Kaip pasirinkti tinkamą židinį?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Tačiau bet kokia jų projektavimo klaida gali baigtis liūdnomis pasekmėmis: nuo estetinio šeimininkų nepasitenkinimo iki negalėjimo židiniu naudotis. Todėl geriau netaupyti pačiam bandant sumontuoti židinį, o pasikliauti specialistais ir ši nauja svarbi būsto detalė tarnaus ilgus metus.

 

Židinys – dalis būsto kultūros

 

Renkantis namų aukuro simbolį, reiktų galvoti apie tai, ar jis bus stilistiškai giminingas jūsų namų architektūrai ir dekorui, nepamirštant, kad židinys vaidins centro vaidmenį interjero organizavime. Tradiciškai židinys buvo rengiamas kambario kampe, dabar aprūpintas gera trauka ir apsaugos priemonėmis atviras židinys neretai įsikuria patalpos centre. Šis variantas puikiai organizuoja aplinką ir šiuolaikiniame interjere tampa stilistiniu pagrindu, nulemiančiu baldų ir viso supančio dekoro stilių. Tokiam židiniui pastatyti naudojamos visos naujausios technologijos – nerūdyjantis plienas, ketus, varis, ugniai atsparus ir veidrodinis stiklas, keramika.

 

Apdaila, kaip svajonės išsipildymas

 

Be abejo, techninė židinio charakteristika labai svarbi, bet visdėlto židinys –daugiau nei banalus apšildymo agregatas. Tai elementas, organizuojantis apliką, kaip brangakmenis pritraukiantis žvilgsnį. Jo grožį gali pabrėžti profesionali apdaila – portalo dekoras. Dažniausiai židinio stilių apsprendžia tai, kokios medžiagos naudojamos jo apdailai.

 

Nuo klasikos iki Art Deko

 

Klasikiniame stiliuje, kai portalas yra stačiakampio be pagrindo formos, naudojamos medžiagos, pavaldžios rankiniam apdorojimui – marmuras, oniksas, nefritas, dolomitas, o taip pat ir šias uolienas imituojantys dekoratyviniai akmenys. Apdailoje – raižyba, kalyba, ketaus liejiniai. Tokie židiniai dažnai puošiami bareljefais, kolonomis ir skulptūrinėmis kompozicijomis.

 

Antikos stiliaus linijų grynumas, baroko vazos, rokoko kriauklės, vertikalūs gotikos ritmai, ampyro monumentalumas, Art Nuvo augaliniai motyvai ir Art Deko moderno atgarsiai – visa tai įsikūnija akmenyje, stikle ir keramikoje. Šiandieninė židinių portalų architektūra nebijo drąsių formų ir medžiagų kombinacijų.

 

Kuklus kaimo žavesys

 

Rustikinio (kaimiško) stiliaus požymiai – uždaro stačiakampio portalas, neapdoroto akmens (dažniausiai poringų uolienų) naudojimas, medis, plytos ir gipsas. Tai kaimiško gyvenimo stilius, jaukus „kantri“ su jo trauka arčiau žemės ir prie tų paprastų džiaugsmų, kuriuos ji dalija.

 

Triuškinantis stereotipus

 

Hai – Tek stilius, vos tik atsiradęs, iš karto patraukė židinių gamintojų dėmesį. Ši kryptis leido plačiai pritaikyti naujus derinius, tokius, kaip stiklo ir skirtingų metalų, nutolti nuo stereotipų, visiškai transformuojant nuomonę apie židinio pavidalą, neatpažįstamai keičiant jo kontūrus ir formas. Hai –Teko dėka atsirado židiniai, kabantys virš grindų ar tarsi „išaugantys“ iš jų, lyg kokie stalagmitai, židiniai, į kuriuos žiūrint kyla klausimai: ar neprieštarauja jų egzistavimas fizikos dėsniams?

 

Kokį stilių bepasirinktumėt savo židinio apdailai, atsiminkite, kad visada svarbu saikas ir skonis. Židinys – ne „vienkartinė“ faneros dekoracija: įrengdami jį savo namuose, žengiate atsakingą žingsnį, tolygų pačio namo pirkimui – viskas rimta ir ilgam.