Paslėptas apšvietimas išsamiai: kaip suformuoti jaukų ir funkcionalų nišų apšvietimą

http://www.sietynas.lt +37067104951 Draugystės g. 19, Kaunas Įmonės kodas: 134290935 Įmonės PVM kodas: LT342909314
http://www.sietynas.lt +37067104951 Draugystės g. 19, Kaunas
Apsvietimo paslepimas

Įsirenginėdami naujus ar renovuodami esamus namus, dauguma mūsų esame linkę ieškoti jaukių ir dekoratyvių apšvietimo sprendimų. Vieną iš jų galėtume įvardinti paslėptą, arba kitaip dar vadinamą „užuolaidų“ ar „karnizinį“ apšvietimą, kuris yra gana populiarus. Toks apšvietimas yra neakinantis ir jaukus.

Šiame straipsnyje aptarsime kokie gali būti skirtingi paslėpto apšvietimo montavimo būdai bei kokį skirtingą apšvietimo efektą jie gali sukurti taip pat į ką atkreipti dėmesį įrenginėjant tokio tipo apšvietimą. Žemiau esančiame paveikslėlyje išskyrėme 4 skirtingas paslėpto apšvietimo LED profilių grupes bei aptarsime kiekvieną jų išsamiai.

Paslėpto apšvietimo schema

Paslėptas apšvietimas

Paviršinio montavimo paslėptas apšvietimas – tai pats populiariausias ir didžiausią šviesos srautą „atiduodantis“ paslėpto apšvietimo montavimo būdas, kuomet LED profilis yra tvirtinamas nišoje, suformuotoje tarp lubų ir sienos. Visas šviesos srautas yra nukreiptas žemyn. Taip pat tai yra pats ekonomiškiausias paslėpto apšvietimo montavimo būdas, kadangi naudojamas paprasčiausias paviršinio montavimo profilis.

Rekomenduojame rinktis BEGTON arba SURFACE profilius. Jie turi laikiklius, kuriuos naudojant tvirtinimas tampa patogus.

Tokio apšvietimo būdo trūkumas, kad ir kai kurių vietų gali būti matoma tiesioginė LED profilio šviesa, todėl rinkitės tokį apšvietimo ten, kur nėra vaikščiojama išilgai suformuotos nišos.

Pasleptas apsvietimasKampinio montavimo paslėptas apšvietimas – tai taip pat populiarus paslėpto apšvietimo montavimo tipas, kuomet profilis montuojamas ant specialiai suformuotos gipskartonio plokštės lentynėlės ir sukuriamas netiesioginis ir dekoratyvus užuolaidų ar sienos apšvietimo sprendimas.

Šis paslėpto apšvietimo montavimo būdas nuo anksčiau aptarto skiriasi tuo, kad labiau akcentuojamas užuolaidų ar sienos viršus, ko pasėkoje šviesos ant grindų turėsite mažiau.

Kampinio montavimo tipo privalumas tas, kad suformuotoje lentynėlėje šalia profilio turite galimybę numatyti ir vietą maitinimo šaltiniui. Tokios nišos privalumas, jog net ir žiūrint į nišą iš apačios, nebus matoma tiesioginė šviesa.

Kampinių profilių montavimui nereikia specialių montavimo detalių, jie tiesiog padedami ant suformuotos lentynėlės.

ApšvietimasIšorinio montavimo paslėptas apšvietimas – tai vizualiai labai panašus į prieš tai aptartą kampinio montavimo paslėptą apšvietimą, skirtumas tik tas, kad montuojant išorinio montavimo profilį, papildomai nereikalingi pusiniai glaistymo kampai.

Privalumas tas, kad lengvėja tiek apdailos, montavimo, tiek LED juostos tvirtinimo darbai, sukuriamas tvirtas ir stabilus pagrindas.

Šis montavimo tipas ypatingai tinka įvairioms iš gipso suformuotoms konstrukcijoms bei specialioms nišoms. Asortimente galima rasti kelių tipų išorinio montavimo profilių.

Neatsiejama apsvietimo dalisDekoratyvinis paslėptas sieninis apšvietimas – tai išskirtinis apšvietimo sprendimas, kuomet profilis montuojamas ne lubų nišoje, o ant sienos. Tokio tipo glaistomas profilis atlieka sieninio šviestuvo bei moldingo funkciją viename. Sukuriamas ypač dekoratyvus, funkcionalus ir neakinantis patalpų apšvietimo sprendimas. Tinka tiek vertikalių sienų, tiek ir šlaitinių lubų apšvietimui. Neatsiejama paslėpto LED apšvietimo dalis yra LED juostos.

Norime apžvelgti kriterijus į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis LED juostas. Atsižvelgiant į sukauptą ilgametę patirtį, galime patarti, kad planuojant  paslėptą apšvietimą užtenka 6-9W galingumo LED juostos, jei planuojate reguliuoti šviesos intensyvumą, tuomet – 12-16W. Taip pat, planuojant paslėptą apšvietimą nėra svarbus LED diodų skaičius metre, nes kiekvienu atveju šviesa išsiskaido tolygiai. Itin svarbiu akcentu, renkantis LED juostas tampa jų kokybė. Žemiau išskirsime, priežastis, kodėl itin svarbu planuojant LED apšvietimą nesirinkti pigių ir žemo efektyvumo LED juostų:

  • Kokybė – įsigyjant pigias žemo kokybinio lygio LED juostas, tikėtina, kad LED juostoje bus naudojami žemos kokybės LED diodai, kurie net ir vienoje atkarpoje gali skirtis spalviškai;
  • Žemas spalvų atkūrimo indeksas (CRI), kuris sąlygoja tai, kad mes nematome tikrų patalpoje esančių daiktų atspalių, sunku atskirti spalvų tonus;
  • Žemas efektyvumas bei mažas šviesos skleidžiamas srautas (Lm). Kad šios problemos išvengti, galime pasiūlyti itin aukšto efektyvumo LED juostas (net ~175 Lm/W), kurios ypatingai tiks planuojant pagrindinį patalpų apšvietimą;
  • Komponentų litavimo kokybė, kuri gali įtakoti praėjus neilgam eksploatavimo laikotarpiui tam tikrų atkarpų žybsėjimą ar net atsijungimą;
  • Prastos spausdintinės plokštės bei mažas laidininko storis gali įtakoti prastesnį srovės tekėjimą bei netolygų šviesos intensyvumą per visą LED juostos ilgį;
  • Ilgaamžiškumas – pigių LED juostų garantinis aptarnavimas dažnai trunka 1-2 metus, tuo tarpu įsigyjant aukštos kokybės LED juostas, joms bus suteikiama 6-7 m garantija, o tai reiškia, kad ilgam galėsite „pamiršti“ apie šio apšvietimo sprendimo priežiūrą bei išvengsite galimai susidariusių permontavimo išlaidų, nes realus tarnavimo laikotarpis bus 10-15, o gal net ir daugiau metų. Aukštos kokybės, mūsų rekomenduojamas LED juostas matysite čia.