Populiarus akmens panaudojimo būdas – didingi ir puošnūs židiniai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Puošnus židinys

Nors židinių dizainas stebina savo išradingumu, formų subtilybėmis ir išlinkimų galimybėmis, vis dėlto apdailai paprastai parenkamas natūralus akmuo, puikiai derantis tiek prie klasikinio stiliaus, tiek prie modernaus interjero.

Akmens židiniai reikalauja ypatingo kruopštumo ir atidos, todėl visi įrengimo ir apdailos darbai turėtų būti patikėti profesionalams. Šiandien galima įsigyti įvairiausių spalvų, skirtingo rašto, dydžio ir apdirbimo akmens gaminių, todėl nebijokite išlaisvinti vaizduotės ir įgyvendinkite svajonių interjero viziją.

Kokybiški akmens gaminiai atitiks net ir išrankiausio pirkėjo poreikius, o profesionaliai įrengtas židinys tarnaus ne vieną dešimtį metų.

 

Kurdami židinio fasadą, nebijokite eksperimentuoti su stiliumi ir formomis, tačiau nepamirškite, kad židinys privalo derėti prie bendrojo būsto stiliaus. Natūralios medžiagos – akmuo ir medis – paprastai naudojamos klasikiniam interjerui.

Tokie židiniai alsuoja harmoninga ramybe ir jaukiu švelnumu. Tiesa, siekiant išvengti galimų nelaimių, rekomenduojama atsisakyti medinių detalių ir pirmenybę skirti akmens apdailai. Jei vis tiek norite medinių puošinių, montuokite šiuos elementus kaip įmanoma toliau nuo karšto oro srauto ar tiesioginės liepsnos.

 

Modernus būstas pirmenybę skiria dekoratyviniam stiklui, tačiau ir čia akmuo atranda savo vietą – šiuolaikinis būstas atsisako stambių akmens luitų, tačiau puikiai dera su minimalistinėmis akmens granulėmis ar lygiųjų akmens plokščių apdaila.

 

Akmens gaminiai žavi savo išskirtine elegancija ir prabanga – natūrali medžiaga išsiskiria individualiu raštu ir faktūra. Paprastai akmens židiniams naudojamas granitas arba marmuras. Tiek vienas, tiek kitas vertinamas dėl išraiškingų raštų ir lengvo apdirbimo. Dažniausias klientų pasirinkimas – akmens plokštės, suteikiančios galimybę projektuoti dideles ištiso akmens detales.

 

Skirkite laiko tinkamos vietos paieškai. Židinys privalo harmoningai įsilieti į aplinką. Nepamirškite, kad jis taps svarbiausiu būsto akcentu, traukiančiu aplinkinių žvilgsnius.

Beje, neretai pats židinys nulemia patalpos stilių, todėl specialistai rekomenduoja visų pirma išsirinkti židinį, apgalvoti jo dizainą ir pasirinkti apdailos medžiagas, o tada kurti likusią interjero erdvę. Jei kambarys nėra didelis, įsigykite nedidelį židinį ir statykite jį patalpos centre arba įkomponuokite į jau egzistuojančią pertvarą.

 

Tiesa, jei kambarys yra šiltas ir įrengtas saulėtoje pusėje, rekomenduojama židinį statyti kampe. Jei turite erdvų kambarį, rinkitės didelį (arba vidutinio dydžio) židinį ir montuokite jį prie sienos arba patalpos kampe.

Pagalvokite ir apie dekoracinius elementus. Iš tiesų net ir patį paprasčiausią akmens židinį galima paversti išskirtiniu ir didingu meno kūriniu. Vienas dažniausių pasirinkimų – virš židinio įrengti originalią lentynėlę ir papuošti ją įvairiomis mielomis smulkmenomis. Virš židinio galima pakabinti ir paveikslą ar didelį veidrodį. Jei norite pabrėžti židinio ribas, apibrėžkite jo rėmą.

Beje, aplink židinį galite išgrįsti nedidelį plytelių ar natūralių akmenų plotą – bus ne tik gražu, bet ir praktiška. Savitą židinio stilių pabrėžkite dailiomis dekoratyvinėmis grotelėmis, šalia židinio pastatykite modernias vazas, puikiai atrodys ir šalia gulintys nedideli akmenėliai.