Kuo fibrocemento gaminiai išsiskiria iš kitų fasado apdailų?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kas yra fibrocementas?

Fibrocementas, arba kitaip – pluoštinis cementas, yra aplinkai draugiška medžiaga, pagaminta iš cemento, smėlio ir celiuliozės kompozito.

 

Šiame mišinyje kiekviena medžiaga atlieka svarbią funkciją: cementas „suriša“ visus ingredientus, smėlis užtikrina atsparumą esant bet kokioms oro sąlygoms, o celiuliozė veikia kaip užpildas.

Apdaila, kurios nereikia prižiūrėti

 

Fibrocementinė apdaila puikiai tinka daugiabučiams ir kitiems visuomeninės paskirties objektams, nes yra ilgaamžė ir nereikalauja priežiūros

Tokia sudėtis užtikrina itin geras technines fibrocemento gaminių savybes:

• Bene svarbiausia savybė, dažnai nulemianti fibrocementinių fasado dailylenčių ir plokščių pasirinkimą – tai minimali jų priežiūra. Tokios fasado apdailos nereikia kas keletą metų perdažyti, perlakuoti ar kitaip apdirbti. Fibrocementas nekeičia savo spalvos, neblunka, jis nepūva. Viskas, ką Jums reikės padaryti – tai nuplauti nešvarumus. Tai puikiai galima padaryti su vandens srove, nes fibrocementui nekenkia net gausi ir ilgalaikė drėgmė.

• Fibrocementas yra nedegus, todėl fibrocementinės fasado plokštės ir dailylentės yra atsparios ugniai. Atliktų bandymų rezultatai parodė, kad gaminiai atitinka A2, s1-d0 degumo klasę pagal EN 13501-1:2002 standartą.

• Fibrocementinė fasado apdaila yra atspari drėgmei – net ilgalaikė drėgmė nedaro jokio neigiamo poveikio plokštėms arba dailylentėms. Taip pat apdaila yra atspari ilgalaikiam drėgmės rezultatui – pelėsiui. O tai ypač svarbu alergijų kamuojamiems ir kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms.

• Dėl unikalios struktūros fibrocemento gaminiai net per ilgą laiką nepakeičia savo savybių ir nesideformuoja, yra ilgaamžiai. Taip pat fibrocementas yra atsparus UV spinduliams, nepūva, jo nepuola kenkėjai.

• Fibrocementinės dailylentės ir plokštės, nors ir yra labai tvirtos, bet tuo pačiu metu jos – palyginti, lengvos. Lengvumas garantuoja, kad darbas su fibrocemento gaminiais, jų montavimas bus nesudėtingas net ir mažiau patyrusiems montuotojams.

Fibrocemento fasadas prieš kitas apdailas

Dažniausiai pasirenkamos fasado dangos yra medinės dailylentės, klinkerio plytos arba tinkas. Lyginant su klinkeriu ir tinku fibrocementinės dailylentės ir plokštės, pirmiausia, išsiskiria natūralumu, jos leidžia fasadui „kvėpuoti“, nekaupia drėgmės, todėl yra sveikesnis ir ilgaamžiškesnis pasirinkimas.

Lyginant su medinėmis fasado dailylentėmis, pabrėžti reikia priežiūrą: medinis fasadas yra natūralus, atrodo puikiai, pasižymi geromis savybėmis, tačiau jį kas keletą ar keliolika metų reikia perdažyti, perlakuoti arba kitaip apdirbti. Fibrocementinės dailylentės su medienos tekstūros paviršiumi sukuria medinio fasado įspūdį, tačiau apie priežiūrą galėsite beveik pamiršti.

 

Fibrocementinės dailylentės medienos tekstūros paviršiumi sukuria medinio fasado įspūdį

Kaip „nepamesti galvos“ renkantis?

Amerikos gamintojo James Hardie fibrocementinės dailylentės ir plokštės fasadui, kuriomis Lietuvoje prekiauja UAB „Sveika statyba“ leidžia kurti bet kokio dizaino namus: itin platus spalvų pasirinkimas, du paviršiaus tipai – lygus arba medienos tekstūros paviršius. Taip pat HardiePlank dailylentes ir HardiePanel plokštes galima derinti tarpusavyje arba su kitomis fasado apdailomis, galima montuoti vertikaliai arba horizontaliai, dailylentes galima montuoti netgi įstrižai.

 

James Hardie: platus spalvų pasirinkimas, du paviršiaus tipai ir keli montavimo būdai

 

Visas šis pasirinkimas užtikrina ne tik puikias technines fasado savybes, bet ir suteikia galimybę sukurti Jūsų individualius namus dizaino atžvilgiu. Galiausiai, būti draugiškiems sau ir aplinkai.