Židinys, kuriame ugnis užsidega vienu mygtuko spragtelėjimu

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Dažniausiai taip ir nepasiryžti. O ką, jei namuose stovėtų židinys, kuriame ugnis užsidega paspaudus pulto mygtuką? Arba vos brūkštelėjus degtuku?Ir nereikia jokių prakurų, krūvos malkų, dūmų ir kamino? Visa tai taps įmanoma, jei namuose stovės biožidinys.

 

Kaip išsirinkti, kokių biožidiniųbūna, kaip juos sumontuoti, papasakos geriausi šios srities ekspertai – UAB „Židinių meistrai“ vadovas Rimas Jatkauskas ir UAB „Decopolis“ direktorius Rimvydas Linkevičius.

 

Židinys be kamino. Kaip jis veikia?

„Biožidinys kūrenamas specialiu kuru, jam nereikia kamino, tad tokį židinį galima įsirengti net bute, kur paprasto židinio sumontuoti neįmanoma ne tik dėl to, kad nėra kamino, bet ir dėl nemažai kitų papildomų dalykų, – sako R. Jatkauskas. – Biožidinyje dega specialus ekologiškas kuras, kuris neskleidžia jokio kvapo. Tad nereikia nei malkų tampyti, nei ugnies įpūtinėti.Įpili litrą specialaus skysčio, uždegi – ir ugnis dega.“ Kadangi kuras ekologiškas, bekvapis ir nekenksmingas – biožidiniui kamino nereikia.

 

„Ugnis dega, šiluma sklinda, o kuras sudegdamas išskiria praktiškai tą patį, ką išskiria kvėpuodamas žmogus, – tvirtina UAB „Židinių meistrai“ vadovas. Dar daugiau, į šį kurą įpylus specialių eterio aliejų ir užkūrus židinį po namus pasklis malonus aromatas. „Biožidinį žmonės dažniausiai renkasi ne tik dėl estetikos – tai puikus sprendinys toms patalpoms, kuriose neįmanoma įsirengti paprastožidinio ar krosnelės, – pasakoja UAB „Decopolis“ direktorius R. Linkevičius. – Tai išties puiki interjero detalė, kurią dažnai galima pamatyti viešbučiuose, holuose, konferencijų salėse, butuose. Nes tai bene paprasčiausia galimybė namuose turėti ugnį.“

 

Beje, butuose biožidiniai itin populiarūs ne tik dėl to, kad jiems nereikia kamino, bet ir dėl to, kad šio tipo židiniai palyginti nedaug sveria. „Tai palyginti lengva konstrukcija, –tvirtina R. Linkevičius. – Dažnai tokie židiniai padaryti iš plieno, ypač degikliai. Yra modelių, kurie apskritai yra praktiškai stiklo detalė, o iš tiesų tai – biožidinys. Tad įsirengti jį visiškai nesudėtinga, ir jis praktiškai nieko nesveria.“

 

Biožidinių rūšys ir jų kuras

Šiuolaikinė biožidinių rinka atitiks net išrankiausio kliento skonį: pastatomieji ne tik namuose, bet ir lauko terasoje, įmontuojamieji, pakabinamieji. Kiekvienam pagal norus ir galimybes.

 

„Biožidinius dažnai užsisako restoranai ar kavinės, kuriuose nėra numatyta vieta židiniui,nes ugnis šiuose židiniuose ne butaforinė, ji tikra. Galima tokį biožidinį įsirengti viduryje stalo: uždegi, ugnis dega – o aplink klientai sėdi ir pietauja, – pasakoja UAB „Židinių meistrai“ vadovas. – Lietuvaičiai biožidinius dažniausiai renkasi pagal kainą, ypač populiarūs minimalistinio stiliaus įmontuojamieji židiniai. Užsienyje populiarūs įmontuojami į baldus, į stalus ar tiesiog pastatomieji biožidiniai. Teko būti Portugalijoje, kur kiekvienoindividualaus namo kieme įprasta turėti baseiną, tad labai populiarūsplaukiojantys biožidiniai, skirti baseinams.“ Beje, biožidiniai nors ir tikros ugnies, gali būti elektriniai.

 

„Tokių židinių degimas valdomas elektra, paspaudus vieną mygtuką ant specialaus pulto, – atskleidžia UAB „Decopolis“ direktorius R. Linkevičius. – Taip pat yra biožidinių su automatinės degimo kontrolės sistema. Tačiau Lietuvoje dažniausiai renkamasi mechaniškai valdomus židinius – ugnį, jos dydį reguliuoja žmogus.

 

“Renkantis biožidinį svarbu atsižvelgti į tai, kad jame turi būti kokybiškas degiklis. „Vieni populiariausių šiandien Lietuvoje – įmontuojamieji biožidiniai. Paprastai žmonės juos montuoja į sieną arba į kokią nors nedidelę detalę“, –dalijasi R. Linkevičius. Visas biokuras, skirtas šiems židiniams, turi būti bekvapis (su nedidelėmis išimtimis), jis skirtas tam, kad ugnis degtų. „Biokuro kaip ir biožidinių gamintojų yra daug. Pradedant lenkų ir baigiant italų įmonėmis. Visos šalys, net lietuviai, gamina skystį biožidiniams, – sako R. Jatkauskas.

 

– Pasirinkti žmogus turi pats, nes kiekvienas skystis dega skirtingai. Žmogus paprastai nusiperka vieną, antrą, trečią ir galiausiai išsirenka sau patogiausią.“

 

Funkcionalus, estetiškas, saugus?

Atsakyti į šį klausimą paprasta – biožidinys yra ir funkcionalus, ir estetiškas, ir saugus. Tiesa, R. Linkevičius iš anksto perspėja, kad nors viskas, kas šiame židinyje sudega – šildo aplinką, vis dėlto biožidinys nėra skirtas namams šildyti. Jis skirtas estetikai ir grožiui, ir nors jame degdama ugnis skleidžiašilumą, tačiau tai lokali šiluma, neskirta šildyti didelėms patalpoms. „Prieš penkerius–septynerius metus žmonės biožidinius pirkdavos vos ne vietoje krosnelių, tikėdamiesi pasišildyti visus namus, – pasakoja UAB „Decopolis“ vadovas.

 

– Prekybininkai biožidinius reklamuodavoneteisingai. Jie reklamuodavo vadinamuosius kilovatus, ir žmonės tai girdėdami nuspręsdavo, kad kalbama apie šildymo įrenginį.“ Tiesa, pereinamuoju laikotarpiu ar kaip papildoma priemonė prie turimos šildymo sistemos biožidinys puikiai tiks. Tai, žinoma, priklausys nuo to, kiek laiko ugnis židinyje degs. Kalbant apie biožidinių saugumą galima tvirtinti, kad visi jie saugūs, tačiau kai kurie turi papildomų saugiklių. Tiesa, šie brangesni. Tačiau šykštus moka du kartus.

 

Brangesnis židinys daugiau kainuoja ne tik dėl kokybiškesnių detalių, bet ir dėl papildomų funkcijų. „Prestižiniai „Premium“ klasės židiniai išties brangūs, tačiau ir kokybė jų visai kita, – tvirtina R. Jatkauskas. – Tokie židiniai apversti užgęsta patys, tad yra išties labai saugūs ir, be abejo, gražūs. Viename prabangiame biožidinyje man teko matyti didžiausią pasaulyje degiklį –2,4 metro. Atrodė įspūdingai“.

 

Kaip šis židinys įrengiamas?

Svarstant, ar įsirengti biožidinį, daugiau galima rasti pliusų nei minusų. Tačiau jau apsisprendus, kyla natūralus klausimas – nuo ko pradėti? Geriausia pradėti nuo konsultacijos su profesionaliu biožidinių pardavėju, kuris ne tik padės pasirinkti tinkamiausią produktą, bet ir patars, kaip teisingai jį sumontuoti, ar net suteiks židinio montavimo paslaugą.

 

 

Be to, prie kiekvieno biožidinio pridedamos gamintojo rekomendacijos, kuriose taip pat galima rasti svarbiausią informaciją. Biožidinys veikia be kamino, tadmontuojamas labai paprastai ir greitai, be jokių griovimo, mūrijimo ir panašių darbų. Patalpai, kurioje stovės biožidinys, reikia gero mikroklimato.Jei patalpoje trūksta deguonies, prieš užkuriant šį židinį, patalpą reikia tiesiog išvėdinti, nes bet kokiam degimui reikia šviežio oro ir deguonies.

 

Jei kambaryje trūksta deguonies, namas labai stipriai sandarus, gali būti, kad ugnis biožidinyje degs silpnai, –teigia UAB „Židinių meistrai“ vadovas R. Jatkauskas. –Panašiai yra su žvake – jei į stiklainį įdėsime žvakę ir uždengsime dangteliu, ji šiek tiek padegs ir galiausiai užges.

 

 

“Renkantis, kurioje patalpoje ir kurioje jos vietoje statyti židinį, reikia nepamiršti, kad židinyje degs tikra ugnis, tad būtina pasirūpinti aplinka. „Kaip minėta, biožidinių esti įvairių, yra net tokių, kurie gali būti montuojami į žurnalinius staliukus. Taigi specialių biožidinio įrengimo reikalavimų nėra, išskyrus tai, kad šalia jo neturėtų būti jokių degiųjų medžiagų, ypač jei kalbame apie įmontuojamuosius židinius, – vardija UAB „Decopolis“ direktorius R. Linkevičius.

 

– Kadangi šiame židinyje, be liepsnos, bus ir nemaža temperatūra, erdvęaplink įmontuojamąjį židinį reikėtų izoliuoti, teisingai sutvarkyti ir izoliuoti konstrukcijas, neįrengti židinio šalia užuolaidų ar kitų degių ar galinčių įkaisti paviršių, siekiantišvengti gaisro pavojaus. Patalpos turi būti gerai vėdinamos, nes dalis deguonies degant liepsnai sudegs. Turbūt niekas nenustebs, kad biožidinio priežiūrai taip pat praktiškai nieko nereikia. Dažniausiai pakanka paprasto skudurėlio. „Biožidiniųkažkaip ypatingai prižiūrėti nereikia, – tvirtina UAB „Židinių meistrai“ direktorius.

 

– Įpilamakuro, židinys uždegamas,ir viskas. Šis židinys prižiūrimas taip pat kaip stalas, kaivalome dulkes.“ Priežiūra paprasta, ugnis įsidega lengvai ir greitai, papildomų įrengimo reikalavimų nėra, galima įsirengti praktiškai bet kur… Taigi ar įmanoma atsilaikyti prieš tokį pasiūlymą?

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.