8 interjero dizaino gudrybės mažoms virtuvėms

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Maži butai ir namai turi daug žavesio, tačiau juose paprastai trūksta virtuvės erdvės. Laimei, yra daugybė idėjų, kurios leidžia maksimaliai padidinti virtuvės efektyvumą. Kūrybiškai apgalvoję, kaip kuo geriau išnaudoti mažą patalpą, ir panaudoję visus turimus stalviršius bei sienas, net ir mažiausią virtuvę galite paversti erdve, kurioje malonu gaminti maistą ir leisti laisvalaikį. Geriausiai faktą, kad maisto gaminimui nereikia daug vietos, įrodo https://formadore.lt/joseph-joseph prekės ženklo produktai.

Toliau pateikiame 8 mažos virtuvės dizaino patarimus, kurie padės maksimaliai išnaudoti erdvę.

Pakabinkite lentynas

Pakabinkite atviras lentynas aukštai ant sienos, kad jos netrukdytų vaikščioti ir kad sukurtumėte didesnės erdvės iliuziją. Tuo pačiu metu papildoma vieta daiktų laikymui sumažins netvarką ant stalviršio.

Spalvos pasirinkimas vonioje

Rinkitės juodą ir baltą spalvas

Išlaikykite paprastą virtuvės dizainą: apačioje – juodos spalvos spintelės, virš jų – baltos sienos ir lentynos. Ši išvaizda yra kartu ir tradicinė, ir moderni. Juoda spalva atskleidžia šiuolaikiškumą, o baltos sienos suteikia gaivumo.

Galite rinktis nevienodų atspalvių baltas plyteles, kurių tonų kaita sukuria gylio iliuziją, o blizgi apdaila padeda dar labiau atspindėti šviesą erdvėje. Jas suporuokite su kitais baltais elementais.

Viską sušildykite žalvariniais šviestuvais, žalvarinėmis spintelių rankenėlėmis ir šiltais medžio akcentais. Galite įkomponuoti rūdžių spalvos kilimėlį.

Įsigykite kėdes be atlošo

Mažoje virtuvėje patogu turėti stalviršį, kuris gali būti ir valgomojo stalas, ir maisto paruošimo vieta, tačiau šalia stovinčios nepatogios kėdės gali užimti daugiau vietos nei reikia. Venkite užkliūti už išsikišusių kėdžių, pasirinkdami kėdes be atlošo, kurias galima visiškai paslėpti po stalviršiu, kai jų nenaudojate.

Pasirūpinkite, kad langas būtų centre

Jei virtuvėje yra langas, pasirūpinkite, kad jis būtų centrinis akcentas. Kad jį išryškintumėte, rinkitės apvalų stalą be aštrių briaunų, kuris leidžia lengvai manevruoti erdvėje, stiklines spinteles, kurios padeda išvengti uždarumo įspūdžio, ir blizgančias plyteles, kurios padeda atspindėti šviesą. Jokiu būdu neuždenkite lango spintelėmis, o palangės neapkraukite daiktais. Taip į virtuvę pateks daugiau šviesos.

Mikrobangų krosnelę padėkite į apačią

Sutaupykite vietos ant stalviršio! Mikrobangų krosnelę įrenkite po virtuvės stalviršiu arba paslėpkite spintelėje.

Įtraukite įdomų apšvietimo elementą

Įtraukite įdomų apšvietimą, pavyzdžiui, spalvotų lempučių girliandą. Taip sukuriama atskira zona ir akį traukiantis elementas. Mažos virtuvės gali atrodyti nykios, todėl pagalvokite, kaip pridėti vizualinio įdomumo. Tuo pačiu nukreipsite dėmesį nuo to, kad tai maža erdvė.

Pasirinkite erdvę praplečiančias grindis

Grindys visada yra iššūkis, kai kalbama apie virtuves – yra daugybė idėjų, tačiau gali būti sunku pasirinkti tinkamą medžiagą ir stilių. Grindys turi būti patvarios, lengvai valomos ir puikiai derėti su likusia virtuvės dalimi.

Didesnės plytelės gali sukurti didesnės erdvės iliuziją. Mažesnės plytelės reiškia daugybę skiedinio linijų, kurios tarsi uždaro patalpą ir atitraukia dėmesį nuo pačių plytelių. Didelės plytelės puikiai tinka ir mažesniems, ir didesniems plotams. Tiesa, jei pasirinksite papildomą skiedinio spalvą, skiedinys taps mažiau pastebimas, o tai vėlgi padės atverti erdvę.

Taip pat yra daugybė skirtingų grindų dangų tipų. Medžio efekto porcelianas tampa vis populiaresnis ankštose erdvėse dėl savo ilgo ir siauro formato.

Dėmesys vertikaliam dizainui

Jei virtuvė yra atviro išplanavimo, svarbiausia – tvarka. Skirtingai nei tradicinėse virtuvėse, kur gaminant maistą galima uždaryti duris, atviro plano virtuvėse viskas nuolat matoma, todėl labai svarbu organizuotai laikyti daiktus.

Tai, ko mažose virtuvėse trūksta dėl ploto, jos dažnai kompensuoja aukščiu, todėl savo dizainą orientuokite vertikaliai. Aukštos pastatomos spintelės ne tik suteikia daugiau vietos daiktams laikyti, bet ir sukuria rafinuotą dizainą, kuris aiškiai išskiria virtuvės zonas atvirame išplanavime.