Vasara- palankiausias metas statyti lauko židinį

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Nutarus statyti lauko židinį, pirmiausia reikia parinkti jam tinkamą vietą. Židinį galima statyti pavėsinėje arba po atviru dangumi. Kai kurie žiniai vietą parenka prie namo sienos ar tvoros.

 

Patogiausia, kai židinys atsuktas į rytų pusę (dėl vėjo). Jei yra galimybių, suprojektuokite ir stogelį ar sienelę, kuri saugotų židinio ugnį nuo sniego ar lietaus.

Židiniui statyti palankiausias metas – vasara ( kadangi židinį reikia mūryti, o mūro skiedinys geriausiai džiūsta šiltuoju metų laiku). Kai lauke karšta ir šviečia saulė, židinys bus pastatomas žymiai greičiau, ypač jei jį mūrijate iš akmenų. Židiniui iš plytų statyti palankus metas ir ruduo, tačiau nederėtų židinių statyti esant žemai temperatūrai.

 

Laikotarpis, per kurį Jūsų kieme atsiras židinys, labai priklauso nuo naudojamų medžiagų bei židinio projekto sudėtingumo. Židiniui iš akmenų sumūryti užtruksite ilgiausiai, tačiau toks židinys aplinka paprastai papuošia labiau nei židinys iš plytų.

 

Ką dar reikia žinoti apie lauko židinio statybą?

Svarbiausia židinio statybai pasirinkti tinkamas medžiagas. Itin svarbu žinoti, kad pakuros vietai sumūryti reikalingos šamotinės plytos, – jos atsparesnės karščiui, netrūkinėja. Kaminui nereiktų naudoti silikatinių plytų. Nedėtų užmiršti, kad šamotinėms plytoms naudojamas ir specialus skiedinys (cemento skiedinys tinka akmenims, paprastoms plytoms).

 

Kitoms židinio vietoms sumūryti galite naudoti paprastas plytas. Kadangi šamotinės plytos prie karščio plečiasi, palikite apie 1cm tarpelius tarp vidinių ir išorinių plytų.

 

Prieš pradedant mūryti patį židinį, iškaskite stabilų pamatą (apie 1,2 – 1,5 gylio). Židinio pakuros angos ilgis ir aukštis paprastai būna atitinkamai 60 cm ir 80 cm. Anga, kurioje kraunamos malkos turėtų būti apie 80 – 85 cm aukščio. Pamąstykite ir apie židinio spalvą, – šviesios spalvos židiniai greitai apsineša suodžiais ir atrodo neestetiškai. Kasmet perdažyti kiemo puošmenos turbūt nenorėtų niekas.

 

Kokia lauko židinio priežiūra?

Prižiūrėti lauko židinį nesudėtinga. Tereikia išsemti pelenus, kartais išvalyti kaminą. Mažiausiai priežiūros reikalauja iš akmenų sumūryti židiniai.