Atraminė siena – sudėtinga inžinerinė konstrukcija
Kas yra atraminė siena?
Atraminė siena yra inžinerinė konstrukcija skirta grunto masyvų išlaikymui. Dažniausiai atraminės sienos naudojamos statant namus šlaituose, daubose, kalvose ar nelygaus reljefo sklypuose. Esant nelygiam reljefui, ypač kuomet pakrypimas yra didesnis nei 8 proc., kyla pavojus dėl netinkamų oro sąlygų (lietaus, potvynio) šlaitui nuslinkti. Taigi atraminės sienos yra naudojamos apsaugoti nuo dirvožemio slinkimo ir tuo pačiu nuo namo pažeidimo.
Be pagrindinės savo funkcijos, atraminės sienos pastaruoju metu naudojamos ir kaip landšafto dizaino dalis. Ne tik sustiprinamas dirvožemis, tačiau ir papuošiamas sklypas sukuriant vertikalias erdves sodo augalams, arba dekoruojama pati siena.
Iš ko susideda atraminė siena?
Atraminė siena susideda iš 3 elementų:
Pamatai,
Matoma sienos dalis,
Drenažas ir nuotakas.
Pamatai, drenažas ir nuotakas yra svarbios techninės dalys, kurios užtikrina, jog siena ne tik stovi, tačiau ir stovės ilgai, nebus veikiama lietaus ar gruntinio vandens srovių. Tuo tarpu matoma sienos dalis gali būti dekoratyvinės paskirties.
Kriterijai atraminės sienos statybai
Statant atraminę sieną, vienas svarbiausių kriterijų yra tvirtas dirvožemis, kurio įšalimas ne gilesnis nei 1,5 m. Jei dirvožemis minkštas, pamatai turi būti gilesni. Jei dirvožemis tvirtas, tuomet pamatų sienų santykis turi būti ¼, tuo tarpu jei minkštas – ½. Sienos forma priklauso ir nuo aukščio. Jei atraminė siena yra iki 3 metrų aukščio, tuomet statoma lygi, jei aukštesnė – laiptuojama. Dažniausiai rekomenduojama statyti nelygios, netaisyklingos formos sieną, kuri atrodo gražiau, o tuo pačiu ir yra stabilesnė.
Turite klausimų apie atramines sienas, jų montavimą ir sąlygas – kreipkitės į šios srities ekspertus.