Esmė – detalėse!

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Teisingai sutvarkytas cokolis ir pamatai ne tik padės išlaikyti šilumą, bet ir pagerins konstrukcijų būklę − drėgmė nesikaups pamato ir rūsio konstrukcijose, bus išvengta ardančio šalčio poveikio. Pamatų specialistai vienareikšmiškai pataria dirbti su šiuo tikslu tinkamiausiomis ekstruzinio polistireninio putplasčio plokštėmis. Esminė darbo taisyklė pamatų zonoje – kruopštus plokščių sujungimas ir izoliacinių mazgų įrengimas.

 

Ekstruzinis polistirenas – vaistas nuo visų pamato ligų

Ekstruzinio polistireno izoliacinės plokštės (XPS) – tai patikima pamato konstrukcijų izoliacija nuo įšalo, drėgmės, o taip pat medžiaga, skirta izoliuoti grindų, sienų, stogo šilumą. Suomijoje gaminamų izoliacinių plokščių Finnfoam porų struktūra yra visiškai vientisa ir uždara, nepraleidžia vandens per kapiliarus, − tai reiškia, kad ji atspari vandeniui ir garams.

 

Visai su gruntu besiliečiančiai izoliacijai, taip pat ir pamatų, keliami ypač aukšti reikalavimai. Grunte beveik visada yra aukštas drėgmės lygis, todėl žiemą gali užšalti žemės paviršiuje esantis vanduo ir pažeisti izoliaciją. Gyvenant name ir besikeičiant aplinkos sąlygoms, aplinka pamatų zonoje gali kisti − pakilti gruntinio vandens lygis, suprastėti drenažo veiksmingumas (medžio šaknys, rieduliai, vandens patvankos). Taip pat izoliaciją gali pažeisti ant žemės paviršiaus susidarančios apkrovos. Šiais atvejais įprastinis polistireninis putplastis nepadės. Vienintelė išeitis − naudoti ypač stiprią ir vandens neįgeriančią medžiagą – ekstruzinį polistireną.

 

Pamatų izoliacija yra ypač svarbi medžiaga namo konstrukcijai, nes mažiausiai 50 metų ji yra veikiama drėgmės, šalčio ir apkrovų. Atnaujinti pamatus labai brangu ir itin sudėtinga (nepatogūs atkasimo ir užkasimo darbai, sudarkoma aplinka), todėl, statant pastatą, pagrindinis reikalavimas pamatų šilumos izoliacijai yra jos ilgaamžiškumas ir patikimumas. Dėl savo savybių XPS izoliaciją ypač tinka naudoti tose konstrukcijose, kur izoliacinė medžiaga liečiasi su gruntu ar nuolatos yra veikiama drėgmės. Į visiškai vientisą ir uždarą XPS medžiagos porų struktūrą negali įsiskverbti augalų šaknys, vanduo, gruntas ir kitos medžiagos. Naudojant ekstruzinio polistireno Finnfoam plokštes papildomai nereikia naudoti apsauginės membranos iš plastiko ar įrengti sudėtingos drenažo sistemos.

 

Izoliacija visada turi išlikti sausa. Net ir nedidelis drėgmės, patekusios į izoliaciją, kiekis stipriai pablogina termoizoliacines savybes. Vandens šiluminis laidumas yra daugiau nei 20 kartų didesnis už oro, kuris paprastai sudaro didžiąją dalį šilumos izoliacinės medžiagos. Todėl sudrėkusi termoizoliacija netenka savo šiluminių savybių. Jei užšalimo ciklai kartojasi, termoizoliacija tiesiog suyra. Plokštės Finnfoam yra vientisos uždaros porų struktūros, todėl, veikiant vandeniui, jo nesugeria, taip pat nebijo ciklinio šalčio poveikio.

 

Taigi, Finnfoam plokštės yra ypač gera izoliacija nuo įšalo, o taip pat cokolio, rūsio sienų, grindų ant grunto, atvirkštinio eksploatuojamo stogo šilumos izoliacija. Finnfoam ekstruzinį polistireną taip pat galima naudoti sienoms, šlaitiniams stogams, vėdinamai apatinei perdangos daliai papildomai izoliuoti kartu su mineraline vata ar paprastu polistireniniu putplasčiu. Įmonė Finnfoam Oy yra sukaupusi 27 metų patirtį ekstruzinio polistireno gamybos srityje ir šiuo metu yra didžiausia XPS izoliacijos gamintoja Skandinavijoje.

 

Cokolio apsauga nuo smūgių ir klimato pokyčių

Cokolio izoliacijos dalis yra po žeme, taigi ji turi būti atspari drėgmei. Finnfoam plokštės drėgmei ypač atsparios. Cokolio izoliacija turi būti ir labai stipri. Finnfoam izoliacinės plokštės gerai atlaiko liejant pamatus susidarančias apkrovas ir apsaugo nuo skilinėjimų, įrengiant cokolį. Dėl savo stiprumo Finnfoam plokštės tinka cokoliui izoliuoti, o taip pat gali būti naudojamos kaip formos pamatams lieti.

 

Finnfoam plokštės gali būti ir vėliau pritvirtinamos prie cokolio, naudojant renovacinį cementinį skiedinį ar bituminius klijus. Plokštės vėliau nutinkuojamos plonasluoksniu tinku ar virš jų įrengiamas vėdinamas fasadas.

 

Rūsio sienos izoliuojamos iš išorės

Profesionalai rekomenduoja rūsio sienas pirmiausia izoliuoti iš išorinės pusės. Tokiu atveju šilumos izoliacija apsaugo rūsio sieną nuo peršalimo, ir sienos temperatūra būna beveik tokia pat, kaip ir temperatūra viduje. Kai rūsys iš išorės yra izoliuotas Finnfoam plokštėmis, lauko sienos yra apsaugotos ne tik nuo šilumos praradimo, bet ir veikia kaip papildoma hidroizoliacinė medžiaga (pamatą vis tiek reikia padengti bitumine mastika ar kita hidroizoliacine medžiaga). Finnfoam plokštės apsaugo hidroizoliaciją nuo aštrių akmenų. Įrengus izoliaciją iš Finnfoam plokščių, lauko siena neperšals, vidaus temperatūra bus aukštesnė, o rūsiui apšildyti reikės mažiau sąnaudų.

 

Grindų izoliavimas

Tvirtas ir vandeniui atsparias Finnfoam plokštes galima panaudoti grindims izoliuoti. Tiesiai ant žemės klojamos plokštės drėgmės techniniu požiūriu patikimiausios – panaudojus ekstruzinio polistireno plokštes, betonas, užlietas ant plokštės, nedrėks ir nešals, išliks sausas. Kitas svarbus dalykas – grindų plokštės stipris. Konstrukcijos atsparumas mechaniniam poveikiui ir yra vienas svarbiausių konstrukcijos veiksmingumo bei ilgaamžiškumo garantų. Lengvi Finnfoam gaminiai yra tvirti, todėl juos galima naudoti patalpose izoliuojant grindis, nuolat veikiamas apkrovų.

 

Plokščių savybės

Finnfoam izoliacinės plokštės gaminamos ekstruzijos būdu iš polistireno (PS) ir CO2 dujų. Dėl tokio gamybos būdo jų porų struktūra tampa visiškai vientisa ir uždara − tarp porų nelieka oro kanalų ir tarpelių. Šių plokščių porų struktūra visiškai kitokia, nei įprastinio EPS polistireninio putplasčio.

 

Parengta pagal "UAB "Finnfoam" informaciją

 

Raktiniai žodžiai: Pamatai, Pamatų izoliacija, Ekstruzinis polistirenas, Kokybiški pamatai, Cokolis, Grindų izoliavimas.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.