Lauko židiniai– bet kuriam metų laikui

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Dar didesniu traukos centru ji taptų, jei įsirengtume lauko židinį. Jis ne tik papuoštų eksterjerą, bet ir būtų puikus pagalbininkas šeimininkei. Įsivaizduokite, kad norite surengti tradicinę lauko vakarienę iš kepsnių, šašlykų, galbūt kitų kepinių.

Lauko židinys – tam tikra išeitis taupanti Jūsų laiką, nes nereikia bėgioti iš kiemo į virtuvę, o be to, gaminti čia pat su visais ir kartu – dar didesnis džiaugsmas. Lauko židinys, beje, atitinkamai įrengtas gali tikti ir duonai kepti. Ji, šitaip paruošta, yra visai kitokio skonio!

Kokie pirmieji žingsniai, jei nusprendėte įsirengti lauko židinį? Pirmiausia, reikėtų įvertinti, kur ją statysite, iš kokių medžiagų ji bus statoma, kokio dydžio. Visa tai svarbu ne šiaip sau. Apskritai, įrenginėjant židinį, labai svarbu įvertinti saugumą.

 

Pavyzdžiui, patariama židinį statyti kiek atokiau nuo gyvenamojo namo, ypač jei jūsų vietovėse vyrauja vėjai, kurie gali nešioti žiežirbas. Antra, turėtumėte paklausti savęs, ar Jūsų neerzina dūmų kvapas. Jei taip, lauko židinys tikrai turėtų būti statomas kiek tolėliau.

 

Renkantis medžiagas židiniui pravartu laikytis vientisumo. Lengviau apsispręsite ir neprašausite pro šalį, jei laikysitės tų medžiagų tekstūros, spalvų, kurios dera arba dominuoja Jūsų namo eksterjere. Taip išgausite įspūdį, kad lauko židinys yra ne kažkoks atskiras statinys, o vientisa ir neatsiejama namų dalis.

 

Žinoma, jei leidžia galimybės ir yra noro, galima konsultuotis su specialistais – eksterjero dizaineriais. Kita vertus, verčiau tai, ką ketintumėte sumokėti šiems patarėjams, investuokite į lauko židinius statančių specialistų konsultacijas. Juk saugumas, tvirtumas – svarbiausia.

 

Tiems, kurie nenori lauko židinio arba neturi savo kieme tiek vietos, o apie ugnies šilumą vis viena svajoja, siūlome dar vieną išeitį – mažesnius surenkamus lauko židinius. Jie kompaktiški, dauguma jų – nešiojami ir lengvai transportuojami, gali būti įvairių medžiagų ir dydžių. Kai kuriuose jų taip pat galima kepti kepsnius.

 

Tiesa, šie židiniai tikra atgaiva akims – savo netikėtomis formomis, modernumu jie paperka net ir užkietėjusį klasikinių lauko židinių mėgėją.