Klijuoto tašo mediniai namai- kokie jie?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Skirtingai nuo įprastinio rąstinio namo iš masyvios medienos, klijuoto tašo medinis namas beveik neturi trūkumų. Gerai išdžiovintos medienos drėgnumas yra apie 10% +/- 1%, todėl ji mažiau linkusi į galimus geometrinius pakitimus, lyginant su įprastiniu rąstiniu namu. Medinio namo iš klijuoto tašo sėdimas neviršija 1%, o tai teikia galimybę labai greitai pagaminti, pastatyti ir iš karto įsikurti bei naudoti medinį namą. Nereikia laukti, kol namas susės

Mediena – tai ekologiškai švari bei atitinkanti aukščiausius reikalavimus statybinė medžiaga. Dėka to, mediniuose namuose vyrauja geras klimatas. Oras šiuose namuose įgauna ypatingas savybes: žmonės mažiau serga kvėpavimo takų ligomis, alerginiais susirgimais. Mediniuose namuose nebereikalinga brangiai kainuojanti priverstinės ventiliacijos sistema. Tokiems namams nebereikia ir papildomos tiek vidaus, tiek išorės apdailos, kadangi montuojant tašus vieną ant kito, jie gula labai tolygiai, tvirtai susispaudžia ir gerai fiksuojasi, tampa lyg monolitas.

Kodėl verta rinktis medieną?

Konstrukcijos kaina

Statybos versle konstrukcijos kaina yra apskaičiuojama pagal kvadratinį metrą. Klientams reikia sužinoti namo kainą, tačiau tai labai sunku apibendrinti, jei nėra projekto. Kyla klausimai: kokio storio bus sienos, ar bus balkonų, ar gegnės bus matomos ir pan.

 

Ilgaamžiškumas

Nors klijuoto tašo namai palyginti yra nauja technologija, moksliniai tyrimai rodo, jog jis tvirtesnis už masyvo medieną. Mediniai namai yra labai ilgaamžiški, tereikia namu rūpintis:
– didžiausią žalą namo išorei padaro UV spinduliai ir besikeičiančios oro sąlygos. Būtina atėjus laikui perdažyti namą.
– stogas – vienas svarbiausių namo komponentų. Stogas visuomet turi būti geros būklės.
Prižiūrimas namas stovės šimtus metų! Šiuo metu yra žinoma namų, kurie stovi jau šimtmečius.

 

Atsparumas gaisrui

Dauguma žmonių medinio namo statyba asocijuojasi su įvyksiančiu gaisru. Tačiau mes primename, jog VISI pastatai dega. Sustiprintas betonas, mūras ir plienas – tradicinės statybinės medžiagos kenčia nuo staigių temperatūrų pokyčių. Plienas tampa plastiškas ir konstrukcijos lūžta, betonas ir mūras skyla. Tuo tarpu mediena dega lėtai – 0,65mm/min (pvz. 180mm storio sija dega apie 4,5 val.). Dega tik medienos paviršius, todėl skerspjūvis lieka nepažeistas ir išlaiko konstrukcijas ilgiau nei įprastos statybinės medžiagos.

 

Ekologija

Mediniai namai neginčijamai yra vieni ekologiškiausių namų, kadangi pagaminti iš nuolat atsinaujinančių medžiagų. Klijai, kurie naudojami gamyboje taip pat ekologiški ir atitinka griežtus ES standartus. Gaminant medinį namą tausojama energija, kuri sunaudojama statant namus iš įprastų statybinių medžiagų tokių kaip mūras ar plienas.

 

Šilti namai

Mediniai namai jau šimtmečiais yra statomi šalto klimato zonose ir to niekas nepaneigs. Medis sulaiko šilumą namo viduje daug geriau, nei įprastos statybinės medžiagos. Klijuoto tašo mediniai namai prieš rąstinius namus turi keletą pranašumų: klijuoto tašo sienos suleidžiamos viena ant kitos idealiai ir nelieka tarpų, kurie pasitaiko visuose rąstiniuose namuose. Taip pat naudojant modernias medienos apdirbimo stakles padaromi kokybiški sukirtimo kampai, kurie sulaiko vėją ir neleidžia šilumai palikti namo, priešingai nei rąstiniai namai, kurių sienose atsiranda tarpai ir taip prarandama šiluma.