Laužavietė sode: lauko ugniakurai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Mėgautis ugnimi sode ar kieme yra ne vienas būdas: įvairūs židiniai, krosnys, kepsninės ir kita. Visi jie yra skirtingi tiek savo tiesiogine paskirtimi, kainodara, išvaizda bei ilgaamžiškumu.

Pats paprasčiausias būdas įrengti vietą ugniai, tai yra paruošti vietą laužavietei, taip vadinami lauko ugniakurai. Ugniakurus galima pasidaryti patiems, panaudojant įvairias nereikalingas medžiagas ar įsigyti pagamintą ir pilnai paruoštą gaminį. Vieni jų būna daugiau dekoratyvinės paskirties, gražūs, galima naudoti pagal paskirtį, tai yra užkurti laužą, bet ilgaamžiškumu nepasižymi, nes yra plonas lengvai padažytas metalas, taip pat pakankamai lengvas.

 

Kiti ugniakurai dažniausia yra pagaminti iš ketaus, neapdoroto plieno 2 mm storio, yra natūralios spalvos ir žinoma turi svorio, solidumo, o tai reiškia, kad tokiais ugniakurais bus galima naudotis žymiai ilgiau. Jei lyginti, tai panašiai kaip ir su kepsninėmis -"šašlykinėmis", vienos paprastos konstrukcijos, kitos tvirtesnės.

 

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lauko ugniakurą ? Skirtingi dydžiai, formos, dizainas, rankenos skirtingų tipų ar visai be jų, papildomi priedai, dangčiai. Skersmuo nuo 50 cm iki 80 cm, nuo to pagrinde priklauso ir kaina, kuo didesnis tuo kainuoja brangiau. Jei yra poreikis aplink ugniakurą susirinkti daugiau žmonių, tai geriau rinktis didesnį, jei dažniausia planuojate naudotis kompanijoje 2-3 asmenys, tai ir ugniakuro pakaks mažesnio.

 

Taip pat kuo ugniakuras didesnis, tai ir malkų reikės daugiau, bet ir liepsna bus didesnė bei šilumos aplink daugiau. Dangtis ar gaubtas nebūtinas priedas, bet patogus ir naudingas. Tarkim norint greičiau užgesinti laužą belieka uždengti dangtį ir laužas užges greičiau. Gaubtas papildomai apsaugos nuo liepsnos "liežuvių" bei suteiks kitokį bendrą vaizdą.

 

Rankenos tikrai patogus ir būtinas dalykas, nes ugniakuras yra mobilus, tai vienas iš jo privalumų, o ugniakuras gali sverti apie 11-20 kg, tai su rankenomis tikrai bus patogiau pernešti ar patraukti į kitą vietą.

 

Prie ugniakuro, tai yra saugios laužavietės, galima ne tik šildytis vakarais ar šaltesniu sezono metu, bet ir pasigaminti maistą. Nors lauko ugniakuras yra daug saugesnis ir praktiškesnis būdas mėgautis liepsna, vistiek prisiminkite elementarius saugos ir priešgaisrinės reikalavimus, tokius kaip, toliau nuo pastatų ypač medinių, lengvai įsiliepsnojančių medžių ar krūmų.

 

Taip pat jei ugniakuras turi savo vietą ir joje dažniausia naudojamas, nepakenks papildomai jį statyti ant kokio saugesnio, tvirtesnio pagrindo, lauko plytelių, plytų, trinkelių ar paberti skaldos, smėlio ar žvyro.

Gražios ir saugios liepsnos!