Automobilio priekabą vyras pavertė jaukiais namais
„Be vietos sukaupti ir nuo pasaulio paslėpti daiktus būčiau priverstas daugiau laiko praleisti lauke, gamtoje ir bendrauti su aplinkiniais, – pradėjęs projektą savo tinklaraštyje „The Tiny Project“ (liet. – „Mažasis projektas“) pareiškė dizaineris. – Tai padės geriau puoselėti sveikatą ir sveikus santykius. Kadangi nereikės mokėti nuomos, sutaupysiu pinigų. Tai leis gyventi mažiau karštligišką gyvenimą darbe ir daugiau laiko bei lėšų skirti sveikatai, laisvalaikiui bei kelionėms“.
Kadangi A.Lisefskio būstas laikomas pramogine transporto priemone, skelbia "Business Insider", jo aukštis negali būti didesnis kaip 4,11 m, o plotis neviršyti 2,59 m.
A.Lisefskis užtruko metus, kad įgyvendintų savo „Mažąjį projektą“, įskaitant septynis statybų mėnesius, per kuriuos jis prie namo dirbo kas vakarą ir savaitgaliais. Įrengdamas namą dizaineris naudojo kaip įmanoma ekologiškesnes medžiagas, pavyzdžiui, luboms buvo panaudota pušies, kuriai buvo pakenkę parazitai, mediena.
Dizaineris įrengė namus automobilio priekabioje tam, kad jie būtų mobilūs ir atitiktų daugelyje savivaldybių nekilnojamojo turto objektams keliamus minimalius užimamo žemės ploto reikalavimus.
Namelio interjeras yra šviesus ir erdvus. Nors būstas mažas, viduje erdvės suteikia aukštos, beveik 4 metrų lubos. Viduje gausu dienos šviesos, nes sudėta net 10 langų.
Namas yra dviejų aukštų. Antrame aukšte įrengtas miegamasis su erdvia lova, į kurį reikia užlipti kopėtėlėmis.
Namelyje telpa viskas, ko šeimininkams gali prireikti, netgi indaplovė ir džiovyklė. Daiktams susidėti padaryta daug lentynų, atsilenkiančių spintelių ir kabyklų. A.Lisefskis stengėsi, kad jo namuose būtų kokybiški, dvigubos paskirties daiktai, neužimantys daug vietos, tokie kaip maža viryklė, kuri paprastai montuojama jachtose.
Prieš įrengiant darbo vietas pora aptarė vienas kito poreikius. Tarkim, Anjali norėjo atsilenkiančio darbo stalo ir aukštos spintelės.
Iš viso A.Lisefskis išleido 30 tūkst. JAV dolerių (apie 75 250 litų), įskaitant sumą už priekabą, įrankius, daiktus ir reikmenis. Didžiąją darbų dalį jis atliko pats, iškilus kokiems nors klausimams kreipdavosi į savo tinklaraščio skaitytojus.
Šiuo metu poros namai pastatyti namo Sebastopolyje, Kalifornijoje, vidiniame kieme. Vietoj nedidelio mokesčio, taip pat už galimybę prisijungti prie miesto vandentiekio jie sutvarko aplinką. Pora aplink savo namuką netgi pasistatė nedidelę tvorelę, kad jų šuo Anya galėtų žaisti kieme.
Namelis sulaukė tokio pasisekimo, kad A.Lisefskis apie tai parašė elektroninę knygą, kurią galima atsisiųsti iš jo tinklaraščio. Knygoje jis papasakojo apie statybų procesą, įskaitant vagonėlio aprašymą, sienų apdailą, langų sudėjimą, kad padėtų tiems, kurie taip pat norėtų turėti mažą būstą.
Bustas.lrytas.lt