Geroje pirtyje – gera krosnelė

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Pirties krosnelių naujienos

Tinkama ir kruopščiai sureguliuota krosnelė užtikrina, kad minkštas garas džiugins net ir ilgai kaitinantis pirtyje. Todėl statant ar tvarkant pirtį ypatingai svarbu pasirinkti gerą krosnelę. Pirties įrangos bendrovės kasmet pateikia daug naujovių. Nauji gaminiai skatina dinamiškai vystytis pirties įrangos rinkai.

Pirčių savininkai pastaruoju metu kelia aukštus garo kokybės, vėdinimo reikalavimus, stengiasi kuo optimaliau krosnelę pritaikyti pirtyje. Tačiau vis daugiau dėmesio skiriama ne tik garinės, bet ir viso pirties komplekso estetiniams sprendimams. Juk tiek techniniai duomenys, tiek ir pirties išvaizda lemia, ar pirtis bus komfortiška.

Žinomas pirties entuziastas Saulius Grigaliūnas sakė, kad vos prieš keletą metų tarp pirties mėgėjų didelį susidomėjimą kėlė malkomis kūrenamos krosnelės, apjuostos tvirtu tinklu, laikančiu akumuliacinius akmenis. Pastaruoju metu gaminamos ir tokios konstrukcijos elektrinės krosnelės – jose montuojamas panašus tvirtas tinklas. Panašiai patobulinta ir vadinamųjų uždarojo tipo šilumą akumuliuojančių krosnelių gamybos technologija. Šio tipo elektrinėse krosnelėse įrengiamas dangtis. Juo uždengiami įkaitinti akmenys. Akmenų sugerta šiluma neperkaitina pirties ir nedžiovina garinės oro. Vanduo ant akmenų pilamas atvožus dangtį. Šis technologinis sprendimas šiuo metu sėkmingai taikomas ir malkomis kūrenamose krosnelėse.

Salono atnaujinimas – rinkos pokyčių atspindys

Prieš įsigyjant bet kokį inžinerinį įrenginį labai svarbu jį apžiūrėti, įvertinti matmenis, pasikonsultuoti dėl veikimo principo. Renkantis pirties krosnelę tai ypač aktualu. Tačiau labai retai būna, kad įvairių modelių krosnelių rastum vienoje pardavimo vietoje. Vilniuje, Verkių gatvėje, įkurta specializuota parduotuvė Viskas pirtims, kuri pasižymi didžiausiu Lietuvoje pirties krosnelių ir kitų reikmenų asortimentu. Čia galima rasti įvairiausių tipų pirties krosnelių ir papildomos įrangos bet kokio dydžio pirtims. Salone galima apžiūrėti Suomijos, Estijos, Vokietijos ir Lietuvos gamintojų krosneles. Parduodamos ir įvairios pirties įrengimo medžiagos – apdailos detalės, šviestuvai, dailylentės, durys, akumuliaciniai akmenys – ir tokie naudingi aksesuarai kaip vantos, kubilai, termometrai.

Salone pristatomos visų tipų pirtys. Jame įrengti tradicinės sauso ir drėgno garo, rytietiškos pirties stendai. Ekspozicijoje stengiamasi parodyti, kaip pirties interjerą pagyvina šviesa. Keičiant apšvietimą – apšviečiant atskirus elementus, naudojant įvairių spalvų šviesą arba šviečiant per akmenį – pirties patalpoje galima sukurti malonią nuotaiką. Pristatomas ir išties įdomus sprendimas – pirties lubose ir ties krosnele sumontuoti karščiui atsparūs šviesolaidžiai. Čia galima gyvai stebėti įvairias garinės tvarkymo galimybes, susipažinti su jų techniniu įrengimo principu. Pasak salono vedėjo Alvydo Šiaučiukėno, renkantis pirties įrangą sveikintinas siekis diskutuoti, kaip teisingai įrengti ir sutvarkyti pirties pastatą bei garinę. Juk pirties įrengimo klausimais lietuviai gali išties daug papasakoti ir pateikti ne vieną argumentuotą patarimą.

Patikimų krosnelių parkas

Pirties įrangos ir aksesuarų salone Viskas pirtims dominuoja Suomijos gamintojų produktai – Narvi, Harvia, Helo, Cariitti. Kaip sakė A. Šiaučiukėnas, nėra vieno paties geriausio gamintojo – visi prekiniai ženklai akcentuoja savo stipriąsias puses. Štai bendrovės Narvi krosnelės visada asocijuojasi su kokybe, o Helo, be kokybės, pasižymi išskirtiniu dizainu ir estetiška išvaizda.
Helo krosneles gaminanti bendrovė Helo LTD – didžiausia pasaulyje pirčių įrangos gamintoja. Saunatec Group gamina tradicines pirtis (saunas), garo pirtis ir infraraudonųjų spindulių kabinas. Naujausi modeliai yra modernaus valdymo ir dizaino. Krosnelės su atskiru akmenų konteinerio šildymo kontūru ir šiltintais korpusais labiausiai atitinka lietuviškosios pirties tradicijas. Ilgametė pirčių krosnelių gamybos patirtis pavertė juos saunos ekspertais.

Narvi krosnelės išsiskiria paprastumu ir funkcionalumu. Ypač norėtųsi išskirti Steammaster ir Steammaster Royal, tai – geriausios malkinės krosnelės su uždaru akmenų konteineriu. Na, o dūminės pirties krosnelė Aito neturi analogų nei pirties tradicijomis garsėjančioje Suomijoje, nei Lietuvoje.

Harvia gamina plataus asortimento saunos prekes. Kiekvienais metais Harvia pradžiugina naujovėmis ir pasiūlo tikrų pirties įrangos perliukų.

Krosnelės su metaliniu tinklu

Iš gausaus pasirinkimo sunku išskirti vieną pirties krosnelę, nes kiekviena yra unikali ir tinkama konkrečiai pirčiai. Tačiau derėtų paminėti kelis įdomius ir inovatyvius gaminius. Pirties įrangos salone Viskas pirtims pristatoma elektrinė krosnelė Narvi Softy, užtikrinanti švelnų tradicinės pirties garą. Šioje ant grindų pastatomoje krosnelėje telpa net iki 120 kg akmenų – tokio kiekio visiškai užtenka, kad garo būtų gausu net ir ilgesnį laiko tarpą. Akmenys sudėti į apvalų karkasą iš chromuoto plieno. Stilingo dizaino krosnelė puikiai derės prie jūsų pirties interjero. Kadangi krosnelės paviršiaus temperatūra išlieka neaukšta, ją galima įmontuoti į gultą naudojant specialų nerūdijančio plieno apvadą. Gaminamos 6 kW ir 9 kW galios krosnelės.

Pirties mėgėjai palankiai įvertino kokybiškas ir nebrangias estiškas krosneles Tatpar. Šias krosneles sukūrė dinamiškoji Estijos įmonė OU-Tatpar V.O. Ji savo veiklą pradėjo 2001 metais nuo malkinių pirties krosnelių gamybos. Šios krosnelės pasižymi kokybe ir funkcionalumu. Jos ekonomiškai naudoja malkas, greitai įkaitina garinę, palaiko tinkamą jos temperatūrą. Ypač paklausios krosnelės Tatpar F116-F125. Tai metalinės, iš garinės malkomis kūrenamos krosnelės su apvalia pakura ir vandens šildymu, skirtos pirtims nuo 16 iki 25 kub. m.

Šilumą akumuliuojančios krosnelės

Bendrovė Helo pirmoji sukūrė šio tipo krosnelių prototipą. Kalbant apie akumuliacines krosneles verta akcentuoti suomių dizainerio Ristomatti Ratijos sukurtą šilumą akumuliuojančią krosnelę Ukkotonttu, kuri į garinę skleidžia švelnų karštį ir drėg-ną garą. Dėl termoso tipo konstrukcijos gerai įkaista akmenys ir ilgai išsilaiko šiluma. Krosnelės viduje galima sukrauti daug akmenų – kai jie įkaista, puikios kokybės garas gaunamas net ir esant žemai pirties temperatūrai. Kaip ir visos kitos Helo krosnelės, Ukkotonttu ypatingai ilgai tarnauja. Jos korpusas pagamintas iš 4 mm, o degimo kameros viršus iš 10 mm specialaus plieno. Daugiakanalė trijų lygių ugnies cirkuliavimo sistema nuolatos efektyviai kaitina uždarą 60 kg akmenų konteinerį. Į jį įpiltas vanduo virsta tokiu pat garu, kokį skleidžia keli šimtai kilogramų pusdienį kūrentos šilumą akumuliuojančios krosnelės akmenų.

Pirties gurmanai jau spėjo palankiai įvertinti uždarojo tipo šilumą akumuliuojančias krosneles, skleidžiančias daug garo. Ypatingas šių krosnelių naudojimo principas – metalinio gaubto dangtis kūrenant būna uždarytas. Šilumą sugeria po gaubtu esantis didelis akmenų kiekis, todėl pirtis neperkaitinama, o oras neišdžiovinamas. Vanduo ant akmenų pilamas atvožus dangtį. Reikėtų atkreipti dėmesį į malkinę krosnelę Harvia Classic 400 Top Duo, pasižyminčia įdomiu ir išskirtiniu dizainu. Joje suderintas modernus ir tradicinis kaimiškos pirties stilius. Reguliuojamosios kojelės leidžia padidinti krosnelės aukštį iki 30 mm. Įdomu ir tai, kad krosnelė gaminama su plačia išorine židinio pakura. Tai leidžia stebėti degančių malkų ugnies žaismą.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose
žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.