Kaip pasirinkti taures įvairiems gėrimams?

https://www.manicodeco.lt/ 868431513 Aukštaičių g. 10-138, Vilnius Įmonės kodas: 305558325 Įmonės PVM kodas: LT100013211214
https://www.manicodeco.lt/ 868431513 Aukštaičių g. 10-138, Vilnius

Kiekvienas gėrimas turi savo unikalų charakterį, o gėrimo skonį ir aromatą išryškina būtent tinkamai pasirinkta taurė. Taigi, šiandien pristatome taurių tipus ir patariame kaip teisingai pasirinkti taurę TAVO gėrimui.

Baltasis vynas pilamas į mažesnio tūrio tulpės žiedo formos taures aukšta kojele – už jos laikant ranka nešildo gėrimo. Baltąjį vyną įprasta patiekti 10–12 °C, pilama ne daugiau kaip trečdalis taurės (85–100 g).

Raudonasis vynas pagal etiketą tiekiamas 18 °C temperatūros didesnėse, platesnėse ir gilesnėse tulpės žiedo formos taurėse. Į taurę pilama 100–150 g gėrimo.

Sausą putojantį vyną ar šampaną priimtina tiekti aukštose siaurose tulpės žiedo formos taurėse, saldų putojantį vyną – fleitos formos taurėse (ilgai neišgaruoja gėrimo burbuliukai). Į taures pilama iš lėto, kelis kartus, kad gėrimas neišbėgtų per kraštus. Pripildoma ¾ taurės. Tokiose taurėse galima tiekti ir įvairius kokteilius bei aperityvus su šampanu ar kitokiu putojančiu gėrimu.

Konjakas ir brendis – taurės šiems gėrimams išsiskiria būdinga svogūnine forma ir gana žema kojele. Tokia stiklinės struktūra, degustuojant gėrimą, leidžia jį sušildyti rankoje. Dėl temperatūros konjakas ir brendis dar geriau skleidžia savo aromatą. 

Viskio taurės išsiskiria būdinga cilindro forma ir storu stiklu bei dugnu. Dėl tinkamo storio, laikant stiklinę rankoje, gėrimo temperatūra nekinta. Be to, jos yra platesnės ir žemesnės nei tradicinės stiklinės, tačiau ne per žemos, kad į jas tilptų daug ledo kubelių. 

Pagal stalo etiketą, degtinei, vaisių, uogų, žolelių trauktinėms tiekti tinkamos maždaug 20–50 ml tūrio taurelės arba stiklinaitės. Fleitos, miniatiūrinio bokaliuko ar kitokios formos. Gėrimo pripildoma daugiau nei du trečdaliai taurelės.

Grogas, punšas ar krušonas geriamas iš storasienių karščiui atsparių stiklinaičių žema kojele ir ąsele.

Vermutas – iš piltuvėlio formos maždaug 75 ml tūrio taurės, o saldus kokteilis – iš tos pačios formos kiek didesnės.

Suteikite sau ir savo svečiams maloniausią gėrimo patirtį – ,,Manico Deco’’ butike atrasi taurių įvairovę bet kuriai progai!