VONIA: išskirtinio dizaino gyvatukai ir kiti modernūs įrenginiai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Unikalumas ir konstrukcijų įvairovė nenuvilia ir pačių išrankiausių, nes išoriškai šie nė iš tolo neprimena standartinių šildymo prietaisų – dar nuo sovietmečio įsiminusių ketinių radiatorių.

Radiatoriai arba rankšluoščių džiovintuvai gali būti tokie stilingi, kad jokio papildomo dekoro jiems nereikės, jie patys savo originalumu papuoš bet kurį būstą. Interjero dizaineriai pabrėžia, kad, atliekant remontą bute, ypatingą dėmesį verta atkreipti į detales ir ieškoti originalių pačių įprasčiausių daiktų sprendimų.

 

 

Dekoratyviems radiatoriams priskiriami ne tik kambario šildymo prietaisai arba rankšluosčių džiovintuvai vonioje, bet ir radiatoriai, įrengti kaip pakaba prieškambaryje permirkusiems viršutiniams drabužiams sukabinti ir kartu džiovinti.

Modernūs gyvatukai maloniai stebina spalvų, formų ir medžiagų, iš kurių jie pagaminti, įvairove. Tai gali būti profiliuotas metalas, akmuo, stiklas ar plienas. Šildytuvus galima pasirinkti iš plačios spalvų gamos ir paversti juos akį traukiančiu interjero akcentu. Atsižvelgiant į šildymo įrenginio paskirtį, galima rinktis atitinkamus modelius su įvairiais montavimo būdais: pakabinamuosius, pastatomuosius, įmontuojamuosius šildytuvus.

Į grindis įleidžiamų konvektorių matomos tik dekoratyvinės grotelės, kurias nesudėtinga pritaikyti prie grindų dangos. Medinės – ąžuolo, uosio ar buko – grotelės yra puikus sprendimas, tinkamas įvairiam interjero dizainui. Galima rinktis ne tik siūlomus modelius, tačiau, pasitelkus fantaziją, sukurti individualų projektą ir užsisakyti visiškai originalų gyvatuką savo voniai.

 

Išskirtinio dizaino gyvatukai jūsų namams

Tokie gyvatukai ne tik estetiškai atrodo, traukia akį ir puošia interjerą, bet yra funkcionalūs, turi įvairių pranašumų – jie patikimi, patvarūs, lengvai naudojami, didelė jų konstrukcijų įvairovė, reguliuojama temperatūra. Todėl daugeliui pirkėjų vis svarbesnė tampa ne tik rankšluosčių džiovintuvo ir kitų šildymo įrenginių funkcija, bet ir jų dizaino sprendimai.

 

Nors susidomėjimas įdomesnėmis gyvatukų formomis, spalvomis, techniniais parametrais auga, tačiau pirkti išskirtinio dizaino produktą ryžtasi toli gražu ne kiekvienas. Kaip žinoma, lietuviai gana konservatyvūs, tačiau vis daugiau keliaudami, domėdamiesi naujausiomis interjero tendencijomis, tampa vis kosmopolitiškesni. Dažniausiai eksperimentuoti nebijo tie pirkėjai, kurie pasitiki dizainerio paslaugomis, gyvena užsienio šalyse, daug keliauja.

 

Architektai, interjero dizaineriai paskatina net ir konservatyvius klientus įsirengti namus įdomiai bei originaliai.

Atradus patinkamą formą, neretai atsižvelgiama ir į daikto patogumą bei praktiškumą: ar džiovintuvo dydis, tarpai, forma leis padžiauti pakankamai rankšluosčių ir drabužių? Nors į funkcionalumo pageidavimus ranka nenumoja ir vonios įrangą rinktis padedantis architektas ar interjero dizaineris, tačiau prioritetą dažniausiai teikia būtent originaliam rankšluosčių džiovintuvui, paskatindamas užsakovą ieškoti netradicinių formų, spalvų.

 

Pavyzdžiui, naudojant „belaidžius“ tenus vonios kambaryje, sukuriamas modernumo, komforto, tvarkos įspūdis, išorėje matomas tik džiovintuvo valdiklis. Jie lengvai pritaikomi prie bet kokio interjero. Kai kurie gamintojai siūlo ir įvairius jų spalvų sprendimus. „Nors „belaidžiai“ tenai Lietuvoje populiarėja, tačiau neretas atvejis, kai klientas apie tokį sprendimą sužino tik pamatęs jį salone, – patirtimi dalijasi UAB „Vilpra“ pardavimo vadybininkas Egils Logins.

 

– Užsienyje populiarėja „belaidžiai“ tenai, valdomi radijo bangomis, yra galimybė juos programuoti. Taip pat populiarios netradicinės formos. Priklausomai nuo kultūrinių skirtumų, kai kuriose šalyse labiau nei Lietuvoje mėgstami ryškių spalvų rankšluosčių džiovintuvai. Funkcionalumas taip pat išlieka svarbus, todėl populiarūs yra rankšluosčių džiovintuvai su papildomais laikikliais, lentynėlėmis kitiems daiktams pasidėti. Įdomus ir patogus sprendimas – gyvatukai, kuriuos galima naudoti ir kaip veidrodį.“

Derinat šildytuvą prie savo namų interjero, vertėtų prisiminti, jog spalva – ypatinga priemonė, kuria galima kurti būsto nuotaiką. Daugelis gyvatukų ir kitų šildymo įrenginių gamintojų siūlo visą spalvų paletę, kuria remiantis galima suteikti gyvatukui, o kartu ir visam vonios kambariui, originalumo.

 

 

Tačiau patartina atsargiai rinktis kitas ryškias interjero detales, jei tokių numatoma, nes kyla rizika „persūdyti“. Kai kurie klientai kartais bijo, kad gyvatukas išskirtine spalva gali įkyrėti, greitai nusibosti. Renkantis išskirtinį gyvatuką, E. Logins pataria atsižvelgti į bendrą namų stilistiką, vyraujančias formas, kad, tarkime, nenutiktų taip, jog gyvatukas bus griežtų, kubistinių formų, o vandens maišytuvai ir aksesuarai – lengvi, aptakių siluetų.

Kokį gyvatuką rinktis ir kaip jį derinti prie vonios interjero

Pagal šilumos šaltinį gyvatukai skirstomi į elektrinius – šildomus elektra, vandeninius – šildomus karštu vandeniu, centralizuoto ar individualaus namo šildymo sistemas ir kombinuoto šilumos šaltinio – tokie gyvatukai gali būti šildomi ir vandeniu, ir elektra. Renkantis gyvatuką reikia įvertinti, prie kokios šildymo sistemos jis bus jungiamas.

Nuo to priklausys, iš kokio metalo jis turėtų būti pagamintas. „Dažnai Lietuvos daugiabučiuose rankšluoščių džiovintuvai vonios patalpoje jungiami į atvirą karšto vandens cirkuliacinę sistemą. Prie šios sistemos negalima jungti iš paprasto plieno pagaminto rankšluosčių džiovintuvo, kad ir kaip jis mums patiktų ir derėtų vonios kambaryje. Priešingu atveju rankšluosčių džiovintuvas, atsiradus korozijos židinių, gali greitai surūdyti, – pasakoja UAB „Sanistal“ vadybininkas Vilmantas Švelnikas.

 

  

– Jungiant prie vandens sistemos daugiabutyje, geriau rinktis gaminį iš žalvario, vario arba nerūdijančiojo plieno – kilpinius (bangų formos) šildytuvus. Kai džiovintuvas jungiamas į uždarąją sistema su termofikaciniu vandeniu, galima nepaisyti, iš kokio metalo jis pagamintas, skiriant visą dėmesį formai, spalvai.

Taip pat reikėtų apgalvoti, kaip geriausiai išnaudoti erdvę, numatytą gyvatukui, kad jis neatrodytų pernelyg masyvus vonios kambario erdvėje, tačiau kartu būtų ir pakankamo dydžio, kad galėtumėte patogiai pasidžiauti rankšluosčius ar drabužius.“

Išskirtiniai dizaino sprendiniai

Pasak V. Švelniko, gyvatuko spalva gali paversti jį ir vonios kambario akcentu, ir priderinti taip, kad jis, per daug neišsiskirdamas, padėtų sukurti bendrą visumą. Nudažius gyvatuką ryškia spalva, galima ir kitus šildymo prietaisus nudažyti ta pačia spalva visuose namuose, priderinti kitus akcentus.

 

Forma taip pat gali būti įvairi: paprasta, aiški, lakoniška ir suapvalinta, klasikinė arba itin originali. Iš tokių šildytuvų galima paminėti Vokietijos firmos „Kermi“ originalų ir išskirtinio dizaino produktą „Ideos“ – studentų sukurtą rankšluosčių džiovintuvą, sujungiantį į bendrą formą žvaigždžių formos diskelius.

Šis džiovintuvas yra ne tik ypatingos konstrukcijos ir originalus, jis pasižymi vokiška kokybe ir funkcionalumu. Rankšluosčiams džiovinti tvirtinami specialūs laikikliai. Šiam džiovintuvui šildyti galima pasirinkti įvairius būdus: uždarą šildymo sistemą, elektrinį arba kombinuotą būdą. Taip pat originalumu pasižymi šveicarų įmonės „Zehnder“ gyvatukas „Yucca“ – palmės formos, pagamintas iš sujungtų smulkių vamzdelių .

Tai elegantiškas ir išskirtinai funkcionalus kūrinys, nes ant jo galima lengvai pakabinti džiūti drabužius.

 

Neapsunkindamas erdvės jis gali būti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Išskirtinis, modernus danų gamintojo „Kriss“ gyvatukas „Hand“ vieniems primena dvi į skirtingas puses nukreiptas rankas, kitiem – šukas. Jis taip pat yra patogus ir funkcionalus.

Galima eksperimentuoti ir su dydžiais: rinktis labai siaurą ir ilgą variantą, platų ir trumpą. Dekoratyviniai džiovintuvai gali būti apskritimo formos arba plokštiniai. Įvairūs apskritų radiatorių variantai leidžia dizaineriams įgyvendinti drąsiausius projektus. Šie savo ruožtu dar gali būti vertikalūs, horizontalūs, pusapvaliai ir išlenkti įvairiais kampais.

 

Tiesi vertikali konstrukcija nuo grindų iki lubų gali atlikti ir kambario pertvaros funkciją. Taip pat kai kurie gamintojai siūlo džiovintuvų variantus, kuriuos galima prijungti pasukus ir vertikaliai, ir horizontaliai – atsižvelgiant į turimą erdvę, kad ji būtų išnaudota ergonomiškai.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.