Medinio namo dažymas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pirmiausia svarbu nepamiršti, kam yra reikalingi medienos dažai, tai medienos apsaugos priemonė.
Kai dažai pasirinkti, atrodo, kad sunkiausias dalykas jau atliktas – juk liko tik nudažyti savo namą! Tačiau kad ir po daugelio metų galėtumėte džiaugtis savo darbo rezultatais nejausdami nerimo dėl pasirinktos priemonės patikimumo ir geros savo namo būklės, prieš pradedant darbus verta įdėmiai išnagrinėti šių priemonių naudojimo technologiją.

3 dalykai, kuriuos pirmiausia reikia padaryti:
1) Patikrinti sienų būklę, pašalinti galimus defektus ir konstrukcinius trūkumus.
2) Preliminariai apskaičiuoti bendrą apdorojamo paviršiaus plotą ir reikalingą priemonės kiekį.
3) Parinkti geriausiai tinkančią namui ir derančią prie aplinkos spalvą.

Prieš pradedant darbus reikia pasitikrinti, ar turime visus reikalingus įrankius. Prireiks tokių įrankių ir reikmenų:

Dažytojo stelažo arba kopėčių;

Šepečio dulkėms valyti, gremžtuko ir plieninio šepečio ankščiau apdorotam paviršiui valyti ;

Šepečio apipelijusiems paviršiams valyti;

Apsauginių akinių ir pirštinių;

Teptukų: antiseptikui dengti skirtų 10–12 cm ir 7–12 cm teptukų;

Pagaliukų maišymui ir šluosčių valymui;

Medinio namo paruošimas dažymui
Pirmiausia reikia patikrinti, ar pagrindas yra švarus ir neturi grybinių ydų (puvinio, pelėsio, pamėlynavimo). Viso darbo metu mediena turi būti sausa, ne daugiau kaip 20% drėgnumo.
Jei pagrindas nešvarus, atsižvelgiant į teršalų pobūdį (dulkės, suodžiai, pelėsiai, organinės kilmės nešvarumai) reikia pasirinkti tinkamą valymo būdą. Šiame etape labai svarbu nenaudoti tokių valymo metodų, dėl kurių galėtų būti pažeistas medienos paviršius (pavyzdžiui, valymo smėliasraute).

Kad priemonė geriau sukibtų su paviršiumi, kietų šerių šepečiu su arba drėgnu skuduru nuvalykite viršutinį šiek tiek pažeistos ar papilkėjusios medienos sluoksnį.
Jei paviršius anksčiau buvo dažytas, būtinai pašalinkite nuo jo visus senus dažus gremžtuku, kietu šepečiu arba termiškai – karštu oru arba infraraudonaisiais spinduliais. Senus dažus galima nuvalyti ir chemiškai, naudojant specialiai tam skirtas priemones.
Nepamirškite, kad medinis apkalas turi gerai vėdintis, stogas ir lietvamzdžiai turi būti tvarkingi, o drenažas turi gerai veikti.

Medinio paviršiaus apdorojimo rekomendacijos:
Purviną paviršių rekomenduojama nuvalyti sausu šepečiu. Didelį dulkių sluoksnį, riebalus arba aprūkusį paviršių galima nuplauti šarmine valymo priemone „Lavatio“, paskui paviršių gerai perplauti švariu vandeniu ir palaukti, kol nudžius.
Pelėsius ir paviršinę organiką šalinkite mechaniškai šlapiu šepečiu, kempine arba gremžtuku. Tada paviršių nuplaukite valikliu „Bio-Lavatio“, gerai perplaukite vandeniu ir palaukite, kol nudžius.
Su gruntu besiliečiančias ir paslėptas medines konstrukcijas iki įsotinimo įmirkykite gilaus impregnavimo priemone „Impra“. Įmirkytų dalių dažyti nereikia.

Drėgnoje aplinkoje esančius medinius paviršius reikia iki įsisotinimo įmirkyti medienos apsaugos gruntu „Pinotex Base“, o paskui padengti „Pinotex“ linijos apdailos priemone.
– Nuo šakotos medienos reikia nuvalyti sakus (mechaniškai arba vaitspiritu sudrėkinta šluoste) ir šakas padengti specialiu joms skirtu laku.
– Metalinės detalės. Apkalui tvirtinti geriau tinka cinkuotos vinys ir kabės. Nuo rūdijančių metalinių detalių būtinai plieniniu šepečiu arba švitriniu popieriumi nuvalykite rūdis ir nugruntuokite dažais „Pansarol Base“.

Gruntavimas
– Prieš gruntuodami paviršių patikrinkite, ar jis visiškai išdžiūvęs po plovimo.
– Kad būtų užtikrintas maksimalus apsauginis efektas, naujus paviršius arba paviršius, nuo kurių pašalinti seni dažai, nugruntuokite 1–2 sluoksniais medienos apsaugos grunto „Pinotex Aqua Base“. 
– Prieš tolesnį darbą leiskite nugruntuotam paviršiui džiūti ne mažiau kaip 24 val. Ant horizontalių paviršių užtepus daugiau grunto, kol paviršius visiškai nudžius, gali praeiti daugiau kaip 24 val.
– Itin atidžiai reikia nugruntuoti lentų galus, įmirkant juos iki įsisotinimo.

Dažymas
– Prieš dengdami paviršių patikrinkite, ar visiškai išdžiūvo gruntas. 
– Prieš pradedant tepti medienos apsaugos priemonę, ją reikia gerai išmaišyti. Gaminys yra paruoštas naudoti ir jo skiesti nereikia.
– Medinis paviršius geriausiai apsaugomas, kai medienos apsaugos priemonė ant jo tepama teptuku. 
– Tepant medienos apsaugos priemonę ir jai džiūstant oro ir pagrindo temperatūra turi būti +5…30 °C (rekomenduojama +18±2 °C), santykinis oro drėgnis <80%. Nepatartina dirbti vėjuotu oru ir kai paviršių apšviečia tiesioginiai saulės spinduliai, nes per greitai garuojant skiedikliui priemonė į medieną įsigers prasčiau. 
– Priemonę ant paviršiaus reikia tepti ištisiniu sluoksniu išilgai medienos pluošto. Ypač reikia atkreipti dėmesį į paviršius, kurie nuolat drėksta arba yra intensyviai apšviečiami saulės.
– Paviršius priemone dengiamas 1–2 sluoksniais.
– Stropiai apdorojus lentų galus, medienos atsparumas vandeniui žymiai padidėja.
– Prieš pritvirtinant medinį apkalą ar kitas detales, rekomenduojama juos padengti bent vienu priemonės sluoksniu ir iš kitos pusės.

Baigę darbus nuplaukite įrankius, nes sudžiūvusius dažus galima nuvalyti tik mechaniškai.