paskirties skirtingų gamintojų medžiagas! Šiam tikslui reikia ieškoti gaminių tokiais pavadinimais: sandarinimo juostos, hidroizoliacinė juosta, bentonitinė sandarinimo juosta, hidrofilinės juostos, “waterstopai”. Tereikia nedideli gabalėlį juostos (apie 10 cm) panardinti į vandenį ir luktelt nuo 1,5 iki 10 dienų. Visos juostos išbrinksta, tik skirtingai. (žr. nuotraukas apačioje)

Kaip matome, visi gaminiai brinksta gerai, bet nevienodai. Waterstop ir Redstop juostos išbrinksta labai greitai, praranda savo tandžią forma ir gana stipriai išskysta, tuo tarpu Bentostrip juosta brinksta lėtai, nepraranda formos ir neišskysta net ir pilnai išbrinkusi. Greitas išbrinkimas apsunkina statybos darbus, verčia taikytis prie palankių oro sąlygų, o didelis suskystėjimo laipsnis mažina juostos atsparumą spūdiniam vandeniui.

Šis paprastas tyrimas išryškina dvi vartotojui itin svarbias gaminių savybes:

– kaip greitai juosta reaguoja (brinksta) veikiama vandens;
– suskystėjimo laipsnis pilnai išbrinkus.

 

Šiais kriterijais remdamiesi, galime nedvejodami rinktis sandarinimo juostą PC BENTOSTRIP T. Ši juosta padengta apsauginiu sluoksniu nuo priešlaikinio išbrinkimo. Statybose, tai labai praverčia, kadangi sandarinimo juostos įrengiamos prieš klojinių įrengimą betonavimo darbams. Dažnai, tai trunka kelias dienas!
 

 

 

 

Matmenys: 19×25
Pakuotė: 4 ritės po 10 m
Brinkimas: ≥ 450%
Tinka sąlyčiui su geriamu vandeliu.
Ilgaamžiškumas: viršija konstrukcijų gyvavimo laiką.

 

Šiuos gaminius galima įsigyti UAB „Mosas“ adresu Birželio-osios g. 5, Vilnius.
Tel. Nr. pasiteiravimui – 8 5 2610179.

info@mosas.lt
www.mosas.lt