Kaip statyti židinį?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Kaip statyti židinį, patarimai:

1. Peržiūrėkite namo statybos planus ir apsiskaičiuokite kiek kokių medžiagų reikia. Paprastai reikia mažiausiai 1,5cm. storio nedegios medžiagos Pirmas žingsnis, būtina pasiruošti projektą ir darbo brėžinius jie užkirs kelią klaidoms konstruojant norimą židinį, galėsite tinkamai susikomplektuoti medžiagas ir įsigyti prietaisą, viską pagal užduotį ir paskirtį;

2. Paruoškite tinkamai darbo vietą, įrenkite atitinkamą dūmtraukį ir padą statomam židiniui, priveskite visas inžinerines magistrales jeigu yra tokios būtinos ir tik tada pradėkite židinio statybą iš sukomplektuotų medžiagų. Šiame etape taip pat yra būtina įsitikinti ar statomo židinio bendrasis svoris nedarys įtakos Jūsų statinio konstrukcijoms, negniuždys grindų šiltinamojo sluoksnio ir t.t. Taip pat dūmtraukis aratitinka jungiamo prietaiso techninio paso reikalavimus, kitaip sakant ar jie yra suderinami tarpusavyje, nes kitokiu atvėju malkos degs nekontroliuojamai ir Jūsų finansai tiesiogine ta žodžio prasme lėks per dūmtraukį į lauką ir t.t.

3. Virš pastatytos platformos užpilkite betono. Dėl saugumo priežasčių įsitikinkite ar židinys atitiks visus reikalavimus. Geriausia, jei jį apžiūrėtų ekspertas.Trečias žingsnis. Pradėdami konstruoti židinio konstruktyvinę dalį atkreipkite dėmesį į pasirinktų medžiagų technines ir fizikines savybes kurias rasite surašytas gaminio atitikties deklaracijoje ir/ar kiekvieno gamintojo svetainėje rekomendacijų pavidalu specialistams. Visi gamintojai rekomenduoja vienokioje ar kitokioje situacijoje naudoti tik tam tinkamą jų medžiagų storį ir tai dėl perkaitimo bei konstrukcijos stabilumo, taip pat būtina atsižvelgti ir jungiamo prietaiso galią KW.

Neatsižvelgiant į šias sąlygas arba netinkamai pasirinkus medžiagas galima tikėtis blogiausio ir tuo pačiu sutrūkusių sienų bei siūlių, nutrupėjusių dažų dėl perkaitimų. Taip pat naudodami akumuliacines arba izoliacines-konstrukcines plokštes įsitikinkite ar ant jų galima klijuoti, kitaip tvirtinti kitąsias medžiagas, ar jas galima iš karto dažyti, numatykite tinkamas padengimo medžiagas tame tarpe ir dažus, priklausomai nuo paviršių įkaitimo.

4. Imkite keramines plyteles ir užpildykite jomis plotą. Įsitikinkite, jog plytelės tikrai nedegios. Ketvirtas žingsnis. Sukonstravus visą židinį leiskite jam bent tris paras ramiai susistovėti, nes vyksta esminis procesas siūlių mišinių ar klijų kristalizacija.

Toliau atsargiai užkurkite ir išbandykite židinio ugniakurą, nesiekite maksimalaus efekto pirmuoju kartu, nes galite dėl sukeltos perteklinės temperatūros pakenkti visam statiniui, viską darykite palaipsniui. Nepamirškite įrengti konvekcinio oro judėjimo, bei konstrukcijos vėdinimo grotelių kurių plotas santykyje paėmimas šalinimas proporcingai 40/60 turi atitikti 1KW/1dm² ir t.t. Taip pat labai aktualus momentas techninė konstruktyvo darbo zona su specialiomis min. 500 x 400mm durelėmis, ji taip pat labai aktuali, nes jeigu prisieis ką nors remontuoti, reikės "draskyti" apdailą.

5. Kitą statymo dalį patariama atlikti tik kvalifikuotiems darbuotojams. Penktas žingsnis. Apdaila, ji gali būti pagaminta iš natūraliųjų medžiagų marmuro, granito, travertino, netgi medžio ir t.t., taip pat labai populiaru keramika(įvairaus formato) plokštės, jos ypač tinka su akumuliaciniais židiniais, nes prie jos labai malonu prisiliesti, labai gerai atrodo ir turi plačią gamą tiek formų tiek spalvų. Taupantys taip pat gali naudoti ir specialiuosius spalvotus tinkus ar dažus tokiems židiniams išpuoselėti.

Rekomenduojame, prieš įsigydami visada pas pardavėją reikalauti atitikties dokumento su aiškiai įvardintomis techninėmis ir/ar fizikinėmis savybėmis, kad būtent jų siūloma medžiaga yra tikrai tinkanti pagal paskirti, turi didesnes kaip +75°C darbines temperatūras bei yra laidi šilumai daugiau kaip 1,00W(mK), o ne izoliatorius. Kitokiu atveju negalėsite išsireikalauti iš pardavėjo nieko, nes kaip taisyklė jisai sakys, kad Jūs neteisingai ir ne pagal paskirtį panaudojote jo pasiūlytas dengiamas medžiagas.

6. Pastaba: Visas proceso aprašymas yra bendrinėje formoje ir turi būti taikomas tik aiškaus atitikimo techninėms sąlygoms atveju.