Ar gali būti vonios kambarys tik jai arba jam?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Žinoma dizainerė Gesa Hansen sako, kad kategoriškai atsakyti į šį klausimą, ar egzistuoti vonios kambarys tik vyrui ir moteriai neįmanoma, ir galbūt tokių atsakymų ieškoti nereikėtų.

 

„Tačiau kalbant apie bendros atmosferos vonios kambaryje kūrimą, funkcinius sprendimus vyrų ir moterų prioritetai šiek tiek skiriasi, ir įsirenginėjant į juos reiktų atkreipti dėmesį, – pabrėžė dizainerė, kuri šias temas nagrinėjo vokiečių santechninės keramikos ir įrangos kompanijai „Villeroy & Boch“ sukurtame koncepciniame vonios kambario interjero projekte „Jo ir Jos“ („His & Hers“).

 

Ar egzistuoja „vyriškos“ ir „moteriškos“ spalvos?

Gesa Hansen ir vėl pademonstravo savo drąsų požiūrį į spalvas vonios kambaryje. Ji sako, kad būtent spalvos suteikia vonios kambariui individualumo, pabrėžia kiekvieno asmenybę nepriklausomai nuo jo lyties. Pasak kūrėjos, egzistuoja vos kelios tipiškos spalvos, kurios būtų galima priskirti „vyriškoms“ ar „moteriškoms“.

 

„Tarkim rožinė spalva laikoma „moteriška“ spalva, tad nenorėjau šios spalvos pašalinti iš moteriško vonios kambario, tačiau įtraukiau ją kaip spalvinį akcentą. Ryškiai žalia, mėlyna, raudona spalvas galima pamatyti ir „jos“, ir „jo“ vonios kambaryje, tačiau skiriasi jų tonai ir atspalviai – „Jos“ vonios kambaryje dominuoja šviesesni, „jo“– tamsesni“.

 

Nesunku pastebėti, kad dizainerė siūlo drąsiai rinktis gana ryškias spalvas, tačiau ji pati akcentuoja, kad kambariui svarbiausia atrasti tinkamus skirtingų spalvų derinius ir teisingai sudėlioti akcentus. Tarkim, šiame projekte tamsiai žalia, ryškiai raudona ir mėlyna derinama su balta arba metalo ir medžio paviršiais taip sukurdama dinamišką kontrasto efektą. Įgyvendindama šį projektą dizainerė panaudojo santechninės keramikos modelius iš skirtingų „Villeroy & Boch“ keramikos serijų.

 

Tradicinę baltą keramikos spalvą pakeitusi drąsiomis ir nestandartinėmis ji norėjo pabrėžti, kad santechninė keramika vonios kambaryje gali tapti reikšmingais interjero akcentais. Ir išties – „His & Hers“ koncepcijos žiūrovai galėjo patys įsitikinti, kokį stiprų poveikį spalvos daro vonios kambario interjero atmosferai, vizualiai tarsi „pakoreguoja“ netgi pačios keramikos formas.

 

„Jos“ vonios kambaryje žvilgsnį prikausto ryškiai bordo spalvos itin elegantiškos formos vonia, kuri ne tik spalviškai, bet ir stilistiškai dera prie rožinės spalvos minimalistinio dizaino praustuvų ir tamsiai žalios smaragdo spalvos unitazo. Tuo tarpu vonios kambaryje „Jam“ dizainerė parinko kitus spalvų derinius: koralo spalvos praustuvas priderintas prie sodrios žalios spintelės ir… tamsiai mėlynos spalvos unitazo.

 

Didžiausi skirtumai – interjero dizaino sprendimuose

Jei vis dėl to tų skirtumų norėtųsi atrasti, dizainerė pastebi, kad vyriški ir moteriški poreikiai ir lūkesčiai vonios kambariui natūraliai šiek tiek skiriasi. „Vyrų vonios kambarys turi būti praktiškas ir funkcionalus, o visos kasdienės higienos priemonės turi būti po ranka. Vyrams taip nebūtinos didelės spintelės ar lentynos, o nedidelis veidrodėlis visiškai patenkina jų poreikius“, – savo įžvalgomis dalinasi kūrėja. G. Hansen taip pat atkreipė dėmesį, kad daugiau vyrų pirmenybę teiktų dušui, o ne voniai, todėl siūlo erdvesnę dušo zoną. Tuo tarpu moterims labai svarbu, kad vonios kambarys alsuotų jaukumu.

 

„Moterims svarbu, kad bendra atmosfera joms padėtų atsipalaiduoti ir leistų gerai jaustis. Vonios kambarys turi būti jaukus, patogus ir netgi šiek tiek paslaptingas, todėl daugiau dėmesio skyriau žaismingoms detalėms“. Moteriškame vonios kambaryje galima pamatyti ne tik papildomų baldų, bet ir augalų, sustatyti keli veidrodėliai netgi nuteikia ironiškai ir žaismingai.

 

Dizainerė atkreipė dėmesį ir į dar vieną svarbią detalę: moterys nemėgsta demonstruoti savo kosmetikos, todėl ji didelį dėmesį skyrė talpioms lentynoms ir stalčiams. Šiame unikaliame projekte G. Hansen pateikė nemažai atsakymų apie spalvų įtaką mūsų emocijoms šiuolaikiniame vonios kambaryje galėtų būti labiau priimtini vyrams, o kokie – moterims, kur galima įžvelgti ne tik skirtumų, bet ir atrasti panašumų. Ir nors „His & Hers“ koncepcinis projektas, „Villeroy & Boch“ kompanija turi ką pasiūlyti norintiems jau dabar savo vonios kambariui suteikti daugiau įvairesnių spalvų.

 

Ar spalvos tikrai užkariauja vonios kambarį? Spalvos vonios kambaryje – neabejotinai viena ryškiausių 2019 metais interjero stiliaus tendencijų, tačiau „Villeroy & Boch“ ko gero pirmoji iš didžiųjų santechninės keramikos gamintojų skyrė tokį didelį dėmesį įvairių spalvų keramikos kūrimui. Jau prieš porą metų G. Hansen „Villeroy & Boch“ sukūrė serijinę spalvotų praustuvų kolekciją „Artis“, kuri sulaukė milžiniško pasisekimo. Į „Artis“ spalvinę paletę kūrėja įtraukė geltoną, rožinę, mėlyną ir žalią ir dar 15 skirtingų papildomų atspalvių.

 

Įkvėpta „Artis“ sėkmės kūrėja įvairesnių spalvų derinius pasiūlė naudoti ir vonios kambario baldams, ypač kai įmanomas nemažas spintelių fasadų, lentynėlių spalvų pasirinkimas kaip vonios baldų serijoje „Finion“. Tarp dizainerės spalvų-favoritų vonios baldams – ne tik matinė ar blizgi balta, juoda, bet ir šį sezoną dėl savo išraiškingumo ypač madingos žalia, melsva, violetinė ir geltona.

 

„Villeroy & Boch” kartu su G. Hansen žengė ir dar toliau – šioje kolekcijoje naudojama unikali gamybos technologija, todėl praustuvai gali būti ir dvispalviai: vidinė jų dalis yra tradicinės baltos spalvos, o išorinė – priderinta prie bendros vonios kambario interjero koncepcijos. Tad įsileisti spalvų į vonios kambarį, atrasti įdomių spalvinių derinių tikrai galima. Belieka pasitikėti dizainerių idėjomis ir išnaudoti keramikos gamintojų siūlomas galimybes.