Stogo skarda: trys pasirinkimo veiksniai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Toliau pristatomi veiksniai, į kuriuos derėtų  atsižvelgti renkantis stogo skardą.

1. Dažų storis. Atrodytų, kuo storesniu dažų sluoksniu stogo skarda padengta, tuo geriau. Teoriškai… Rinkoje galima rasti skardų, nudažytų tokiais dažų sluoksniais, kurių storis – 25 mikronų, 50 mikronų ir 200 mikronų. Galima pagalvoti, kad 200 mikronų storio dažai ant skardos bus patys ilgaamžiškiausi, nes sluoksnis storiausias. Deja, ne… Nuo seno skarda, nudažyta 200 mikronų dažų sluoksniu, vadinama plastizoliu. Praktika parodė, kad mūsų klimatui plastizolis ant stogo netinka, nes jis tiesiog nusilupa (atsiklijuoja).

 

Stogo skarda su 50 mikronų dažų sluoksniu vadinama puralu. Ši danga stogo skardai suteikia ilgesnę garantiją, ji yra atsparesnė braižymuisi nei skarda su plonesniu dažų sluoksniu. Stogo skarda su 25 mikronų dažų sluoksniu vadinama polesteriu. Tai pati populiariausia stogui dengti naudojama skarda – apie 80 % stogų uždengta būtent ja. Nors tai ir pigiausia, ir ploniausia danga, manau, tikrai ne blogiausia. Juk nesiruošiame gyventi 200 metų, o mūsų vaikai ant stogų montuos tikrai ką nors modernesnio. Pavyzdžiui, vietoje stogo dangos – saulės baterijas.

Jei svarbu išleistos lėšos, rekomenduoju polesterį, o jei norite gerai jaustis dėl to, kad ant Jūsų stogo labai gera danga, rinkitės puralą. Iš tiesų nuo žemės neįmanoma plika akimi atskirti puralo nuo polesterio.

 

 

2. Blizgi arba matinė danga. Skardinis čerpinis profilis su matine danga yra panašesnis į tikras čerpes. Klasikinės stogo dangos (valcuojamos arba susegamos) mažiau banguojasi. Tiksliau, jos banguojasi tiek pat kiek ir blizgi danga, tik ant jų to nematyti. Tai yra matinės dangos privalumai, bet yra ir trūkumų. Pagrindinis minusas – šiurkštumas, todėl ant jos lengviau kaupiasi dulkių ir kitų nešvarumų. Štai taip atrodo mano stogas su matiniu padengimu:

 

3. Sąžiningas stogo pardavėjas. Įsivaizduokite, kad nusipirkote plieninę stogo dangą. Ar esate tikras, kad skarda tikrai kokybiška? O kaip išsirinkti sąžiningą kokybiškos plieninės stogo dangos pardavėją?

 

Kai kurie  subjektyvūs patarimai:

* pažiūrėkite, kiek laiko dirba įmonė, ar ji atlaikė 2007–2008 metų krizę; 

* pabandykite suprasti (nors tai gana sudėtinga), ar pardavėjas yra asmeniškai atsakingas už Jūsų stogą. 

Tikiu, kad išvardytos gairės padės Jums teisingai išsirinkti skardinę stogo dangą. Čia rašyta tik apie pačią stogo skardą, dar juk yra įvairiausių stogų profilių. Bet tai kita tema. O Jūs žinote daugiau veiksnių, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį? Pasidalinkite komentaruose.

stogodanga.lt