Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacijos susitikimas su Aplinkos ministru

http://www.sildymas-vedinimas.lt 867026670 Lazdynų g. 21, Vilnius Įmonės kodas: 304489627

Susitikime buvo aparti klausimai dėl tolesnės paramos senų katilų renovacijai keičiant juos į modernius šilumos siurblius.

Taip pat aptarti Klimato kaitos įgyvendinimo klausimai. Lietuva pagal 2019 m. parduotų šilumos siurblių skaičių, tenkantį vienam gyventojui yra tarp Europos Sąjungos šalių lyderių.

Be to, buvo aptartos ir daugiabučių renovacijos problemos. Asociacijos atstovai siūlė ministerijai, kad renovuojant daugiabučius būtų instaliuojami modernūs šilumos siurbliai. Tai galima įgyvendinti nebūtinai atsijungus nuo centrinio šildymo.

Vienas iš susitikimo klausimų buvo mokyklų renovacija įdiegiant privalomą mechaninį vėdinimą. Atlikti tyrimai mokyklose parodė, kad CO2 kiekis klasėse net 2,5 karto viršija minimalias normas, tad neišvengiamai kenčia mokinių sveikata, prastėja atmintis.
Ministerijos atstovai pažadėjo rimtai pažiūrėti į šią problemą ir atrasti lėšų jos sprendimui.

2019 metais Lietuvoje buvo parduota virš 22 000 vnt. šilumos siurblių, kas sudaro apie 40 % rinkos augimą, lyginant su 2018 m.

Pasak Europos Šilumos siurblių asociacijos (EHPA) generalinio sekretoriaus Thomo Novako, šie skaičiai yra įspūdinti Europos mastu ir Lietuva yra tarp ES lyderių, skaičiuojant šilumos siurblių pardavimu vienam gyventojui.

Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija šiuo metu vienija 16 narių, nuo 2017 metų yra tikroji EHPA narė.