Geoterminis šildymas – ekonomiška ir patogu

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

O pasirinkti šildymo būdą naujai statomam namui yra gana sudėtinga, ypač jei iki tol gyventa miesto bute, į kurį šiluma pati atitekėdavo ir tik sąskaitos už šildymą keldavo nerimą.

Tuomet nereikėjo rūpintis, kokį pečių statyti ir ką į jį dėti, kad namuose sklistų jauki šiluma, netekdavo glėbiais nešioti malkų ar naktį keltis jų įdėti į begęstantį pečių. Taigi būsimiems naujakuriams tenka tikrai rimtas galvosūkis, kai reikia apsispręsti, kaip apšildyti savo naujuosius namus.

Nė kiek nemažiau klausimų kyla ir tiems šeimininkams, kurių namuose buvęs šildymas kietuoju kuru, elektra ar dujomis nebepatenkina poreikių.

Tuomet vertėtų pasidomėti apie vis sparčiau į mūsų šalį žengiantį geoterminį šildymą.

Geoterminis šildymas laikomas vienu iš ekologiškiausių šildymo būdų. Pirmaisiais atsiradimo Lietuvoje metais jo įrengimas kainavo labai daug, todėl tik mažėjančių tokių paslaugų dėka pamažu įsitvirtina Lietuvoje. Kitose šalyse kaip ekologiškas, ekonomiškas, švarus, nes visiškai neteršia aplinkos, geoterminis šildymas yra remiamas valstybės lėšomis, tačiau Lietuvoje taip negalvojama.

Vienoks geoterminio šildymo variantas yra parenkamas, kai to reikia naujai statomam namui, o kitokių sąlygų prireiks, jei šis šildymo būdas pasirenkamas vietoj buvusiojo, kuris namų gyventojų nebetenkina. Jei pasirenkamas geoterminis šildymas, tuomet jo šiluma bus gaminama siurblio, kuri bus imama iš grunte paklotų vamzdynų arba grežinių.

Paskaičiuota, kad grunte yra sukaupiama iki 98 proc. išspinduliuojamos saulės energijos, kurią būtent ir galima išnaudoti geoterminio šildymo pagalba. Kokiu principu veikia geoterminis šildymas?

 

Šilumos siurblio pagaminta (arba kitaip – iš siurblio atšaldyto žemės grunto) šiluma atiduodama pastato šildymo sistemai bei vandens pašildymui. Dažniausiai tuomet pastate naudojamas grindų šildymas, nes tuomet jis pasireiškia efektyviausiai.

Geoterminis šildymas būtų visų būsimųjų naujakurių išnaudojamas, jei ne vienintelis tokio šildymosi būdo trūkumas – nemenką sumą kainuojantis geoterminio šildymo įrengimas, kuris, anot ne pirmus metus besišildančių šiuo būdu, greitai atsiperka. Ko dar reikėtų svarstant jo variantą?

Ogi drėgno grunto (vandeningo žvyro ar šlapio molio) arba negiliai slūgsančio požeminio vandens bei pakankamo žemės ploto, kurio reikės vamzdžiams pakloti (tačiau yra galimybių tai įsirengti ir turint mažiau žemės, tuomet įrengiami gręžiniai).

Horizontalus kolektorius užima maždaug 2 kartus didesnį plotą, nei yra apšildomo namo plotas. Įsirengus geoterminį šildymą nereikės rūpintis kuru, pečiaus valymu, t.y. tokiam šildymo būdui, lyginant jį su kitais, naudojamais mūsų šalyje, nereikalinga nuolatinė priežiūra. Išlaidos, kuomet vėliau namai yra apšildomi geoterminiu šildymu, yra kompresoriaus darbui bei cirkuliaciniams siurbliams reikalingos elektros sąnaudos.

Paskaičiuota, kad iš 1 kW elektros energijos šilumos siurblys pagamina maždaug 2-4 kW šilumos. Norint sutaupyti lėšų įrangai, galima pasirinkti 15% silpnesnį šilumos siurblį.

Jei esate didysis ekologijos šalininkas, jei jums svarbu, kokioje aplinkoje gyvena ir gyvens jūsų būsimosios kartos, jei norite prisidėti prie švarios Lietuvos išsaugojimo, o ne kvėpuoti kūrenamų anglių kenksmingais dūmais, tuomet jums reikalingas geoterminis šildymas.