Top 5 labiausiai gendanti buitinė technika ir kaip tam pasiruošti

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Buitine technika

Šiandien buitį be buitinės technikos sunku įsivaizduoti. Jos dėka daugybę buities darbų atliekame kur kas greičiau nei mūsų seneliai ar protėviai. Todėl stebinti tai, kad gali sugesti kone kasdien buityje naudojama technika, neturėtų. Tačiau galima pastebėti, kad kai kurie prietaisai genda dažniau nei kiti. Kokie jie? Ir kokius namų darbus reikėtų atlikti, kad gedimai kuo rečiau sudrumstų jūsų ramią kasdienybės tėkmę?

Dažniausiai gendanti buitinė technika

  •       Skalbimo mašina. Tai – vienas iš dažniausiai naudojamų buitinės technikos prietaisų. Paprastai gedimus sąlygoja skalbyklės naudojimas nesilaikant gamintojo nustatytų rekomendacijų – neteisingas pastatymas, dažnai viršijamas skalbinių svoris, nesirūpinama skalbimo mašinos būgno bei tarpinių švara. Taip pat dažna gedimų priežastis – į būgną patekę pašaliniai objektai. Dalį problemų galite išspręsti patys, tačiau specialistai su jomis susidoros operatyviau ir užtikrins atliktų darbų kokybę.

  •       Džiovyklė. Tai – įrenginys, kuris taip pat, palyginus su kitais buitinės technikos įrenginiais, genda dažnai. Pasitaikančių problemų, kodėl džiovyklė ima veikti ne taip, kaip turėtų, yra įvairių: džiovinimas trunka neįprastai ilgai, drabužiai nebūna išdžiovinami, nesisuka džiovyklės būgnas ar ji tiesiog neįsijungia. Kokia yra konkreti gedimo priežastis ir kaip ją pašalinti, tiksliai atsakyti gali džiovyklių taisymu užsiimantys specialistai.

  •       Mikrobangų krosnelė. Į specialistus pagalbos žmonės dažniausiai kreipiasi dėl tokių priežasčių kaip sugedęs mikrobangų krosnelės durelių užraktas, neveikiantis lėkštės sukimo varikliukas arba sukimo mechanizmas, lemiantis netolygų maisto šildymą. Taip pat neretai pasitaiko ir mikrobangų krosnelės valdymo gedimų, jie dažnai naudojimąsi prietaisu apriboja arba netgi padaro nebeįmanomu. Nepriklausomai nuo to, kokia yra gedimo priežastis, rekomenduojama neeksperimentuoti su jų taisymu patiems, o verčiau šiuos darbus patikėti profesionalams.
  •       Indaplovė. Šią buitinę techniką taisantys meistrai teigia, kad itin dažnai pasitaiko tokie gedimai, kai indaplovės neįsijungia, neveikia vienas ar keli valdymo mygtukai. Taip pat nereta problema – termostato gedimas. Jis sąlygoja prastai kaitinamą arba per daug kaitinamą vandenį. Pirmu atveju indai būna išplaunami prastai, antruoju atveju – skatina intensyvesnį indaplovės dėvėjimąsi. Pasitaiko ir kitų problemų, pavyzdžiui, indaplovė nebedžiovina išplautų indų, programos veikia netinkamai ir pan.

  •       Šaldytuvas. Šių buitinės technikos prietaisų gedimo priežastys taip pat pasitaiko įvairios. Kone dažniausiai pasitaikanti problema – termostato gedimas, dėl kurio šaldytuvas ima nebeatlikti pagrindinės – šaldymo – funkcijos ir todėl jame laikomi maisto produktai ima greičiau gesti. Apie galimus gedimus signalizuoja ir tokie požymiai kaip padidėjęs šaldytuvo triukšmingumas, nemalonus kvapas, pernelyg stipriai šaldanti šaldytuvo kamera. Visgi dažniausiai šie gedimai yra nesunkiai pašalinami šaldytuvų taisyme besispecializuojančių meistrų.

Kaip galima išvengti netikėtų gedimų?

Svarbu pažymėti, kad didelė dalis gedimų nebūna netikėti. Apie juos dažnai kurį laiką signalizuoja įvairūs ženklai. Pavyzdžiui, padidėjęs triukšmingumas ar kitoks nei įprastai buitinės technikos prietaiso veikimas. Jeigu jų neignoruotumėte, dažnu atveju galėtumėte užbėgti gedimams už akių.

Tad visų pirma, buitinę techniką svarbu tinkamai prižiūrėti. Kaip tai padaryti? Reikia laikytis gamintojo nurodytų rekomendacijų, juos naudoti pagal paskirtį. Taip pat rekomenduojama reguliariai atlikti buitinės technikos patikrą, pasikviečiant specialistus į namus.

Svarbu ir nedelsiant kreiptis pagalbos, jeigu pastebėjote, kad namų technika veikia ne taip, kaip anksčiau. Kitaip, kreipdamiesi į specialistus tik tuomet, kai prietaisu naudotis bus nebeįmanoma, būsite priversti į jį investuoti daugiau nei pradiniame etape, vos tik pastebėję galimus nesklandumus. Taigi buitine technika visapusiškai labiau apsimoka rūpintis nuolat, negu skirti dėmesio tik tuomet, kai ji sugenda.