Balkonų stiklinimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Vis dažniau galime pamatyti namų fasadus, pasipuošusius nauja balkonų stiklinimo sistema. Tai tikrai sveikintinas reiškinys, kuris suteikia komforto, jaukumo, patogumo ir grožio mūsų daugiabučių namų gyventojams.

Aliuminio profiliai 7 kartus tvirtesni už medinius ir 2-3 kartus – už plastikinius (šaltinis: žurnalo „Stroitelnij sezon“ publikacijos). Jų nereikia dažyti eksploatacijos eigoje, kadangi jie yra nudažyti milteliniu būdu arba yra anodacinis padengimas. Šiuo metu gamintojai siūlo rėminę aliumininę ir berėmę balkonų stiklinimo sistemas. Kokią gi jų pasirinkti? Kas geriausiai atitiktų gyventojų lūkesčius ir pateisintų įdėtas lėšas?

Todėl ir panagrinėkime abiejų sistemų privalumus ir trūkumus.
Berėmė balkonų stiklinimo sistema. Ją sudaro stumdomi grūdinto stiklo elementai bendrame aliuminio rėme. Ši sistema pastaruoju metu labai populiari naujos gyvenamųjų namų statybos objektuose, bet tinka ir senesnės statybos namų balkonų stiklinimui. Berėmė balkonų stiklinimo sistema patraukli tuo, kad ji iš lauko pusės atrodo lengva, perregima, beveik nesimato vertikalių juostų.

 

Daugumas ją giria, ji gerai praleidžia šviesą, saugo nuo dulkių, vėjo, lietaus, yra saugi, kadangi naudojamas 6-8 mm grūdintas stiklas, kurį sudaužyti galima tik gerai pamojavus plaktuku.

Tačiau, vardan teisybės, turime pastebėti, kad toli gražu ne visi, kurie susidūrė su berėmiu balkonų ir lodžijų stiklinimu, yra besąlygiškai patenkinti. Be neabejotinų privalumų yra ir trūkumai, ir gana esminiai, lyginant su rėmine balkonų ir lodžijų stiklinimo sistema.. Pirmas ir pats pagrindinis minusas – berėmis stiklinimas iš esmės yra atitvaros konstrukcija. Tai yra, šiuo būdu įstiklinus balkoną, jūs neturėsite papildomos, užrakinamos nuo neprašytų svečių, patalpos. Antras trūkumas, ypač kai balkonas ar lodžija įstiklinti nuo apačios iki stogelio, – pilnas skaidrumas, kitaip sakant, viskas, kas vyksta jūsų lodžijoje, bus puikiausiai matoma ir aplinkiniams, o ypač tai aktualu žemesnių aukštų gyventojams.

Gerai, jei jūs balkone būnate retai ar jums visai nerūpi, kad smalsios akys stebi jūsų privatų gyvenimą. Abejotina, kad jūs, sumokėję nemažus pinigus, apsiribosite gražiu vaizdu. Jūs tikriausiai norėsite šią erdvę panaudoti pagal tiesioginę paskirtį nors šiltu metu laiku: išgerti rytą puodelį kavos, pasėdėti su draugu ar tiesiog džiovinti baltinius. Dar vienas kriterijus šio tipo balkonų nenaudai – uodai ir kiti skraidūnai. Kaip šioje sistemoje įtaisyti tinklelį nuo šių neprašytų svečių? Deja, tinklelio prie stiklo neprikniedysi…

Taigi, nežiūrint šių minusų – tai idealus variantas tiems, kam pakanka elegantiškos, patogios naudoti stumdomos atitvaros, puikiai saugančios nuo oro permainų, netvarkingų kaimynų siurprizų ar paukštelių pomėgio krauti lizdus mūsų balkonų kampuose.
Rėminė balkonų stiklinimo sistema. Stiklinimas aliuminio profilių sistemomis pasižymi gana aukštu hermetiškumu, kuris reikalingas temperatūrai išlaikyti, bet kartu jos konstrukcija leidžia natūraliai ventiliuoti patalpą, kad išvengti langų rasojimo. Praktika rodo, kad toks stiklinimas leidžia išsaugoti aukštesnę temperatūrą balkone žiemą. Žinoma, tai priklauso nuo tokių faktorių kaip vyraujančio vėjo kryptis, sienų šiluminio laidumo, bendros balkono būklės ir kt..

 

Pastebėta, kad kambaryje su įstiklintu balkonu temperatūra šaltu metų laiku yra 7-9 laipsniais aukštesnė.

 

Šios sistemos būna dvejopos: varstoma ir stumdomoji. Stumdomoji sistema visais atžvilgiais yra pranašesnė už varstomą, todėl, kad varčia neužima balkono ar lodžijos vidinės erdvės, išimti judančias dalis yra nesudėtinga ir patogu, be to, valant nereikia lipti aukštai, rizikuojant savo sveikata ar net gyvybe, yra galimybė jas nuplauti įsinešus į kambarį.
Šiuolaikinė rėminė balkonų stiklinimo sistema patraukli savo išvaizda ir funkcionalumu, yra praktiška ir patikima. Saugumą garantuoja galimybė visą sistemą užrakinti. Šis balkonų ir lodžijų stiklinimo būdas atstoja kažkada populiarias grotas žemesnių aukštų gyventojams.. Įstiklinus balkoną šiuo būdu, jūsų namuose atsiranda dar viena papildoma erdvė, o jos panaudojimas ar puošyba – kiekvieno vaizduotės, poreikių ar pomėgių įgyvendinimo erdvė.
Jeigu užsakovui patinka erdvės įspūdis, o reikia tvirto, patikimo rėminio balkono įstiklinimo, galima pasiūlyti ir tokį variantą: vietoje apatinės aklinos dalies pagaminti ir sumontuoti stacionarią aliuminio-stiklo konstrukciją. Saugumo sumetimais naudojamas grūdintas stiklas arba tripleksas. Tokiu atveju gauname šiuolaikišką dizaino požiūriu ir kartu tvirta rėminę stiklinimo konstrukciją.

Balkono apdaila.

 

Vienokios ar kitokios konstrukcijos balkonams reikalinga papildoma izoliacija. Ypatingai tai aktualu balkonams, kurių aklinoji dalis yra pagaminta iš šiferio lakštų ar atskirų betoninių segmentų, kurie, kaip taisyklė, yra susidėvėję, pažeisti temperatūros svyravimų ir per laiką praradę estetinį vaizdą. Pakeisti ją galima naujomis rinkoje pasirodžiusiomis medžiagomis, tokiomis kaip profiliuota skarda arba lauko plastikinės dailylentės, pritaikytos temperatūrų svyravimui skirtingu metų laiku.
Vidaus sienų apdailai populiariausios yra plastikinės dailylentės. Jos nebijo temperatūros svyravimų, lengvai valomos, puikiai padengia mažus įtrūkimus balkono sienose. Jeigu jums labiau patinka apdaila medžio dailylentėmis, reikia nepamiršti, kad medis eksploatacijos eigoje turi savybę keisti savo geometrinius parametrus priklausomai nuo oro drėgnumo. Todėl patartina nenaudoti ilgų ruošinių dailylenčių , o skaidyti trumpesnėmis atkarpomis.