Tarptautinėje šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų konferencijoje – ekspertai iš Skandinavijos

http://www.sildymas-vedinimas.lt 867026670 Lazdynų g. 21, Vilnius Įmonės kodas: 304489627
Š.m. lapkričio 15 d. Vilniuje įvyko tarptautinė konferencija „Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų verslo tendencijos. Skandinavijos patirtis“. Į konferenciją, kurią organizavo Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija, susirinko apie 100 specialistų, šildymo ir vėdinimo srities įmonių atstovų. Pranešimus skaitė ne tik Lietuvos ekspertai, bet ir vieni žinomiausių Europoje lektoriai iš Skandinavijos. 

Jussi Hirvonenas, Europos šilumos siurblių asociacijos steigėjas ir Suomijos šilumos siurblių prezidentas pristatė Suomijos, Švedijos ir Norvegijos šilumos siurblių rinkos tendencijas, pateikė įdomios statistikos kiek siurblių ir parduodama įvairiose šalyje.

 

Pasak eksperto, šilumos siurblių verslo šaka yra stipriai auganti, o skaičiuojant vienam gyventojai daugiausiai Europoje šilumos siurblių parduoda Norvegija, Estija, Suomija, Švedija ir Danija. Įdomu tai, kad iš viso Europoje jau yra parduota virš 10 mln. šių įrenginių. Šį simbolinį skaičių įprasmins š.m. gruodžio mėn. Briuselyje organizuojamas kongresas, kuriame dalyvaus atstovai ir iš Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacijos.

 

Konferencijoje nemažas dėmesys buvo skiriamas ir vėdinimo klausimais. Kitas svečias – Danijos vėdinimo asociacijos direktorius Christen Galsgaard pristatė Danijos vėdinimo sektoriaus naujienas ir tendencijas, pateikė praktinių pavyzdžių iš įgyvendintų objektų. Danijos ekspertai akcentavo vėdinimo svarbą ir pateikė tyrimų rezultatus iš mokyklų, kuriose buvo tiriama vėdinimo įtaka mokinių rezultatams.

 

 

Nustatyta, kad gerai vėdinamose patalpose mokinių darbingumas ir dėmesingumas padidėjo net 10 proc. Tad drąsiai galima daryti išvadą, kad vėdinimas sukuria net tik gerą mikroklimatą, bet ir padidina darbo kokybę.

 

Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija šiuo metu vienija 15 šildymo-vėdinimo srities įmonių.