Gręžtiniai pamatai – vis populiaresni Lietuvoje

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Ką turėtumėte žinoti apie gręžtinius pamatus?

Gręžtiniai pamatai laikomi universaliais, jie puikiausiai tinka tiek lengvos konstrukcijos karkasiniam ar rąstiniam namui, tiek individualiam mūriniam namui ar didelių apkrovų namų blokui. Tačiau šie pamatai netinka jei pageidaujama statyti namą su rūsiu.

Šių pamatų esmė – kad pamatas remtųsi į stabilų gruntą ir taip bus užtikrintas pamatų tvirtumas.

Pagrindiniai pamatų įrengimo etapai

Kaip ir bet kokiems kitiems pamatams, pirmiausia reikalingas projektas. Tuomet numatytose vietose padaromos kiaurymės pamatams. Svarbu įsitikinti, kad pasiektas gruntas yra stabilus. Jei patvirtinama, kad grunto kokybė yra tinkama ir tokia, kaip aprašyta projekte, kiaurymė užpildoma betono mišiniu. Betonas turi būti paslankus tiek, jog vėliau į kiaurymę būtų galima suleisti armatūros strypus. Tuomet sulyginus betono paviršių ir įrengus rostverką (jungiamąją monolitinę siją) galima džiaugtis pasibaigusiais pamatų įrengimo darbais.

 

Gruntas – pats svarbiausias

Įrengiant gręžtinius pamatus, labai svarbu įsitikinti, jog gruntas yra tvirtas. Taip pat neleisti nubyrėti pajudintam gruntui ant pamatų pagrindo. Judintas gruntas nėra stabilus, tad gali kilti pavojus pamatų tvirtumui.

Gręžtinių pamatų privalumai

 

Santykinai pigus įrengimas,

Mažos betono sąnaudos,

Įrengiami greitai

Tinka įvairiems statomų namų tipams,

Atlikti kokybiškai yra ypatingai tvirti.

Gręžtinių pamatų trūkumai

Netinka, jei statomas namas su rūsiu,
Vengiant šalčio tiltų reikia gerai apšiltinti,
Įrengimo darbų gali imtis tik patyrę darbuotojai,
Negalima rengti ant silpno ar vandeningo grunto.