Itališkas interjeras: tarp prabangos ir modernumo
O taip pat nesunku atspėti iš kur itališkame interjere matome tiek preciziškumo ir kruopštumo: žvelgiant į italų bendruomeniškumą bei šeimyniškumą suprasime, jog namai italams yra viena svarbiausių erdvių, todėl būtent namų dekorui čia yra skiriamas išskirtinis dėmesys.
Norint trumpai apibūdinti itališko stiliaus interjerą veikiausiai užtektų trijų pagrindinių žodžių: prašmatnumas, prabanga bei subtilumas. Mėgstantiems prabangą, tačiau vengiantiems absoliučios klasikos – itališkas interjeras tampa bene geriausiu pasirinkimu. Šį kartą pamėginsime pristatyti šiuolaikinį itališką interjerą bei patarti, kaip įsirengti būstą būtent šiuo stiliumi.
Erdvės
Itališkame interjere dominuoja atviros bei didelės erdvės – tiek gyvenamasis kambarys, tiek miegamieji kambariai projektuojami kuo erdvesni. Tuo tarpu, jeigu nėra galimybės projektuoti didelio ploto kambarius, rekomenduojama įrengiant patalpas kuo mažiau apkrauti jas įvairiomis stiliaus detalėmis – taip kambarys bent optiškai atrodys erdvesnis. Valgomojo bei gyvenamojo kambario erdvės paprastai sujungiamos į vieną, taip pat į šias erdves „įterpiama“ ir virtuvė. Tik labai retais atvejais virtuvė projektuojama atskiroje patalpoje.
Apšvietimas
Be galo mėgstamas dienos šviesos apšvietimas, todėl namuose projektuojami kuo masyvesni, didesni langai. Būtent dėl tos pačios priežasties yra atsisakoma masyvių, sunkių užuolaidų, vietoj jų paprastai pasirenkamos lengvo, permatomo audinio dieninės užuolaidos.
Patalpų apšvietimui naudojami ir toršerai, ir masyvūs šviestuvai – kokį apšvietimo tipą reikėtų rinktis, priklauso ir nuo to ar norėtumėte derinti moderną ir klasiką, ar visgi norėtumėte apsistoti ties vieningu moderniu stiliumi.
Spalvos ir medžiagos
Itališkame interjere dominuoja šviesių bei tamsių spalvų derinys. Paprastai sienoms, luboms yra pasirenkama švelni balta (pieno), gelsva spalva, taip pat mėgstami pilkšvi atspalviai. Tuo tarpu baldai ir grindys dažniausiai pasirenkami šviesiai rudų ar, siekiant didesnio spalvinio kontrasto, tamsių šokoladinių atspalvių.
Interjere dominuojančios medžiagos: medis (dažniausiai pasirenkamos medinės grindys bei baldai) bei akmuo (naudojamas daugiausiai stalviršių paviršiams).
Baldai
Nevengiama prabangių, senovinių baldų. Nerekomenduojama erdvių apkrauti.