Sraigtiniai pamatai.Įrengimas ir tvirtinimas
Sumanus žemdirbys nuo jaunystės buvo linkęs į naujoves. Praeito dešimtmečio pradžioje jam gimė sumanymas pagaminti greitą ir patogų stovą eglutei… Rezultatas – gamykla ir pasaulinė rinka. Prieš keletą metų nenustygstantis vietoje naujovių generatorius pasiūlė rinkai naują produktą – sraigtinius pamatus.
Sraigtinis pamatas iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg daug kartų padidintas medsraigtis. Jų ilgis svyruoja nuo trisdešimties centimetrų iki pusketvirto metro. Daugiabučiams jis nepritaikomas, bet karkasiniams namams, pirtims, pavėsinėms, garažams, tvoroms – pats tas. Jie lengvai ir greitai įsukami į bet kokį gruntą ir nuo įsukimo jau tampa paruošti naudojimui. Puiku, ar ne? Jeigu žiemą nusprendėte pastatyti pirtelę, Jums visiškai nebūtina laukti pavasario, kad įsirengtumėte pamatus.
Paskaičiuojamas reikiamas sraigtinių pamatų kiekis ir dydis ir pamatai Jūsų projektui įrengiami…per kelias valandas. Daugumą jų galima įsukti tiesiog rankomis, didesniems prireiks įrangos. Dar vienas jų privalumas – visiškai nedarko aplinkos. Jei norite ant išpuoselėtos vejos pastatyti pavėsinę, puiku – įrengiant sraigtinius pamatus nereikia nieko kasti, nereikia nieko vežti sunkiasvorėmis mašinomis, ir , baigus pamatų įrengimą, tikrai nereikia sukti galvos, kaip susitvarkytį technikos ištryptą, iškasinėtą aplinką.
Dar vienas, ypač svarbus šių pamatų privalumas, – jie iš karto paruošti atlaikyti jiems priskitas apkrovas. Kadangi jie įrengiami be betono, nereikalauja jokio medžiagų stingimo laiko taip pat jokio kasimo, tiesiog įsukote ir gatava, prašom statyti. Pamatų irengimui nesukliudys ir spustelėjęs šaltukas – sraigtiniai pamatai gali būti įrengiami bet kuriuo metų laiku ir, kas įdomiausia, netgi po vandeniu.
Aplinkos poveikis pamatams
Vienas dažniausiai užduodamų klausimų yra dėl šalčio poveikio sraigtiniams pamatams. Gamintojų teigimu, kuriant sraigtinius pamatus buvo į tai atsižvelgta ir to pamato spiralė nėra daroma iki pat viršaus, o tik pusė jo. Taigi pati didžiausia pamatą laikanti jėga sukoncentruota ten, kur ją mažiausia gali paveikti šaltis. Tai taip pat taikoma ir trumpesniems pamatams, nors jie dažniausia naudojami ten , kur šalčio poveikis mažiausiai aktualus (tvoros, lengvos pavėsinės).
Vienas aktualesnių klausimų yra dėl sraigtinių pamatų pritaikymo lieptams ir liepteliams prie pirčių. Tvirtas ir patikimas polių tilteliams įrengimas – rimtas kiekvieno rangovo išbandymas. Kadangi darbai yra atliekami vandenyje, ne vienai tokius darbus atliekančiai įmonei tai yra be galo sudėtingas darbas, nes faktiškai neįmanomas jokios technikos, o dažnai ir medžiagų panaudojimas. Todėl šioje vietoje puikiai gali pasitarnauti sraigtiniai pamatai, kadangi patys tilteliai sveria nedaug, o po vandeniu nėra šalčio poveikio. Taigi, net nedideli ir nebrangūs sraigtai gali įgyvendinti beveik bet kokią kaimo turizmo sodybos šeimininko viziją. Panaudojant suktuvą, patį sraigtinį pamatą galima įsukti būnant virš vandens, po vandeniu lieka priveržti tik keletą varžtų. Neilgų (iki 1,2 m ilgio) pamatų nedideliame (iki 1,6 metro) gylyje sraigtinių pamatų panaudojimas nereikalauja beveik jokios specialios įrangos, pakaks tik pritaikyto vamzdžio.
Konstrukcijų tvirtinimas prie sraigtinių pamatų
Standartiškai sraigtiniai pamatai pritaikyti įtvirtinti vamzdį, o ant jo jau pačią konstrukciją. Vamzdžiai gali būti įtvirtinami keletu būdų. Galima tiesiog priveržiant juos prie pamato viršaus esančiais varžtais. Taip pat užpresuojant specialiai smailiai skaldytomis granito granulėmis, tai ypač tinka, jei norima įtvirtinti neapvalaus profilio vazdžiams.
Pamatai įtvirtinami specialiu centravimo ekscentriku, kuris ne tik patikimai įtvirtina, bet ir leidžia idealiai ištiesinti atsiradusį iki trijų laipsnių vertikalės netikslumą.
Vamzdinis pagrindas dažniausiai tinka daugumai konstrukcijų, ypač tada, kai norima pačią konstrukciją įtvirtinti aukščiau grunto (statiniai šlaituose, liepteliai, medžioklės bokšteliai). Tačiau neišvengiamai reikalingi ir kiti tvirtinimo būdai. Medinių namų statybai pritaikyti pamatai, besibaigiantys specialiu 22 cm diametro ir 8 mm storio flanšu.
Dar vienas tvirtinimo būdas yra galimas panaudojant sraigtų šonuose esančias „ausis“. Jos ledžia tvirtai prisukti prie sraigtinio pamato tiek vertikaliai, tiek horizontaliai 70; 90 ir 110 mm storio tašus. Tiesa, reikia paminėti, kad šie pamatai skirti jau kur kas mažesnėms apkrovoms ir būna iki 1 metro ilgio.
Taip pat yra gaminami sraigtiniai pamatai, besibaigiantys strypu ir dygliuotu padu, jie yra labiau pritaikyti vertikaliai įtvirtinti statinius, esant nedidelėms apkrovoms.
Raktiniai žodžiai: Pamatai, Sraigtiniai pamatai, Sraigtinis pamatas, Seklieji pamatai, Pamatų įrengimas, Pamatų tvirtinimas.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.