Kaip tinkamai išsirinkti tapetus?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Jie skiriasi savo faktūra. Vieni yra pūsto vinilo (suteikia minkštumo įspūdį), o kitų paviršius turi šilko blizgesio (gerai plaunami). Pasirinkę baltus vinilo tapetus, galėsite juos nudažyti norima spalva. Jeigu jūsų būsto sienos kartais drėksta ir yra tikimybė atsirasti pelėsiams, rinkitės specialius priedus tapetų klijams.

Kitais atvejais tiks ir popieriniai, akriliniai ar stiklo audinio tapetai.

Popieriniai tapetai – tai tapetai, gaminami iš viengubo ar dvigubo popieriaus. Tie, kas nori pigių, gali rinktis viengubus, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jie greičiau suplyšta. Dvigubus tapetus sudaro pagrindas ir dekoratyvus sluoksnis. Popierinių tapetų privalumas tas, kad jie praleidžia orą ir drėgmę. Taip sienos mažiau pelija ir nedrėksta.

Stiklo pluošto tapetai naudojami kaip sienos paviršiaus pagrindas ir yra dažomi. Šiais tapetais galima tapetuoti ir sienas, ir lubas, taip apsaugant jas nuo skilinėjimo.
Akriliniai tapetai. Tokio tipo tapetai storesni ir atsparesni už popierinius. Jie dekoruoti akrilo medžiagomis. Nors yra puošnūs, tačiau gana brangūs.

Pasirinkus tapetų rūšį, tampa dar sudėtingiau pasirinkti tapetus pagal spalvas, raštus ir pan. Tad yra nusistovėjusios tam tikros taisyklės ir patarimai, kurie gal palengvins šį darbą.

– Jei tapetuosite kambarį, kurio lubos žemos, venkite horizontalių linijų. Horizontalios linijos ar dryžiai optiškai dar labiau sumažins lubų aukštį.

– Mažose patalpose siūloma rinktis ramesnių ir šviesesnių atspalvių tapetus. Patartina vengti didelių raštų.

– Jei Jūsų kambarys tamsus tiks tapetai šiek tiek blizgiu paviršiumi ar rašto detalėmis.

– Koridoriams ir laiptinėms tapetuoti rinkitės plaunamus ir mechaniniam poveikiui atsparius tapetus.

– Jei jūsų būste daug langų, o sienos užima nedidelį plotą, galite drąsiai rinktis stambesnių raštų, faktūrų ir spalvų tapetus.

– Didelėje erdvėje galite derinti skirtingų raštų ir faktūrų tapetus taip sukurdami žaismingą aplinką.

– Jei nusprendėte tapetais klijuoti visą butą, pasirinkite vientisą interjero sprendimą. Pavyzdžiui, rinkitės tos pačios faktūros tapetus, tik kiekviename kambaryje keiskite jų atspalvius, arba tos pačios spalvos tapetai gali pereiti iš svetainės į koridorių.