Šilumos šaltiniai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Dažniausiai prieinamumas yra pagrindinis faktorius nulemiantis šilumos šaltinio prioritetą. Aplinkos ir pašalinamas (vėdinimo) oras, gruntas ir gruntinis vanduo yra šilumos šaltiniai naudojami mažų šiluminių siurblių sistemose. Kiti šilumos šaltiniai, tokie kaip jūros ar upės vanduo, yra naudojami galingų šiluminių siurblių sistemose.

 

Vertikalus kolektorius

Dažniausiai naudojamas kai nėra daug žemės arba žemės savybės tokios, kad ekonomiškiau yra įrengti vertikalų nei horizontalų kolektorių. Vamzdžių pora su specialia U-formos apačia yra kanale. Gręžiniai yra užpildomi specialiu skiediniu, kad būtų užtikrintas geras kontaktas su žeme.

Horizontalus kolektorius

Yra įrengiamas ten, kur grunto savybės užtikrina ekonomišką kasinėjimą. Šis kolektorius naudojamas ten, kur yra pakankamai daug žemės, nes užima daugiau vietos nei kiti kolektoriai. Dažniausiai vagos yra 1,5 metro gylio su keliais vamzdžiais paklotais skirtinguose lygiuose. Dažniausiai reikia kelių šimtų metrų ilgio vagų, bet ten, kur grunto savybės tai leidžia šie kolektoriai yra pageidaujami.

 

Atviri kolektoriai

Dažniausiai vanduo pumpuojamas iš požeminio vandens šaltinio per geoterminį įrenginį ir po to išleidžiamas į drenažo sistemą ar tvenkinį. Geoterminis įrenginys paima šiluminę energiją iš vandens kaip ir uždaro kolektoriaus atveju. Išleisti vandenį atgal į šaltinį kartais galima, bet tuomet reikalaujama daugiau patikimumo.

 

Tvenkinio kolektorius

Dažniausiai įrengti yra labai ekonomiška. Jei ežeras ar tvenkinys yra bent 2,5 metrų gylio, tvenkinio kolektorius gali panaudoti vandenyje esančia šilumą. Susukti į spiralę vamzdžiai yra patalpinami vandenyje užimdami apie 2 m2. Vidutiniam namui reikės apie 275m vamzdžio. Šiam kolektoriaus tipui yra būdingos mažesnės instaliacijos kainos ir aukštas efektyvumas.

 

Šalinamas (vėdinimo) oras

Patogus šilumos šaltinis šiluminiams siurbliams gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose. Šiluminis siurblys paima šilumą iš pašalinamo oro ir juo atlieka vandens ir/arba patalpos šildymą. Reikalinga, kad tokia vėdinimo sistema dirbtų visą šildymo sezoną ar visus metus. Kai kurie šiluminių siurblių modeliai yra sukonstruoti taip, kad galėtų naudoti kartu šalinamą ir aplinkos orą. Dideliuose pastatuose šiluminiai siurbliai naudoja šalinamo oro sistemas kartu su oras­-oras rekuperacijos sistema.

Gruntinis vanduo

Pranašus tuo, kad jo temperatūra yra stabili: +4 – +10 °C. Įsisavinant šį šilumos šaltinį yra naudojamos uždaros ir atviros sistemos. Atvirose sistemose vanduo yra pakeliamas (pumpuojamas), atvėsinamas (paimama šiluma) ir gražinamas į kitą gręžinį arba paviršinius vandens telkinius. Projektuojant atviras sistemas turi būti išvengta problemų tokių kaip užšalimas, korozija ir užteršimas. Uždaros sistemos gali būti arba tiesioginio išsiplėtimo sistemos su požeminio šilumokaičio vamzdžiais kur garuoja darbo skystis arba su uždara sūrimo sistema. Dėl vidinio temperatūrų skirtumo, sistemos su uždaru sūrimo žiedu turi mažesnį našumą, tačiau yra paprasčiau eksploatuoti. Pagrindinis trūkumas gruntinio vandens šilumos siurblių yra investicijos skirtos šilumos šaltiniui eksploatuoti.

 

Iškilo klausimų? Užduokite klausimus mūsų žinovams statybos, įrengimo, interjero, ir aplinkos temomis: KLAUSK ŽINOVO