HP Forum 2019 metu aptartas Europos šilumos siurblių rinkos ženklus augimas

http://www.sildymas-vedinimas.lt 867026670 Lazdynų g. 21, Vilnius Įmonės kodas: 304489627

Lietuvą renginyje atstovavo Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacijos tarybos narys Liudas Getautas.

Europoje jau sumontuota 11,8 mln. šilumos siurblių ir ši technologija tapusi viena svarbiausių, siekiant sumažinti CO2 emisiją šildymo ir vėsinimo sektoriuje. Bendru mastu, apie 10% visų pastatų Europoje šiandien šildomi šilumos siurbliais.

Siekiant visiško klimato neutralumo iki 2050 m., skatinimas naudoti tik atsinaujinančius energijos šaltinius šildymui ir šaldymui turi tapti Europos Parlamento ir Komisijos prioritetu.

„Šilumos siurbliai turi daug savybių, atitinkančių ES energetikos ir klimato tikslus“, teigia EHPA generalinis sekretorius Thomas Nowak. Galbūt didžiausias privalumas yra jų prieinamumas. Juos galima pritaikyti individualiuose namuose, daugiabučiuose, komercinėse patalpose, o taip pat technologiją naudoti pramoniniuose procesuose. Naujausios technologinės inovacijos leidžia juos pritaikyti įvairaus tipo renovacijos projektuose daugiabučiuose ir pramonėje, nes jau yra įrenginių, galinčių efektyviai tiekti iki 160 °C temperatūrą. Šilumos siurblių pramonė deda nuolatines pastangas gerinti savo produktų kokybę ir tvarumą.

Šių metų HP Forumas 2019 atspindėjo šilumos siurblių pramonės novatorišką vaidmenį šildymo sektoriuje. Buvo pristatomi pažangūs projektai, įgyvendinti įvairiose Europos šalyse. Lietuvos šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija vertinimui pristatė “BOD group” pastatą, kuriame įdiegtos modernios technologijos. Šis projektas sulaukė didelio susidomėjimo ir yra vienas iš pavyzdžių, prisidedančių prie Europos dekarbonizacijos tikslų.