Vizualus kambarių dydžio ir aukščio keitimas
Tokiomis pat lubomis galite atskirti valgymo arba poilsio kampelį . Jeigu jūs turite du mažus kambarius, o norėtute vieno didelio, išgriaukite juos skiriančią sieną ( jeigu ji ne kampinė ). Kai kambarys labai didelis ir nejaukus, padalykite jį širma arba drapiruote, baldais arba stabilia pertvara.
Nedvejodami keiskite durų atidarymo kryptį, panaikinkite jas visiškai, kad tik patogiau būtų vaikščioti. Kai kurios durys, pavyzdžiui, tarp koridoriaus ir svetainės, tarp svetainės ir valgomojo, visai nereikalingos. Butas atrodys erdvesnis, jeigu praplatinsite durų angą.
Spalvų žaismas
Svarbu išmokti pažinti spalvas, jas tinkamai parinkti ir pritaikyti. Vienos spalvos – šiltos, kitos – šaltos, vienos erzina, kitos ramina. Įvairiai derinant spalvas, galima sukurti visiškai skirtingą atmosferą.
Žalia ir mėlyna – šaltos, raminančios spalvos. Geltona ir raudona – šiltos, dirginančios. Daugybe niuansų nepastebimai galima pereiti nuo šiltų tonų prie šaltų, nuo blyškesnių prie ryškesnių.
Spalvas parinkite pagal kambarių paskirtį, dydį, baldų medienos rūšį.
Šiaurės pusėje esantis kambarys bus jaukesnis, jeigu išdekoruosite jį šiltomis spalvomis.
Baldus derinkite prie sienų spalvos : nestatykite raudonmedžio baldo prie raudonos sienos : medienos atspalvį išryškins šalta ( žalia, mėlyna ) arba neutrali 9 balta, pilka ) spalva. Šviesūs baldai gražiau atrodo prie raudonos, oranžinės sienos.
Svarbu ir medžiagos faktūra. Audinys, kilimas net šaltų atspalvių fone teiks daugiau jaukumo negu daiktas blizgančiu paviršiumi.
Atminkite: blankias spalvas – kiaušinio lukšto, rausvai pilką, šiaudų , vandens atspalvio žalią, rausvai violetinę labai sunku suderinti su ryškiomis spalvomis, o vienos jos gana nuobodžios. Tuo tarpu įvairių tonų pilka pagyvina visas spalvas.
Nebijokite baltos spalvos – jos fone viskas išryškėja, ji tarytum praplečia erdvę, niekuomet nenusibosta. Pridėjus truputį melsvų arba rausvų dažų, galima gauti šaltesnę ar šiltesnę baltą spalvą.
Jei sienos tamsios, durys ir langai turi būti balti. Nesivaikykite originalumo, tačiau drąsiau naudokite garstyčių, tabako, tamsiai žalią, ryškiai oranžinę ir net juodą spalvas. Tik nepraraskite saiko. Pavyzdžiui, rudas sienos panelis gali atrodyti labai patraukliai, o šviesus – nekaip.
Prieškambaryje galima pademonstruoti visą savo fantaziją. Tamsios lubos jį tarsi pažemina, o spalvingos durys ir baltos sienos arba baltos durys ir spalvingos sienos suteiks jaukumo. Tačiau prieškambario spalvos turi derintis su svetainės spalva : pavyzdžiui, jo lubų atspalvis turėtų pasikartoti svetainės kilimo raštuose, kėdžių apmušaluose. . .
Svetainei spalvas parinkite pagal orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu ir išplanavimą. Atsiminkite : tamsi siena, prie kurios stovi šviesūs baldai, optiškai padidina kambarį. Apskritai geriau , kad nedideli buto akcentai : nišos, pertvaros, kilimai būtų gyvų spalvų. Ryškios kontrastingos spalvos pagyvina neutralius paviršius.
Grindų ir lubų spalva turi derintis su viso buto spalvomis. Nuo horizontalių paviršių šviesa atsispindi skirtingai. Pavyzdžiui, tamsios grindys ir lubos optiškai pažemina kambarį, o tamsios sienos – jį paaukština.
Šiuolaikinė virtuvė mums jau nebeprimena baltos, žalsvos, melsvos laboratorijos. Nebijokite ryškiai nudažyti darbo stalą, prie spalvotos sienos priderinti baltą pano.
Vonios kambaryje taip pat galima atsisakyti tradicinės baltos spalvos. Tačiau venkite žalios spalvos, neteikiančios grožio moters odai. Šiltais tonais nudažytos spintelių durys, baltų arba spalvotų plytelių sienos suteikia šiai labai konkrečios paskirties patalpai gyvumo.
Miegamajame kambaryje pasistenkite sukurti ramybės ir poilsio atmosferą. Venkite labai ryškių kontrastų. Mažas kambarys atrodys daug gyvesnis, jei lovą užtiesite spalvingu užtiesalu.
Langinės, namo durys, tvorelės turi derintis su vietove, su peizažu. Venkite spalvų nesiderančių su gamta : lapija, dangumi, gėlėmis, atsisakykite labai ryškios raudonos. Šviesių fasadų panelius nudažykite tamsiai žaliai, rudai.
Atminkite : balta ir šviesiai pilka spalvos tinka kiekvienam namui, bet kokioje vietovėje.
Užuolaidos
Yra labai įvairių dieninių ir naktinių užuolaidų. Tačiau neskubėkite pirkti jų tik todėl, kad jos jums patinka. Atsižvelkite į kambario, kuriame jos bus kabinamos, dydį, aukštį, baldų stilių, jų medienos atspalvį, apmušalų ir kilimų medžiagą, spalvas, sienų dangą.
Svarbiausios kambarių drapiravimo taisyklės :
Mažiems kambariams – lygios arba smulkiu rašteliu margintos užuolaidos ;
Dideliems – stambiais raštais margintos užuolaidos;
Siauriems – užuolaidos su horizontaliais raštais;
Žemiems – užuolaidos su vertikaliais raštais;
Šiaurės pusėje esantiems – šiltų tonų užuolaidos;
Saulėtiems – gali būti šaltų tonų;
Su raštuotais sienų apmušalais –lygios arba su tokiais pat raštais užuolaidos;
Su baltomis arba labai šviesiomis sienomis – ryškių spalvų užuolaidos; norint sukurti ramybės ir poilsio atmosferą, reikia kabinti lygias ir šviesias užuolaidas;
Jei dieninės užuolaidos su ryškiais raštais, naktinės turi būti visai lygios;
Jei dieninės užuolaidos su smulkiu rašteliu, naktinės turi būti tokios pat arba visai lygios.
Jei langai labai dideli ir platūs, reikia atsižvelgti ne tik į praktinę, bet ir į estetinę užuolaidų reikšmę, ypač kai jos būna užtrauktos. Kuo užuolaidos plonesnės, tuo jos turi būti platesnės. Užuolaidų raštas turi derintis tiek skersai, tiek išilgai ; svarbu suderinti taip, kad neliktų nuokarpų.