Kaip tinkamai glaistyti sienas?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Glaistas

Glaistas sienoms dažniausiai yra naudojamas įvairių paviršių nelygumams ir atsiradusiems plyšiams užkamšyti. Šią priemonę galima naudoti ant betono, tinko bei gipso kartono plokščių. Glaistų esama įvairių – polimerinių, cementinių, dekoratyvinių, medienos bei epoksidinių. Kiekvienas glaistas yra skirtas tam tikriems paviršiams glaistyti. Vienas yra naudojamas išorinių sienų apdailai, kitas – drėgnoms, dar kitas tinka sausoms vidinėms patalpoms.

Koks glaistas kur geriausiai tinka?

Sienoms ir jų siūlėms glaistyti labiausiai tinka cementinis arba polimerinis glaistas. Šios rūšies glaistai yra įvairių spalvų. Epoksidinis glaistas yra skirtas medinių paviršių įtrūkimams ir plyšiams užkamšyti. Jis taip pat tinka itin drėgnų patalpų vidinių bei pastatų išorinių sienų glaistymui, nes atlaiko patį aukščiausią drėgmės lygį.

Gipso kartono plokštėms glaistyti yra naudojamas smulkiagrūdis glaistas. O išorinių sienų apdailai yra naudojamas toks glaistas, kuris yra labai atsparus karščiui ir šalčiui bei kitokiam galimam atmosferiniam poveikiui.

Kaip yra glaistomos sienos?

Glaistas ant sienų yra dedamas atitinkamos paskirties mentele. Įprastai ant lygios sienos tepamas iki trijų milimetrų storio siekiantis glaisto sluoksnis, tačiau jei ant sienos yra daug ir gilių nelygumą, tada sluoksnis gali būti ir storesnis.

Prieš imantis glaistyti sieną ją būtina ištepti gruntu, kuris padės sukibti glaisto sluoksniui su bet kokios rūšies – mūro, gipso kartono plokštės, keramikinių plytelių, plytų ir kitokiu paviršiumi. Glaistui išdžiūvus sieną galima papildomai pašlifuoti, kad ji pasidarytų itin lygi.

Kaip greitai padengti kuo didesnį sienos plotą?

Jei reikia glaistyti labai didelius sienų plotus, tada geriausia naudoti volelį pritvirtintą ant ilgo koto. Jis idealiai tinka laisvai prieinamiems plotams glaistyti. O glaistymo lentelę verta naudoti tik tada, kai reikia pasiekti sunkiai prieinamas vietas aplink langų rėmus, sienų suvedimo kampus.

Keliais sluoksniais glaistyti sienas?

Praktiškiausia ant sienos tepti tris-keturis sluoksnius glaisto, kai glaistoma rankomis. O jeigu šiam darbui naudojamas specialus glaistą purškiantis aparatas, tad užtenka ir vieno sluoksnio. Kai dedami keli glaisto sluoksniai, pirmasis tepamas iš viršaus į apačią, antrasis – iš dešinės į kairę arba atvirkščiai.

Po to glaistas sienoms vėl tepamas vertikaliai, jei dar dedamas ketvirtas sluoksnis – tada vėl horizontaliai. Kiekvienas sluoksnis tepamas tik tada, kaip prieš tai buvęs išdžiūsta. Toks glaistymas garantuoja tolygų glaisto prilipimą prie sienos paviršiaus.