Ar pamatus galima betonuoti žiemą?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Žiemą daugiau papildomų darbų, tačiau mažesni specialistų darbo įkainiai

Reikėtų žinoti, kad pamatų betonavimas šiuos darbus atliekant žiemą kainuos brangiau. Norint, kad šaltis būsimiems pamatams nepadarytų didesnės žalos, reikės daugiau papildomų priemonių, medžiagų. Pavyzdžiui, gali tekti šildyti pamatų klojinius, uždengti pamatus ir kt. Paprastai betonuoti pamatai esant minimaliam šaltukui dengiami plėvele, o spaudžiant dideliam šalčiui – šilumą izoliuojančia medžiaga. Visa tai sudaro papildomus kaštus. Betonui stingstant taip pat išsiskiria šiluma, taigi izoliacinės medžiagos neleidžia jai išgaruoti ir padidina betonavimo efektyvumą.

 

Anot vienos betonavimo paslaugas teikiančios įmonės atstovo, už vieną kubinį metrą betono žiemą gali tekti mokėti 5-6 eurais brangiau negu šiuos darbus atliekant esant šiltiems orams. Tačiau žiemą kur kas lengviau rasti specialistus, nes paslaugų paklausa rinkoje mažesnė, todėl bendra kaina gali būti analogiška darbų, atliekamų vasarą, kainai.

 

Vanduo, užuot išgaravęs, virsta ledu

Kai juostiniai pamatai klojami žiemą, prireikia specialių betono priedų, neleidžiančių skiedinyje esančiam vandeniui užšalti. Tai leidžia betonui sukietėti net ir tuomet, kai aplinkos temperatūra yra nukritusi žemiau nulio. Jei nenorima į betoną dėti minėtųjų priedų, tuomet betonavimo darbus atlikti reikėtų tuomet, kai temperatūra ne žemesnė nei +5 laipsniai.

 

Betonas yra vientisa struktūra, kuri susidaro iš cemento išgaravus vandeniui. Mišiniui gauti reikia skaldos, smėlio, cemento ir vandens. Tam tikros stingstant cementui susidarančios medžiagos leidžia mišiniui sukietėti iki masės, kuri kietumu prilygsta akmens masei.

 

Tačiau žiemą vanduo, užuot garuodamas, užšąla taip atvėdindamas betoną. Svarbu neleisti vandeniui užšalti, nes tuomet jo tūris padidėja apie 9 proc., o tai kenkia betono struktūrai bei kokybei. Todėl betonuojant pamatus žiemą reikia gerai pasidomėti, pasikonsultuoti su ekspertais ir pasirinkti tinkamas medžiagas.