Ką turėtumėte žinoti apie juostinius pamatus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Juostiniai pamatai skiriami į dviejų tipų pamatus: juostinius monolito pamatus ir juostinius surenkamus pamatus. Pasirinkimo variantas priklauso nuo grunto ir namo apkrovos. Mažesniam, lengvesniam namui (pavyzdžiui, karkasiniam) užtenka surenkamo iš blokelių pamato, tuo tarpu didesnės apkrovos namui (pavyzdžiui, mūriniam) dažniausiai reikia tvirtesnių, monolitinių pamatų. Kitaip galima sakyti, jog monolitiniai juostiniai pamatai yra tvirtesni už surenkamus iš blokelių juostinius pamatus.

Svarbi sąlyga juostiniams pamatams yra tvirtas ir negiliai esantis laikantysis gruntas. Taip pat jis turi būti nekilsnus. Kilsnus gruntas sušalęs ir vėliau sušilęs pajudina pamatus, atsiranda deformacija, dėl ko pamatai gali skilti. Įrengiant juostinius pamatus, nereikalingas toks didelis gylis kaip gręžtiniams pamatams, užtenka 1,2- 1,5 m gylio. Norint name įrengti rūsį, reikia pamatą paaukštinti apie 50 – 80 cm.

Nepaisant to, ar gruntiniai vandenys siekia pamatą, yra rekomenduojama hidroizoliuoti pamatus (tepamu arba juostiniu hidroizoliatoriumi). Apsauga nuo drėgmės naudojama tik išorinėje pamato pusėje.

 

Įdomus faktas ir tuo pačiu juostinių pamatų tvirtumo įrodymas yra tai, kad daugelis senųjų Lietuvos daugiaaukščių yra pastatyti būtent ant juostinių pamatų. Taigi, jei jie atlaiko daugiaaukštį, tuomet tikrai atlaikys ir didelį nuosavą namą.

Juostinių pamatų privalumai

Tinkami montuoti namui, kuriame planuojamas rūsys,

Tinka masyviems, dideliems namams, net daugiaaukščiams,

Dėl tolygaus užpylimo betonu nesant poreikiui skubėti, išvengiama įrengimo klaidų.

Juostinių pamatų trūkumai

Kiek brangesni už gręžtinius,

Ilgesnis montavimo laikas,

Netinka mažiems, lengviems, mediniams pastatams, dėl pamatų iškėlimo pavojaus.