Ką kiekvienas turi žinoti, rinkdamasis lietaus nuvedimo sistemą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Šiame straipsnyje sužinosite į ką atkreipti dėmesį renkantis stogo latakus ir lietvamzdžius, nes pasirinkimas yra tikrai didelis. Žmogui, nedirbančiam stogų srityje, bus labai sunku susigaudyti, kuri lietaus nuvedimo sistema gera, o kuri bloga.

Visų pirma suskirstysiu lietaus nuvedimo sistemas į tipus pagal žaliavą, formą ir montavimo būdą.

Latakai pagal gamybos žaliavą:
1. Metaliniai latakai
2. Plastikiniai latakai

Latakai ir lietvamzdžiai pagal formą:
1. Pusapvaliai
2. Keturkampiai

Latakai ir lietvamzdžiai pagal montavimo būda:
1. Išorėje montuojama lietaus nuvedimo sistema.
2. Stogo konstrukcijoje montuojama lietaus nuvedimo sistema

 

Pasistengsiu aprašyti kiekvieno latakų tipo pliusus ir minusus, o Jums teliks išsirinkti savo namo lietaus nuvedimo sistemą.

Metaliniai latakai ir lietvamzdžiai turi vieną „didelį minusą“ juos nėra lengva montuoti, reikia turėti truputi įgūdžių skardos montavimo srityje, bei be skardininko įrankių neapsieisite. O jei Jūs esate stogdengys, turintis visus reikiamus įrankius, metaliniai latakai nesukels Jums daug sunkumų.

Plastikinę lietaus nuvedimo sistemą bus labai paprasta susimontuoti, jai reikės tik paprasti pjūklelio ir dildės. Deja plastikiniai latakai išsikraipo ir atrodo nelabai solidžiai, bet tai tik mažas minusas. Kai kurių firmų latakai greitai nublunka arba sulūžta žiema. Todėl juos montuočiau tik ant laikino pastato.

 

Metalinė lietaus nuvedimo sistema skirstoma į šiuos tipus:
A. Pagaminta iš stogui skirtos dažytos skardos.
B. Pagaminta iš specialiai latakams skirtos storesnės skardos, dažytos puralo padengimu iš abiejų latako bei lietvamzdžio pusių.
C. Pagaminta iš vario, aliuminio ar Titancink plieno.

Jei atvirai, aš rinkčiausi lietaus nuvedimo sistemą pagamintą iš specialiai jai skirtos dangos. „C“ tipo lietaus nuvedimo sistema, pagaminta iš vario, titancinko ar aliuminio tikrai gera, bet ji labai brangi. Bet visada atsiras žmonių, kurie gali sau leisti Porsche, Maserati ar Bentley automobilį… 🙂

 

Jei lietaus nuvedimo sistema būna pagaminta iš stogui skirtos skardos, latakų ir lietvamzdžių viduje bus ne dažas, o tik gruntas. Kadangi latakais vanduo teka lėtai, jame kaupiasi dulkės ir kitos šiukšlės, todėl yra didelė tikimybė prasidėti korozijai. Juk gruntas nėra ilgaamžė ir atspari metalo danga.

O dabar paaiškinsiu kodėl pasirinkčiau lietaus nuvedimo sistemą, pagamintą iš specialios skardos. Šie latakai ir lietvamzdžiai iš vidaus ir išorės dengti specialiu ilgaamžiu puralo dažo sluoksniu, todėl jie tarnaus daug dešimtmečių. Kai Jūs ieškosite savo namui lietaus nuvedimo sistemos, būtinai pažiūrėkite, kad latako vidus būtų tokios pačios spalvos kaip ir išorėje ir išsiaiškinkite ar latakai dengti puralo danga.

Kalbant apie latakų formą, praktiškesni yra pusapvaliai latakai, nes juose geriau išsiplauna šiukšlės, lapai bei spygliai. Bet kartais tenka paaukoti praktiškumą dėl grožio ir sumontuoti keturkampius latakus. Juk visada galima papildomai išvalyti latakus.

Šiuo metu labai populiarėja stogo konstrukcijoje slepiama gamyklinė lietaus nuvedimo sistema. Šių latakų ir lietvamzdžių komplektas kainuos keturis kartus brangiau nei išorėje montuojami latakai. Montavimui reikės kruopščių ir sąžiningų meistrų, o architektas turės suprojektuoti iš anksto šią sistemą į namo konstrukciją. Matydami, kad užsakovams yra sudėtinga viską suorganizuoti, mūsų įmonė konsultuoja montuotojus, o architektams suteikia visus reikiamus brėžinius.

 

Šiandien Jūs daug sužinojote apie latakų tipus, apie jų pliusus ir minusus. Tikiuosi, kad po šio straipsnio Jūs žinosite ko reikalauti iš pardavėjo, o lietaus nuvedimo sistema tarnaus visą Jūsų gyvenimą.

UAB „Šaltlita“
Eugenijus Mačiukas
mob. 865629133

Lietaus sistemos


info@stogodanga.lt