Atsinaujinkite balkoną- išnaudokite poilsiui ar laisvalaikiui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Renovacijos apimtis ir pobūdis priklauso nuo to, ar balkonas yra įstiklintas, ar atviras. Įstiklintame balkone galima tiesiog pakloti seną kilimą ir atsinešti keletą baldų. Tuo tarpu su atviru balkonu teks šiek tiek padirbėti.

Balkono grindis galima sutvarkyti 4 būdais: išbetonuoti, sudėti medines grindis (terasą), klijuoti plyteles, sudėti specialią dangą balkonams.

Balkono grindų betonavimas

Jei balkonas yra atviras, žiemą jis greičiausiai prisninga, pavasarį ir rudenį prilyja. Vanduo iš lėto, bet gana stipriai paveikia betoninę dangą, todėl pirmoji užduotis – užtikrinti, kad balkono grindys būtų idealiai lygios ir ant jų nesikauptų drėgmė. Net jei vėliau dėsite specialią lauko patalpų dangą, grindis išsilyginti tikrai reikėtų.

Tam prireiks šiek tiek pastangų ir darbo. Jei balkonas nedidelis, padirbėti teks pora dienų.

Pirmiausia grindis gerai iššluokite ir išvalykite. Jei yra įskilimų, iškrapštykite atsuktuvu visus „palaidus“ betono gabalėlius ir akmenukus. Jų niekaip nepriklijuosite, o štai pakenkti naujai pilamam betonui jie tikrai gali. Jums reikės giluminio grunto buteliuko ir šepečio. Tiesiog ištepkite betonines grindis gruntu ir palaukite pora valandų, kad apdžiūtų. Gruntas paprastai džiūva 12-24 valandas, tad bet kuriuo atveju tą pačią dieną betonuoti nepavyks.

Kol gruntas geriasi į betoną ir džiūva, pasiruoškite vietą betonavimui. Kad betono mišinys nepradėtų bėgti per balkono kraštus, sumeistraukite nedidelį rėmelį. Tai galima padaryti iš nedidelio tašelio, putplasčio ar tiesiog užpurškiant nedidelę juostelę montažinių putų. Rėmelis sulaikys skystą betono mišinį, kad šis neišbėgtų ir nepridarytų nuostolių kaimynams.

 

Kitą dieną gruntas jau pakankamai gerai įsigėręs į betoną, tad jo sukibimas su nauju betono sluoksniu tikrai bus geresnis. Dabar galima maišyti savaime išsilyginantį betoną ir pilti į paruoštą vietą balkone. Savaime išsilyginantis betonas yra gaunamas iš specialaus mišinio. Jums reikės poros didelių kibirų ir betono maišytuvo, kuris gali būti tvirtinamas prie jūsų perforatoriaus. Į kibirą pilate vandens ir nurodytą kiekį savaime išsilyginančio betono mišinio, kurį galite įsigyti bet kurioje Senukų parduotuvėje.

Jei mišinį maišote pirmą kartą, rekomenduojama iš karto naudoti visą maišą. Profesionalūs betonuotojai „iš akies“ žino, kiek mišinio ir kiek vandens reikia, kad skystas betonas būtų geras. Pradedantiesiems statybininkams tai gana sudėtinga užduotis, todėl apsišarvuokite kantrybe ir paruoškite trintos sriubos konsistencijos savaime išsilyginantį betoną.

Kai mišinys paruoštas, pilkite jį nedideliu sluoksniu ant grindų. Pradėkite nuo toliausiai esančio kampo, kad kuo mažiau tuo betono sluoksniu tektų vaikščioti. Paskleiskite skystį nedidele mentele arba specialiu betono lyginimo prietaisu. Skystas betonas tolygiai užpildo visus nelygumus, o paviršius išlieka lygus kaip stiklas.

Kai visą balkoną užpilsite savaime išsilyginančiu mišiniu, leiskite jam gerai išdžiūti bent 24 val. Kitą dieną betonu galėsite vaikščioti, tačiau dar nerekomenduojama stumdyti sunkių baldų. Betonas stingsta 24-48 val. ir ilgiau. Tada jį galima gręžti ir tvarkyti.

 

Medinės grindys

Medines grindis sudėti galima ant bet kokio betono. Tiesiog atminkite, kad reikalingos impregnuotos medžiagos – tašai ir lentos. Paprastai balkonams naudojamos rifliuotos terasinės lentos. Jei norima ilgaamžiškumo, dedamos plastikinės lentos, ne medienos. Jos brangesnės, tačiau ilgaamžiškesnės, nereikalauja dažno dažymo.

Atminkite, kad dėdami grindis turite pasirūpinti ir vandens nutekėjimu.

Plytelių klijavimas

Plyteles galima klijuoti ir ne at itin lygaus betono. Nepamirškite grunto prieš klijuodami plyteles. Taip pat rinkitės elastingus plytelių klijus, kad jie būtų atsparūs drėgmei ir oro temperatūros svyravimams. Plytelės gali būti akmens masės arba klinkerio keramikos.

Pasistenkite, kad būtų nedidelis nuolydis ir ant plytelių niekada nesikauptų vandens balos.

Speciali danga

Speciali danga yra specialios viena su kita sutvirtinamos plytelės, skirtos terasoms ir kitoms lauko patalpoms. Jos gali būti medinės, tačiau dažniausiai yra plastikinės. Tokios plytelės yra tiesiog sukabinamos viena su kita. Tokiu būdu gaunama ištisinė danga, kuri nebijo oro sąlygų ir nuolatinio vaikščiojimo. Maža to, kai kuri danga nebijo net ir ant jos užvažiavusio automobilio, tad paprastai vaikščiojant jai nieko negalima padaryti žalingo…

Kai kas mėgsta balkone pakloti ir dirbtinės žolės kilimą. Juo irgi prekiauja daugelis statybinių prekių parduotuvių.

Kad ir kokią dangą pasirinktumėte, tai geriausia dėti ant lygių balkono grindų. Tiesiog maloniau ir mažiau problemų bei streso. Juo labiau kad maišas išlyginamojo betono mišinio kainuoja ne tiek jau ir daug…